Рiвненська Єпархiя Українська Православна Церква
Наша кнопка
Хочеш допомогти сайту? постав нашу кнопку Свято-Михайлiвський храм села Зоря
Нашi партнери

15870144715_6d84476f4e_b21 листопада Свята Православна Церква молитовно вшановує неви
димий ангельський світ. Це свято для всіх, тому що кожна людина і кожен храм має свого ангела-охоронця. Також в  день Собору Архістратига Михаїла  та всіх небесних сил безплотних  свою малу Пасху, свій «день народження» святкує наш храм.

Кожне свято у нашому храмі завжди проходить по-особливому.  Так і  цього року напередодні престольного свята на вечірньому богослужінні приємною несподіванкою для прихожан та паломників була присутність двадцяти священнослужителів, які усугубили  нашу молитву та радість свята. Особливо соборність молитви відчувалася під час відслуження акафісту на розспів. Перед святково прикрашеною живими квітами іконою  Архістратига Михаїла, вся церква взивала: «Радуйся, Михаиле, великий Архистратиже, со всеми Небесними Силами».

Після завершення всенощного бдєнія було велике духовне  піднесення, тому всі  з радістю відповіли на Пасхальне привітання настоятеля храму: «Христос Воскрессе! Воистину воскрессе!». Ми  просто раділи, можливо, не всі розуміючи чому. Саме в цей день,  крім престольного свята, для цього був ще один привід —  визначний  ювілей. П`ять років тому 20 листопада 2009 року  до нашого храму прибула  чудотворна ікона Божої Матері Ченстоховська, щоб назавжди взяти нас під свій Материнський покров.  Кожен прибігає до неї у своїх радощах та скорботах, просячи її  покрову та втіхи.  Для ЇЇ образу в нашому храмі було підготовлено особливе місце. А також особливе місце вона зайняла і в житті приходу, тому ми стали називати її Зорянсько-Ченстоховською.

У сам день свята, священиків було значно менше, оскільки багато із них звершували Богослужіння у своїх парафіях. Але по Промислу Божому їх було саме дев’ять по кількості  ангельських чинів.

Це свято мабуть найулюбленіше для  дітей, тому що вони земні ангелята. Вони з великим захопленням та задоволенням люблять слухати про Архангелів та Ангелів. Це дуже було помітно, коли о.Валерій Коваль розповідав проповідь. Вже неодноразово вони чули про це, але не перестають захоплюватися. Навіть під час проведення приходського дитячого табору тема про Ангелів була найцікавішою для дітей. Але це і недивно. Ми всі знаємо, що біля кожного з нас Господь поставив доблесного воїна, який є для нас другом, хорошим порадником та нашим вірним охоронцем. Яка милість та доброта Божа до нас немічних та скверних. Найчистіше із своїх творінь Він ставить служити для таких як ми.

Хочеться ще звернути увагу на те, що дітям у таборі розповідали про свято, яке є особливим для нашого  приходу, а також їм розповідали коли воно проходить. Тому було дуже приємно побачити діток, які ніколи раніше не ходили до церкви (окрім табору), а на празник прийшли. Коли їх запитали з ким вони прийшли,  вони сказали, що самі (о 8 годині вони вже були присутні на водосвятному молебні) і це в черговий раз переконує, що Бог веде нас до Себе різними шляхами, в різному віці та за різних обставин і, що ніяка справа не проходить даремно, особливо коли це Божа справа.

Хоч цього року, як кажуть у народі, «святий Михаїл приїхав на білому коні», проте свято продовжилось  традиційно — Хресним ходом навколо храму та святковим молебнем, під час якого священики  покладали на голови  усіх присутніх св. Євангеліє та щедро окроплювали святою водою.  На завершення святкування  настоятель храму протоієрей Валерій Капітанюк звернувся до усіх присутніх прихожан та гостей із повчальним словом  про благодатну поміч  у різних життєвих нуждах кожного із семи Архангелів Божих. Привітавши усіх зі святом, о.Валерій передав  вітання та благословення Митрополита Рівненського та Острозького Варфоломія , подякував священикам і паломникам, які, незважаючи на зимову погоду та зайнятість, прибули на свято.  Традиційно  було виголошено многоліття.

Марія Матляк

Добавить комментарий

Православний календар