Рiвненська Єпархiя Українська Православна Церква
Наша кнопка
Хочеш допомогти сайту? постав нашу кнопку Свято-Михайлiвський храм села Зоря
Нашi партнери

В сучасному світі ніхто не хоче попрацювати «просто так», як кажуть православні в «Славу Божу». Всі хочуть собі або славу, або гроші. Чому? Мамона заволодів світом? На щастя це неможливо. На яких духовних цінностях виховується сучасна молодь, з кого вона бере приклад? Може хтось думає що з нього ні, то помиляється. Кожен з нас робить свій внесок у світ, у життя людей, що нас оточують.

Наші дорогі батюшки показали приклад (і вже не вперше) як потрібно впливати на світ формуючи його із середини. Вони почали із самого серця: з молодих людей.
З 26 по 28 червня 2013 року в с.Козлин відбувся З’їзд православної молоді Рівненського благочиння Рівненської єпархії, який почався з молебня на початок доброї справи. Зібралося 30 хлопців та 25 дівчат різного віку, різних життєвих пріоритетів, різного соціального становища. Їх об’єднувало одне бажання – спілкування у Бозі.
За три дні у таборі ми мали можливість прослухати такі теми:
1) Історія виникнення Старозавітнього священства( як жерців);
2) Христос – Первосвященик;
3) П’ятидесятниця – день народження Церкви. Апостольське приємство;
4) Новозавітнє священство;
5) Історія виникнення єресей – сектантства;
6) Виникнення канону Новозавітніх книг;
7) Розкол 1054 року. Причини виникнення протестантства в XVI столітті;
8) Сучасні секти та методи вербовки;
9) Як поводитись при зустрічі з сектантами;
які наше духовенство, доповнюючи один одного, розкрили якнайкраще.
Хтось може сказати, що нам «не гратися з ними потрібно, а поводитися строго». Я вам хочу сказати, що так можуть говорити тільки ті, хто не бачив, що там відбувається. А там молодь має можливість спілкуватися із священиками, як з рідними, не боячись їх. Молоді люди мають можливість відпочити тілом та душею, познайомитись з людьми одного віросповідання, проявити себе творчо та інтелектуально, навіть навчитись українських народних пісень, які ми співали кожного вечора біля вогнища. Кожен наш день починався і закінчувався спільною молитвою у шатрі, який був на час для нас церквою. Молоді люди (хтось навіть і вперше) читали молитви до Всемилостивого Бога.
Хто може все це зробити просто в славу Божу, з надією, що хоч маленький вогник любові до Бога, до Його церкви та до оточуючих людей загориться у їхніх молодих серцях? Це роблять наші батюшки.
Наголошуючи на найголовнішому: на спілкуванні з Богом, наше духовенство від лиця церкви, після подячного молебня, подарували кожному на згадку молитвослов та сертифікат учасника з’їзду православної молоді в Рівненському благочинні Рівненської єпархії.
Низький вам уклін, безмежна вдячність та любов від усіх нас, заради кого ви стільки трудились та переживали, щоб зробити все якнайкраще. Нехай вам допомагає Господь, Божа Матінка і усі святі угодники Божі у всіх ваших починаннях на церковній ниві.
Особливу подяку хочеться виголосити куратору молодіжного відділу протоієрею Валерію Капітанюку благочинному м.Рівне та Рівненського благочиння, ієрею Роману Ігнатюку-керівнику молодіжного відділу в Рівненському благочинні та протоієрею Василю Романюку голові розвитку духовності серед молоді, керівнику молодіжного відділу в рівненській єпархії. Вони не дивлячись ні на що ідуть до поставленої мети: піднести духовний стан серед молоді, у чому їм допомагає Господь.

