Рiвненська Єпархiя Українська Православна Церква
Наша кнопка
Хочеш допомогти сайту? постав нашу кнопку Свято-Михайлiвський храм села Зоря
Нашi партнери

OLYMPUS DIGITAL CAMERAУ якийсь момент людина, що живе церковним життям, просто забуває, що є таке свято — Новий рік. Все зосереджується на підготовці до Різдва.

Але для тих, хто робить перші кроки до храму це поки що і справді проблема.

Для нецерковних і мало церковних сімей Новий рік — може бути, єдине сімейне свято, що залишилося сьогодні, коли сім’я збирається разом і дійсно може відчути себе сім’єю.

Таких подій дуже небагато в житті сучасної людини, і руйнувати це не можна. Але можна поступово спробувати це воцерковити, так як в древності була практика воцерковлення язичеських свят.

Православний християнин, звичайно ж, не повинен при цьому порушувати піст, але завдання його — привнести світло Христове, радість очікування Різдва Христового в це свято.

З цією метою в нашому храмі появилась традиція служити нічну літургію в новорічну ніч. І тепер кожен має чудову можливість заховатися від мирської суєти, щоб провести рік, що минає словами «Дякую, Господи, і прости» і зустріти наступаючий рік словами «Господи, благослови».

Але навіть, якщо у вас немає можливості попасти на нічну літургію, нехай це буде домашня молитва своїми словами. Це дійсно важливо, стоячи на порозі, нового року подякувати Богові за прожитий рік, попросити у Нього прощення за те, що було в тому році проти Його заповідей зроблено чи виношене в серці, і попросити благословення на рік прийдешній.

А після цього по бажанню можна і організувати пісну трапезу для сім’ї чи друзів, і помірні розваги для дітей чи сімейну поїздку. Але головне — треба постаратися привчити дітей до очікування Різдва. Точно так само, як вони звикли рахувати дні до Нового року. Постарайтеся переконати своїх діток, що ялинка це символ не Нового року, а Різдва Христового, як дарунок Новонародженому Богомладенцю.

Ось це і є справжня новизна і найкращий спосіб святкування.

Але є у святкуванні Нового року і смуток.

Цей смуток народжується від того, що нового в Новому році немає нічого, крім змінених цифр на календарі. Все інше — старе.  Людині властиво перетягувати свій старий скарб пристрастей і звичок з року в рік із завидною постійністю. Тому всякий новий рік — старий. Рік буде дійсно новим, якщо людина, яка вступає в нього запасеться бажанням оновлюватися: боротися зі злими звичками, набувати благі навички.

Отже, хочеш змінюватися — буде тобі новий рік, нове літо благості Божої.

Не хочеш змінюватися — не буде тобі нічого нового.

Нехай ми сто разів уже пробували почати життя заново, і всі сто разів у нас майже нічого не вийшло. Не будемо відчаюватися. У цей Новий рік будемо пробувати знову.

Треба ж, врешті-решт, щоб Новий рік був дійсно новим.

Допоможи нам, Господи!

Підготувала: Тетяна Конончук

1 комментарий: Чи святкувати Новий рік?

Добавить комментарий

Православний календар