Рiвненська Єпархiя Українська Православна Церква
Наша кнопка
Хочеш допомогти сайту? постав нашу кнопку Свято-Михайлiвський храм села Зоря
Нашi партнери

7777Сіє лист пожовклий  золотава осінь.

Незабаром грудень в гості знов прийде.

Уже чверть століття церква кличе в гості,

Бо престольне свято наступило вже.

Задзвеніли дзвони, куполи звелися,

золотом сусальним  їх покрив народ.

Хочеться, щоб душі наші  пройнялися,

щирою  любов’ю і чистим добром.

Хочеться, щоб  в серці ожила надія,

віра православна укріпилась в нас.

Хочеться зорянцям побажати сили

пронести духовний  і нелегкий хрест.

Нехай чверть століття ще приходить в гості,

нехай линуть в небо молитви людей.

Нехай довгі роки кличе церква в гості

нехай стіни храму, не відчують стрес.

Нехай  крик дитячий щонеділі плаче,

сивочолі люди будуть завжди тут.

Не стихають дзвони  і хори юначі,

Нехай бабці внуків за руку ведуть.

Нехай пари юні під вінець приходять,

Нехай піст приводить нас до каяття.

Нехай наші вірні слуги перед Богом

Нас навчають правди з Божого письма.

Батюшкам бажаю многа літ прожити

і з паствою разом зустріти Христа.

Богові служити це не вірш «зложити»

Це —  тернистим шляхом пройти спочатку й до кінця!

         Як швидко біжать роки, як швидко виростають діти. Здається  недавно «маленькою дитиною» стояла серед поля  наша церквочка. І от сьогодні 21 листопада 2015 року ми всі святкуємо славний ювілей нашої найдорожчої, наймудрішої, найкрасивішої, виплеканої роками двох століть Свято-Михайлівської церкви. Золотими куполами  знялася вона до небес, голосними дзвонами вона скликає нас до себе. Твердим фундаментом вона стоїть на землі, височаві  туї обступили її з усіх сторін. Троянди, ніби охоронці, своїми шипами обплели її біля землі, а догори вони випустили прекрасні квіти, які пахучим ароматом п’янять повітря. З роками виріс і садочок, він ніби райський, в ньому гарно переспівуються птахи, перегукуючись  з церковним співом, і разом линуть до небес. А самим головним охоронцем нашої церкви є Архангел Михаїл. І в день, і в ночі його незламний меч і непробивний щит непохитні і  готові  до захисту, до вічної боротьби з ворогом роду людського .

Саме в День Архангела Михаїла ми святкуємо престольне свято. Як і щороку в ювілейну річницю свята  до храму люд зійшовся з усіх усюд. На вечірнє богослужіння з’їхалися 13 священиків з різних приходів нашої єпархії, Волині і навіть зі столиці. Не в меншому складі священиків пройшла й святкова Літургія. Радо вшанували пам’ять Архістратига Божого Михаїла і всіх небесних Сил безплотних. Хори лунали до небес. Марфи приготували смачну трапезу для всіх гостей свята.  Вислухали  гарні повчальні і настановчі проповіді священиків. З радістю й любов’ю обійшли навколо храму хресною ходою. Краплями освяченої води вмили обличчя, душі і серця.

Архангел Михаїл вважається одним з покровителів України. Це свято —  головне  з усіх свят на честь святих ангелів. У просторіччі він іменується Михайловим днем і дуже шанується віруючими людьми. Собор – возз’єднання, спільнота всіх святих ангелів на чолі з Михайлом Архістратигом, які всі разом і одноголосно славлять Святу Трійцю, одностайно служать Богові.

Історія храму не раз була описана в розповідях і статтях. І в цей день можна згадувати дуже багато людей, які зробили чималий внесок для нашої святині, дуже багато благодійників, будівельників, хористів, братчиків і сестриць, кухарок і просто непохитних прихожан, християн віри православної.

Всі ми бачимо досягнення церкви. Не одне покоління виховалося у ній. Не одне покоління відійшло у вічність. За свої 25 років церква виросла, змужніла. У її юному житті були і радості, і біди, але Вона вистояла, укріпилася. Вона отримала паспорт у доросле нелегке життя. І які б бурі чи незгоди не ставали б на її шляху, бережімо її, тримаймо її у своїх обійстях. Як діти обіймають матір, люблять, цілують її руки, так і ми обіймаймо її, цілуймо її, нехай вона ніколи не залишиться самотньою. Вона наша матір, одна єдина на всю вселену.

Всім прихожанам нашої церкви в цей ювілейний день бажаю многая і благая літа — живим і вічна пам’ять померлим.

 Прихожанка храму

Наталія Савчук

с.Зоря 21.11.2015р.

Добавить комментарий

Православний календар