Посилання для перегляду фото:
https://plus.google.com/u/0/photos/110014042952549867839/albums/5896486200335861425

Відгуки участників
Хочу виразити слова щирої вдячності всім, хто причетний до організації православного табору для молоді Рівненського благочиння, особливо о. Валерію, о. Роману та о. Василію. І хоч ідеального в житті нічого не буває, але хочеться сказати саме ці слова: «Організовано все просто ідеально!!!» Тому що мені особисто сподобалось все, одні «плюси» і жодного «мінуса». Підібрана дуже актуальна, цікава і логічно побудована тема. Місце відпочинку просто чудесне: сосновий ліс, ставочок. Все продумано до дрібниць. Настільки було приємно перебувати серед такої чудесної природи, в оточенні цікавої, вихованої молоді та турботливих, добрих батюшок, що навіть нічному дощику та комарам не вдалося зіпсувати наш піднесений настрій. Спільна молитва у храмі-палатці, цікаві та змістовні духовні бесіди, творчі виступи команд, спортивні ігри, купання, пісні біля вогнища все нас об’єднувало, залишило незабутні спогади і навіть нагадало перших християн, про яких написано, що в них було «одне серце і одна душа».
Бажаю ініціаторам, керівникам, організаторам Божого благословення, натхнення, творчості, щоб Ваш ентузіазм трудитися во славу Божу не згасав.
Думаю, що не помилюся, якщо скажу від усіх учасників цього корисного та приємного відпочинку три наших чарівних слова: «Спаси Вас Господи!»
Тетяна Конончук
Свято-Михайлівський храм с. Зоря

«Звичайно, все починалося і закінчувалося молитвою.
Найбільше сподобались посиденьки біля вогнища. Всі сідали навколо нього і співали українські народні пісні.
Дуже повчальними і цікавими були бесіди, які плавно переходили з однієї теми в іншу.
Життя у цьому таборі було на стільки цікаве, що не було навіть часу задуматись, чого не вистачає. Тому впевнено можу сказати, що це були не забутні три дні православного відпочинку».
Софія Попик
Свято-Михайлівський храм с. Зоря

«Так як в таборі я був перший раз, мені дуже сподобалось, враження від почутого і побаченого дуже хороші… Я дізнався багато нових розповідей від священників, цікавими також були ігри та розваги. Все сподобалось, я задоволений , якщо буде можливість хотів би відвідати такий табір знову».
Олександр Буняк
Свято-Троїцький храм с. Гориньград 1

«Духовне багатство — це не лише інтелект, рівень знань, майстерності, досвіду, а й особливості вдачі, генетичне підгрунтя, у якому зародилися паростки художнього мислення. Сам інтелект без цього підгрунтя ніщо. І цим духовним багатством з нами поділилися священники Рівненського благочиння. Вони нам дали підгрунття не тільки для духовного розвитку, а й для гармонічного піднесення душі. Мені дуже сподобалося знаходитися поруч з людьми, які мене підтримували і розуміли у всьому. Дякую вам за все!»
Кухарчук Олексій
Свято-Миколаївський храм м. Рівне

«26, 27, 28 червня – три дні, які залищаться в моїй пам’ті назавжди. Адже ці дні я провела на природі, що давно було моєю мрією. Нові знайомства, безліч нової та дуже цікавої інформації, посиденьки біля вогнища, де ми співали народні пісні. Все це настільки було цікаво та приємно, що краще і не побажаєш.»
Вероніка Ілюкова
Свято-Михайлівський храм с.Зоря

«Будучи перший раз на Молодіжному з’їзді мене переповнювали маса вражень: 1) Це теплі і дружні спілкування між молоддю.2) Цікаві і повчальні лекції Священиків на різні хвилюючі теми та показ на ці теми відео.3) Посиденьками вечері біля вогнища співаючи українські народні та сучасні пісні. 4)Сподобалась загальна молитва цілого табору зі священиками. 5) Дуже цікаво було дивитися як підготували завдання кожна команда у вигляді сценок та пісень.»
Капітанюк Юра
Свято-Михайлівський храм с.Зоря

«Величезне спасибі батюшкам за організацію з’їзду. Дуже сподобалися бесіди та лекції, які були дуже цікавими та повчальними. Гарні виступи команд під час творчого завдання. Теплі стосунки між молоддю та священиками зігрівали серце. Спаси вас Господи!!!!»
Ковтунович Олена
Свято-Михайлівський храм с.Зоря

Добавить комментарий

Православний календар