Рiвненська Єпархiя Українська Православна Церква
Наша кнопка
Хочеш допомогти сайту? постав нашу кнопку Свято-Михайлiвський храм села Зоря
Нашi партнери

DSC01273-225x300У Зорянському Палаці культури 19 травня 2013 року відбувся святковий концерт присвячений Воскресінню Господа нашого Ісуса Христа та святу жінок-мироносиць.
Про велике бажання розділити пасхальну радість свідчив переповнений зал глядачів. Як завжди прославити Бога своїм співом мали можливість наші хори: «Чоловічий» хор під керівництвом настоятеля храму протоієрея Валерія Капітанюка, «Старший» – під керівництвом Катерини Буток, «Молодіжний» – під керівництвом Тетяни Конончук та «Дитячо-юнацький» хор під керівництвом матушки Алли та Олени Капітанюк.

З ласки Господньої під покровом Божої Матері в цьому році утворився юнацький ансамбль «олтарників» під керівництвом Юрія Капітанюка, які своїм піснеспівом-молитвою «Сохрани, Господь, и спаси» просто підірвали зал. Всі присутні вітали їх бурхливими оваціями та вигуками «браво». У цій молитві вони просили Всемилостивого Бога , щоб давав молитву монастирям, мудрості нашим «властям», щоб ніколи не стихав церковний дзвін на Святій Русі. Глибокий зміст піснеспіву та майстерність виконання наших церковних вихованців довели глядачів до сліз, сліз радості та надії на добре майбутнє.
Розпочала свято наша неперевершена ведуча, Ірина Оборонова, яка кожен раз наповнює зал теплом, позитивом та любов’ю. Їй Бог дав великий талант славити Його не тільки співом та гарними діточками, а ще й віршами. Сценарії духовних концертів це, з Божою допомогою та з допомогою Пресвятої Владичиці, її заслуга.
Першими славити Бога почав «Дитячо-юнацький» хор. Не дивлячись на їхній юний вік, вони неперевершено виконали такі духовно глибокі пасхальні твори як «Христос Воскресе», «Аще и во гроб», «Воскресение Христово видевше», «Да воскреснет Бог», «Ангел вопияше», а також найулюбленішу псалму наших прихожан про «частинку неба на землі», що зветься «Божа церква». А вже пісня «Ромашка белая», яку дуже любить наш Блаженніший митрополит Володимир та є її автором, була родзинкою їхнього виступу.
Діти – наше майбутнє, як на небі, так і на землі. Дитячу молитву, дитячий хвалебний спів, як і дитячі сльози Господь чує перш за все. Тому і найменші наші прихожани не перестають хвалити Бога своїми дзвіночками-голосочками та просити у Господа за своїх рідних матусь. Вони порадували всіх присутніх чудовими псалмами «Пасхальна пісня», «Дорога до Бога» та пасхальними віршиками.
Продовжив славити Христове Воскресіння «Старший» хор Свято-Михайлівського храму. Простота та щирість їхніх сердець, глибокий зміст творів, які вони виконували, знову і знову радували слухачів. «У світі чудо» — псалма-гімн, що лунає у нашому храмі вже не один десяток літ, нагадала нам усім, що Господь велике сотворив: воскрес Розп’ятий, для нас грішників створив Свято і усіх благословив своєю ласкою. Псалми «Богородице, Богородице» та «Неопалима купина» розповідають нам про те, що Матір Божа завжди з нами, Заступниця наша та Матір усього роду людського і на серці стає тепло та затишно.
Далі порадувати глядачів своїми піснеспівами вийшов «Молодіжний» хор. Який, не зважаючи на вікові стандарти, залишається «молодіжним», тому що з молодечим запалом відноситься до Божої справи — церковного співу. Своїми творами «Христос Воскресе», «Плотию уснув», «Ангел вопияше» та «Ой зійшла зоря вечоровая» хористи возносили хвалу Христовому Воскресінню та Божій Матері, у псалмі «У лампаді тихо сяяв вогник» та «Пісні про матір» оспівували материнську молитву та любов. Завершився виступ молодіжного хору торжественним пасхальним концертом «Радуйтеся, людие».
В цьому році ансамбль дівчат з «Молодіжного» хору доповнили свій спів грою на інструментах. Так під керівництвом Олени Петрівни Шкіндер була виконана під акопонемент скрипок та бандури пісня «Дорога до матері», яка настільки розчулила глядачів своїм глибоким змістом, що вони не могли зупинити сліз.
Дуже гарно прикрасили свято вихованці музичної школи Хшановська Зореслава та Дейнека Іванна, які є також учнями недільної школи. Своїми чудовими голосами та грою на бандурах вони привітали усіх мам зі святом, виконавши пісні «Матерям даруйте доброту» та «Балада про мальви». Керівник, Марія Віталіївна Фізик, піклується ними як своїми рідними та прищеплює дівчаткам не тільки любов до співу та гри на народних інструментах, але і любов до мами, усіх рідних та близьких.
За звичаєм, завершували духовне свято улюбленці зорянської публіки – «Чоловічий» хор Свято-Михайлівського храму під керівництвом о. Валерія. У їхньому виконанні кожен твір звучить прекрасно: і таємниче «Воскресение Твое Христе Спасе», і величне «Христос Воскресе», і радісний «Кант Великодню», і зворушливі псалми про Божу Матір («Как хорошо в Твоем храме Владычице», «Пресвятая Богородице спаси») та пісні про маму («Туманы», «Ніч глибокая»). Про наш «Чоловічий» хор знає вже вся Рівненська єпархія, їх ніколи не хочуть відпускати, просять співати ще і ще. Дякуючи Господу, Пресвятій Діві Марії та старанням нашого батюшки о.Валерія був зібраний по крупиночці цей хор. Дивлячись на них радіє небо і земля. Адже непрестанно в нашій церкві хвалу Богу, Божій Матері, святим угодникам Господнім на кожній службочці возносить така кількість чоловіків різного віку, що є великою рідкістю на теперішній час.
На завершення настоятель храму та благочинний церков Рівненської округи о. Валерій з радістю та любов’ю привітав усіх присутніх зі святом світлого Христового Воскресіння та святом жінок-мироносиць, а о. Петро своїм прекрасним голосом виголосив прохання многих літ предстоятелям нашої Православної канонічної Христової церкви: патріарху Кирилу, митрополиту Володимиру, архієпископу Варфоломію , настоятелю, братії, прихожанам нашого храму та усім православним християнам. А також вітали усіх з православним Днем жінок.
Особливу подяку хочеться виголосити директору РБК Шкіндер Олені Петрівні за підтримку та можливість провести концерт у Палаці Культури, Леоніду Савелійовичу Мельничуку за спонсорську допомогу та сім’ї Фалків, які завжди раді допомогти усім хто до них звертається, а особливо якщо це стосується Божої справи.
Нехай Всемилостивий Господь благословить нас усіх своєю ласкою та щедротами, дарує терпіння та натхнення організаторам свята, пасхальну радість та любов між усіма.
Марія Матляк
с. Зоря
2013 р.

Добавить комментарий

Православний календар