Рiвненська Єпархiя Українська Православна Церква
Наша кнопка
Хочеш допомогти сайту? постав нашу кнопку Свято-Михайлiвський храм села Зоря
Нашi партнери

p_6oyx6bg6oПереглянувши програму телеканалу «Сфера-ТВ» — «Гість у студії», керуючого Рівненською єпархією УПЦ КП, хотів би прокоментувати деякі «правдиві» висловлювання щодо УПЦ.

Зокрема було зазначено, що УПЦ є церквою російською, а прикривається тільки своєю назвою.

Всім добре відомо, що нашій Церкві на соборі Руської Православної Церкви у 1990 році було надано широку автономію. Тобто, адміністративні, фінансові та посадові питання вирішуються у межах церкви, а главою її є Митрополит Київський і всієї України. А ось лише канонічно (віра, канони та догмати) ми зв’язані з Руською Православною Церквою, а через неї з Вселенським Православ’ям. Церква ж носить назву держави на території якої вона діє. До прикладу УГКЦ – повністю підпорядкована Римському папі але носить назву УКРАЇНСЬКА Греко-Католицька Церква. Чому УПЦ не має право називатися УКРАЇНСЬКОЮ не зрозуміло?

Було згадано про канонічність та про Святого Духа.

Так, «Святий Дух дихає де хоче»- цілком погоджуюсь з цитатою та не розділяю її розуміння. Якщо тлумачити її за логікою УПЦ КП, то Церкви взагалі не потрібно адже Дух дихає і в полі і в лісі і в будинках людей, то навіщо ж іти в Церкву щоб отримувати благодать вона є всюди. Я б порівняв дихання Св. Духа з водою, яка є всюди, в водоймах, криницях, калюжах, людському організмі. Але напитися води можна лише в спеціально відведених місцях. Ось так і благодать Духа є всюди але «напитися» її сповна можна тільки в Єдиній, Святій, Соборній і Апостольській Церкві до якої УПЦ КП не належить. Навіть у Вікіпедії серед Автокефальних Церков УПЦ КП не значиться.

Щодо КАНОНІЧНОСТІ. Канон – це закон або правило. Якщо якась установа, організація чи підприємство починає свою діяльність не узгодивши її у всіх державних структурах його логічно називають НЕЗАКОНИМ. Коли ж церква розпочинає свою діяльність всупереч церковним канонам НЕ узгодивши все з іншими Помісними Церквами вона є НЕКАНОНІЧНОЮ, (іншими словами НЕЗАКОННОЮ).

Про так звані «референдуми» і постановку питань у них окрема тема. Вони мені нагадують «волевиявлення» на сході України хтось там щось провів, а результат відомий заздалегідь.

Уявімо життя сільської парафії. До храму щонеділі приходять 30-40 чоловік. Вони доглядають храм утримують священика. А на «референдуми» приходить 300-400 чоловік які ніколи не ходили і не будуть ходити в церкву і мабуть більшість з них ні копійки на утримання святині не пожертвували. Тому треба розрізняти ГРОМАДУ СЕЛА і ЦЕРКОВНУ ГРОМАДУ. До першої належать люди різних віросповідань і атеїсти, а до другої – Православні християни, які постійно в церкві, сповідаються і причащаються. Ось вони і мають право вирішувати долю храму. Якщо я допоміг бідному то це не означає, що тепер я господар в його дворі. Так і в церкві, якщо людина не є постійним прихожанином то немає права розпоряджатися храмом якщо навіть колись принесла туди декілька гривень. Якби до прикладу в селі оголосили акцію «прийди і допоможи прибрати, поремонтувати чи пофарбувати храм», то прийшли б ці 300-400 «реформаторів» чи 30-40 прихожан? Питання риторичне. А поскандалити приходять всі підігріті телебаченням, духовенством УПЦ КП та спиртними напоями. Особливо «високу» оцінку заслуговує постановка питань за які «голосують» люди. Ви за Московську Церкву чи Українську? Шановні, якщо це офіційний захід, то і назви церков повинні бути офіційні, а не видумані і образливі. Якщо УПЦ названо Московською ( Хоча Церкви іменуються назвами країн а не міст) то УПЦ КП треба називати розкольницькою або філаретівською, як і називають її в народі, і тоді результати були б зовсім інші.

Гроші – болюча тема. Хоча приємно було чути те, що Іларіон все ж таки не певен що гроші ідуть в Москву. Тому, що дійсно ніякої фінансової підзвітності перед МП ми не маємо і гроші ідуть на потреби храму. Якщо в КП є докази грошових переказів в Москву чи сепаратистам, нехай подають до суду і ми відповімо по всій строгості закону, а плітки розпускати не потрібно.

Христос заснував Церкву проповіддю, любов’ю, очистивши власною кров’ю. Тому ця Церква буде стовпом і підвалиною істини до кінця віку. Сьогодні «патріоти» «будують» єдину помісну за допомогою болгарок, ломів, бійок, брехні і прокльонів і тому ця церква не встоїть вона розвалиться бо будується не по Божому. Тай церквою її не назвеш. Наші предки коли пекли хліб, робили це з молитвою та спокійною душею «щоб вдався», з такими ж відчуттями потрібно розбудовувати Церкву на Україні. А результатом «референдумів» буде те, що храми стануть пусті і дійсно осквернені безладом з яким вони захоплювались.

Ігумен Герман (Кулакевич)

Добавить комментарий

Православний календар