Рiвненська Єпархiя Українська Православна Церква
Наша кнопка
Хочеш допомогти сайту? постав нашу кнопку Свято-Михайлiвський храм села Зоря
Нашi партнери

Православний табір  для дітей та підлітків 2014 року

З благословення митрополита Рівненського та Острозького Варфоломія та благочинного Рівненського району та м. Рівне, настоятеля Свято-Михайлівського  храму с. Зоря прот. Валерія, влітку в нашому селі було проведено черговий православний табір для дітей віком від 7 до 16 років (тобто  1-11 класи), у якому брали участь 110 дітей, при цьому діти були об`єднані по вікових групах (старша група та молодша група) та по жеребкуванню у команди.

В цьомуIMG_5592 році проведення табору охопило два з половиною дні:

 1. Підготовчий день.
 2. День перший.
 3. День другий.

Підготовчий день проходив на території храму. А сам табір на природі біля лісу.

В неділю (підготовчий день) як і належить православним християнам, все взяло початок з молебню на початок доброї справи. Після настанов настоятеля діти були об`єднані у команди і почали своє спілкування з вожатими, які теж були поставлені до них по жеребкуванню.

Старша група:IMG_5636

 1. «Сильна нація» Девіз: За синє небо, за жовте колосся молитися треба, щоб краще жилося.( вожаті – Вероніка Ілюкова та Марія Варварук)
 2. «Хризоліт» Девіз: Ми Христовєє каміння, хризоліт то камінь наш, тому опора і надія супроводжує всіх нас.(вожаті – Марія Фізик та Софія Попик)
 3. «Торнадо» Девіз: Ми швидкі, прудкі й рішучі і торнадо неминуче. (вожаті – ІринаIMG_5633 Макарець та Олена Нечипорик)
 4. «Фіалки» Девіз: Ми веселі, ми завзяті, любим всім допомагати, ми не кинемо в біді, тільки ти до нас прийди. (вожаті — Оксана Салівончик та Тетяна Матляк)

Молодша група:

 1. «Помідори» Девіз: Ми маленькі помідори, православні і здорові.(вожаті – Анна Епік та Дарина Луцик)
 2. «Живчики» Девіз: Ми живчики маленькі, любим солоденьке, любов у серці маєм і всіх перемагаєм. (вожаті – Олена Капітанюк та Іларія Епік)IMG_5743
 3. «Апельсини» Девіз: Ми як дольки апельсина: дружні ми і нероздільні. (вожаті – Олена Кузнецова та Юлія Рибачук)
 4. «Сімейка» Девіз: Ми сімейка просто клас, любим Бога і всіх вас. (вожаті – Алла Дейнека та Юлія Романюк)
 5. «Вогник» Девіз: Нехай вогник наш тепленький любов`ю, миром, добротою засяє в кожному серденьку.(вожаті – Олена Ковтунович та Світлана Гаврилюк)

Наші священикIMG_5617и провели вступні лекції-бесіди, чергуючись, спочатку о.Валерій для старших команд, а тоді о.Петро для молодших команд. Поки з однією групою проводили бесіди, з іншою групою проводили інструктаж поведінки в храмі та на природі і ознайомили з планом проведення табору.

Пізніше для команд дали час, щоб познайомитися ближче, вибрати капітана команди та створити свій девіз.

IMG_5764Після представлення команд вожаті та організатори табору, на завершення підготовчого дня, зробили для дітей та гостей (батьки та дідусі з бабусями, які були присутні на підготовчому дні) невеличкий повчально-гумористичний виступ.

Наступного дня о 8 ранку всі збиралися біля храму. Цікаво було спостерігати як діти поспішали до храму ще до 8 години і з нетерпінням чекали на своїх вожатих. Після переклички та початкових молитов всі хресним ходом вирушили до лісу. Діти вже знали з минулорічного табору, що ідучи хресною ходою, не можна розмовляти і тому на заклик о.Валерія до молитви вони з радістю відгукувалися.

