Рiвненська Єпархiя Українська Православна Церква
Наша кнопка
Хочеш допомогти сайту? постав нашу кнопку Свято-Михайлiвський храм села Зоря
Нашi партнери

Хресний хід в день пам`яті Іоанна ХрестителяЩо може бути величнішим і торжественішим за хресний хід? Незлічена кількість людей: і дорослих, і юних, і навіть маленьких діточок ідуть на чолі із духовенством через усе село, прославляючи Бога, Його Пресвяту Матір та святих угодників. Усі від найменшого до найстаршого просять у Бога миру, спокою, злагоди, доброго врожаю, здоров’я рідним, близьким та усім православним християнам. І не дивно, що в такі моменти здригається пекло.

7 липня 2013 року в день пам’яті Різдва Іоана Хрестителя всі, кому не байдужий їхній духовний стан, мали можливість бути учасниками величного Хресного ходу, що став уже доброю традицією в нашому приході. Все почалося із Вечірнього богослужіння. Після «Утверди Боже, Святую православную веру , веру православних христиан во век века» вишикувались чоловіки з хрестом та хоругвами, священики та хористи, маленькі діточки з квіточками та наші прихожани, і вирушили у добру путь…

Під час Хресного ходу були прочитані молитви та Євангеліє на чотири сторони світу, в яких благали у Привічного Всемилостивого Бога благословення: «Отче милосердия, призри молимтися на наша повсядневния требования, и жатву довольную нашому житию изобильно даруй. Возвеличи над нами Имя Твое Святое, и на поля, виногради, вертогради наша, излий преизобильное Твое благословение, да вся труди рабов Твоих, древа, и насаждения наша, полно плодоносят.»
Два брати-священики: о.Валерій та о.Петро Капітанюки, доповнюючи один одного, ведуть за собою все більше і більше людей до спасіння. Не в кожній церкві, а може і взагалі у жодній, є такі «скарби» як у нашій. Ідучи вулицями Зорі, вони не пропустили жодної людини, жодного транспортного засобу — всіх привітали зі святом та покропили святою водою.
Коли дійшли до Хреста-фігури, почали співати акафіст Ісусу Сладчайшому. Співали всі… Після акафісту о.Валерій вкупі з о.Петром помолились за здоров’я усіх хто був присутній на хресному ході та за всю православну церкву. Після молитов о.Влерій привітав усіх прихожан зі святом та порадував усіх присутніх своєю, як завжди, незрівняною проповіддю. Проспівавши величання Іоану Предтечі, священики помазували усіх присутніх святим єлеєм, кропили святою водою та давали цілувати хрест, а невтомні наші хористи не переставали славити Бога своїми пісне співами.
Вкінці хресного ходу о.Валерій виголосив многоліття Святійшому патріарху Кирилу, Блаженнійшому митрополиту Володимиру,Архієпископу Рівненському та Острозькому Варфоломію та усім хто «претерпел до конца» і повернувся туди звідки почав свій хресний хід – до храму.
Спаси вас усіх Господи!!!
р.б.Марія Матляк
Свято-Михайлівський храм
с. Зоря
https://plus.google.com/u/0/photos/110014042952549867839/albums/5899420120481335265

Добавить комментарий

Православний календар