Рiвненська Єпархiя Українська Православна Церква
Наша кнопка
Хочеш допомогти сайту? постав нашу кнопку Свято-Михайлiвський храм села Зоря
Нашi партнери

Звичай встановлення поклінних хрестів бере початок з часів хрещення Русі. За однією з версій, перший поклінний хрест був встановлений княгинею Ольгою на Київських горах. Ставились вони на особливих пам’ятних місцях, на перехрестях доріг, неподалік від населених пунктів, аби, при відправленні у дорогу або поверненні до населеного пункту людину супроводжувала молитва до Господа і небесних заступників.

Іноді, ставили хрест як виконання обітниці, наприклад, при народженні спадкоємця або з приводу важливої події в житті родини. Християни вважали, що поклінний хрест приноситиме благословення тій місцевості, де він встановлений і її мешканцям. Православні поклінні хрести найчастіше зустрічаються дерев’яні, рідше – кам’яні чотирикінцеві або литі. Вони можуть прикрашатися різьбленням і орнаментами. Незмінним залишається їхній православний зміст. Біля підніжжя хреста зазвичай укладали камені так, щоб вийшло невелике підвищення, яке символізує гору Голгофу, де був розп’ятий Ісус Христос. Учасники події під підвалини хреста укладали жменю землі, принесену з собою від власного дому.
Поклінні хрести, встановлені на пам’ятних і знаменних місцях, слугують віруючим як місце для молитви, нагадуванням усім хто йде або їде повз них, про необхідність спокутування гріхів, морального очищення, життя за законами добра і любові до близьких.
Відрадно усвідомлювати, що в сучасній Україні і зокрема в нашому селі ця традиція стала відроджуватися.

Добавить комментарий

Православний календар