IMG_5793Першого дня бесіду-лекцію «Бог – Творець світу. Дні творіння» змушений був провести о.Петро для обох груп одночасно, тому що ворог роду людського не переставав створювати для нас різного роду перешкоди і тому о.Валерій займався встановленням палатки, яка слугувала для нас трапезною.

Після повторного представлення команд, учасникам табору була надана можливість «випустити пар» у спортивно-розважальних  іграх, які провели для діток старшої групи Марія Фізик та Вероніка Ілюкова, а для меншої – Олена Нечипорик та Дарія Луцик.IMG_5924

Хочеться звернути увагу на не зовсім приємний факт, що є дітки, які не звикли гратися у колективі і віддають перевагу комп`ютерним іграм. Про це вони заявляють дуже відверто та наполегливо. Але дитина ще «молодесеньке деревце», яке можна направити до Сонця і не дати йому зігнутися під поривами вітру світу цього. Це і є основною метою нашої праці. Ми вчимо дітей спілкуватися не через інтернет, а дивлячись один одному  увічі. Ми хочемо переконати їх, що це набагато цікавіше та приємніше і приносить для душі більше користі: виховує терпіння, любов до ближнього, милосердя та багато інших позитивних якостей. З Божою поміччю ми отримали перемогу над цією проблемою і дітки з великим задоволенням, освоївшись, приймали участь у всіх конкурсах та змаганнях.

Після активної фізичної діяльності для дітей була проведена Біблійна вікторина, в якій дітки трішки  попрацювали розумово, а фізично мали можливість відпочити. Для старших команд її провела Тетяна Конончук, а для молодших Софія Попик. Для заохочення діткам за правильні відповіді давали маленькі призи (солодощі), за що вони дуже боролися. Але справедливі ведучі намагалися давати слово всім охочим, не тільки наполегливим.

І нарешті довгожданий полуденок. Як приємно спостерігати, який позитивний вплив на дітей робить природа та фізичне навантаження. З яким смаком вони приймали те, що ми підготували для них… Але навіть прийом їжі проходив у нас, як і належить православним християнам, з молитвою. Навіть тут о.Валерій продовжував їх виховувати.IMG_6033IMG_6003

Після полуденку для дітей було організовано справжній мозковий штурм – інтелектуальна гра «Брейн-ринг», організатором якої для старшої групи були Т.Конончук та С.Попик, а для молодшої А.Епік та Ю.Рибачук. Команди –переможці отримали бубликів в`язку.

По обіді о.Петро розповів дітям про Творіння невидимого світу, Ангелів та Ангела-охоронця.

Наступним кроком для молодшої групи було спортивне  «Веселі старти» (підготували та провели І.Епік та М.Варварук), а для старшої найцікавіше для них спортивно-інтелектуалье змагання «Квест» (підготували та провели Т.Конончук, С.Попик).

На завершення першого дня Православного табору для дітей розклали багаття, яке і втому з IMG_6133них витягло і заспокоїло трохи, але найголовніше, що вони мали можливість поспівати досхочу, і дитячих веселих пісеньок, і українських народних, і духовних… На завершення ми всі разом заспівали пісню про Україну. Цю гарну та позитивну розвагу підготувала для нас і для діток Марія Фізик. Біля вогнища за активну участь у змаганнях коIMG_6123манди були нагороджені призами: кубками та булавами з цукерок.

З молитвою, хресним ходом ми вирушили до храму.

Вражає те, що навіть жахлива погода (йшов безперервний проливний дощ), яка вранці другого дня хотіла нас випробувати, не зіпсувала нікому настрій. Правда цілий ранок у ведучої табору (Марії Матляк), яка була відповідальна за організацію та збір дітей, був «гарячий» телефон, тому що батьки і діти хвилювались і не знали що робити. Але о. Валерій благословив робити все як запланували. Явка дітей та вожатих була вчасною та 100-відсотковою. І врешті, як ми вирушили хресним ходом до місця проведення нашого табору, Господь просвітив нас своєю благодаттю і порадував сонячним промінням.14719725247_7945b901d4_b

В цей день о.Валерій розповідав дітям про Заповіді Божі, але особливу увагу приділили найбільшій заповіді в Новому Заповіті, а саме Любові, яка є найбільшим багатством, що може мати людина.

