Рiвненська Єпархiя Українська Православна Церква
Наша кнопка
Хочеш допомогти сайту? постав нашу кнопку Свято-Михайлiвський храм села Зоря
Нашi партнери

02Сердечно вітаємо всіх парафіян з величним днем явлення Бога в трьох лицях на Іордані. Дух Святий, який у вигляді голуба зійшов на Сина Божого нехай в ізобілії наповнить наш храм, наші домівки і серце кожного і з нас, бо ми покликані бути храмом Духа Святого.

Велика Агіасма

Богоявленська вода, освячена в день Хрещення, називається в Православній Церкві великою агіасмою – великою святинею. До освяченної води християни з давніх часів мають велике благоговіння. В Чині великого освячення води є особливі проханнях та молитви, якими Церква свідчить про різноманітні дії благодаті Божої, що подається всім, хто з вірою «черпає і причащається» цієї святині.

Святість води очевидно для всіх проявляється і в тому, що вона довгий час зберігається свіжою і не псується. Ще в IV ст. про це говорив св. Іоан Золотоустий: «Христос хрестився і освятив природу води, і тому в свято Хрещення всі, хто набрали води опівночі, приносять її додому і зберігають увесь рік. І так вода в природі своїй не псується від довгого часу зберігання, часто два і три роки залишається свіжою; і після такого тривалого часу не поступається водам, які тільки набрали з джерела». Цю святиню Церква використовує: для скроплення храмів і будинків; при читанні заклинальних молитов на вигнання злого духа; як ліки, призначається її пити тим, хто не може бути допущений до Святого Причастя. З цією водою і Хрестом священнослужителі в свято Богоявлення відвідують оселі своїх парафіян, окроплюють їх і оселі їхні, і таким чином, розповсюджують благословення і освячення, почавши з храму Божого, на всіх дітей Церкви Христової. В ознаку особливого шанування Богоявленської води як дорогоцінної великої святині в Хрещенський сочельник і встановлений суворий піст, коли або зовсім не дозволяється вживання їжі до споживання Хрещенської води, або допускається прийняття малої кількості їжі. Одначе з належним благоговінням, з хрестним знаменням і молитвою можна пити святу воду без якого-небудь страху і сумніву і тим, хто вже що-небудь їв, і у всякий час по  благословінню священика..

Добавить комментарий

Православний календар