В цей день було проведено «Квест» для молодшої групи, який організували та провели С.Попик, Ю.Романюк, А.Дейнека. Команди старших дітей брали участь у змаганнях по футболу та волейболу. Тренерами були Макар Капітанюк, Юрій Жук та ДIMG_6326митро Брюхацький.

По обіді о.Валерій провів останню бесіду з учасниками табору у цьому році на тему: «Таїнства та обряди Православної Церкви». За промислом Божим вона тривала значно довше ніж було заплановано, тому що накрапав дощ і ми всі дружно, у сімейному колі поспілкувалися на духовні теми у палатці-трапезній.

І на завершення табору діти порадували нас своїм артистизмом у IMG_6415творчому конкурсі. Старші команди ставили сценки на духовну тематику з повчальним змістом, а молодші команди розігрували казочки, які теж необхідно було переробити, щоб вони мали духовний зміст. І з цим завданням вони теж справились на відмінно.

IMG_6533Після підвечірку було підведено підсумки змагань і під час вільного спілкування біля багаття всі команди були нагороджені призами. На кожну команду були подаровані унікальні подарунки, що дуже збентежили наших дітей. Ми дарували їм «праски», «сотові телефони», «фени-сушилки» та багато інших. Не знаючи як можна розділити між собою телефон чи праску, діти прийняли рішення подарувати призи своїм вожатим. Насправді ж у коробках з-під названих предметів були…..цукерки-и-и-и!

Справді, як каIMG_6555жуть, коли все гарно та позитивно, то час проходить як одна мить.

З піднесеним настроєм, хоч і з краплиною печалі, що вже прийшов час прощатися до наступного разу, всім учасникам було вручено сертифікат та державний прапор із зображенням Божої Матері (як символ, що Богородиця не залишить нікого, хто буде просити у неї спасіння і що кожна душечка українського народу буде пам`ятати про Бога, буде жити з Богом і буде уповати на Його святу милість).

Ідучи, хресним ходом до храму, було відслужено подячний молебень за благополучно проведений Православний табір для дітей та підлітків.                                                                                                                                                                                                                         Справжня любов народжується тільки в серці, що пережило турботи про долю іншої людини. А чия доля для нас найважливіша? Чи не наших бува дітей?

Наш колектив IMG_6562наполегливо працює над тим, щоб по максимуму позитивно вплинути на долю дітей. Діти наше майбутнє. Всі про це знають, але не всі хочуть над цим працювати. Добрий батько готує  для своєї дитини не матеріальну спадщину, яка може в один день зійти нанівець, а спадщину, яка буде тривати вічно, передаватися з покоління в покоління. Якщо прищепити дитині любов до ближнього – вона ніколи не образить меншого та буде поважати старшого, якщо дитина буде знати, що світ існує за Промислом Божим – вона завжди буде щаслива і радітиме життю. Всі зараз говорять за майбутнє, всі знають як його зробити щасливим, а ніхто навіть не згадує давню IMG_6568народну мудрість, що без Бога ні до порога («Без мене не можете творити ничесоже…» казав Господь наш Іісус Христос). Дорослі говорять про духовність, яку треба розвивати, але всі забули , що поза церквою (Істинною Православною Апостольською Христовою Церквою) це абсолютно неможливо, як би ми не старались.

Хочемо дуже подякувати всім, хто підтримує нас у цій справі за їхні труди, молитви та матеріальну підтримку. Нехай Господь вам повертає затрачене сторицею, Матір Божа береже вас та ваші сім`ї від усякого зла, біди та нещасть. СПАСИ ВАС УСІХ ГОСПОДИ та многая вам і благії літа.

Добавить комментарий

Православний календар