Рiвненська Єпархiя Українська Православна Церква
Наша кнопка
Хочеш допомогти сайту? постав нашу кнопку Свято-Михайлiвський храм села Зоря
Нашi партнери

Ангел-хранительЧи кожна людина має свого ангела?
Добрі ангели є нашими друзями. Кожному з нас Господь посилає Ангела-Хранителя. Ми його не бачимо, бо він не має тіла, та Ангел завжди є поруч. Кожної хвилини і на кожному місці він, з волі Божої, опікується нами, оберігає від усього злого, посилає нам добрі думки і провадить до неба.
Деякі дорослі думають, що Ангел-Хранитель потрібний тільки дітям. Але це не так. Кожну людину Ангел охороняє протягом усього життя.

Ангели-Хранителі – це служителі нашого порятунку, ми не самотні в нашому земному житті, у своїх працях заради порятунку своєї безсмертної душі. Ми повинні бути твердо впевнені, що з нами наші помічники, що охороняють нас від усіляких лих, які зустрічаються на життєвому шляху, і від заслуженого кожним з нас гніву Божого.
Наш Ангел-Хранитель – це нескінченно любляча нас істота. Він любить нас всією повнотою своєї любові. А любов його велика, і дія її сильна, тому що, споглядаючи Бога, він бачить вічну Любов, що бажає нашого порятунку. І, якщо ми самі не відіпхнемо його від себе під час нашого земного життя, він поведе нашу душу і на поклоніння Богові, коли наступить час розлучитися душі з тілом.
Не треба бентежитися тим, що наш Ангел-Хранитель у Небесній ангельській ієрархії займає дев’яте — останнє місце. Його служіння велике в очах Божих. Він призначений охороняти і рятувати нас, людей, а людина, як усім нам добре відомо, вінець творіння Божого.
Якщо Бог послав Ангела оберігати і захищати людину, Він у той же час дав йому і силу для подолання ворогів. Наші Ангели-Хранителі могутні і своїми особистими доблестями, могутні й молитвами, які вони возносять за нас до Всевишнього Бога.
Усе, що є в нас доброго, чистого, світлого: усяка гарна думка, усякий добрий рух серця, наша молитва, покаяння, добрі справи — все це в нас народжується і відбувається за навіюванням незримого нашого Ангела-Хранителя. Діючи через нашу совість і наше серце, це він (наш Ангел) утримує нас від гріха й спокуси, це він допомагає нам боротися зі спокусами, це він вселяє нам страх перед тяжким гріхопадінням.
Коли Ангел-Хранитель бачить нас на рятівному шляху, він усіляко намагається нас підбадьорити, затвердити на цьому шляху. Якщо ми впадаємо в гріх і ухиляємося від шляху порятунку, яку зворушливу турботу проявляє він, щоб повернути у стадо Христове вівцю, яка заблукала! У той час, коли, захоплені мирською суєтою, ми перестаємо слухати його і впадаємо в гріх, Ангел на час нашої нерозкаяності відходить від нас, плаче про нас, з боку спостерігаючи за нами, просить за нас Бога, щоб Він потерпів і забарився з покаранням. Але в той же час він не перестає стукати в нашу совість із метою розбудити покаяння в нас.
Ми маємо прислухатися до Ангела Хоронителя, а не до злих ангелів.
У молитві до Ангела Хоронителя можемо розповідати йому про різні проблеми та радощі, можемо просити його про допомогу, особливо тоді, коли злі ангели заохочують нас робити щось зле
Чи можна розмовляти з Ангелом-Хранителем?
Бог придумав дуже цікаво: ангел завжди поруч, але ти його не бачиш, зате він тебе бачить і чує. Ангел-Хранитель – твій найкращий, найвірніший друг. А хіба можна не розмовляти з другом? Він дуже радіє, коли просиш у нього поради, допомоги.
Звертатися до Ангела можна словами молитви, або ж простими щирими словами, які в сумну чи в радісну хвилину зродяться в твоєму серці. До Ангела-Хранителя треба ставитися з пошаною, адже він посланий до тебе самим Богом. Ангел хоче привести тебе до Неба. Він дає тобі найкращий приклад святості, тому старайся в усьому його наслідувати і не забувай щодня дякувати йому за поміч і опіку.

Добавить комментарий

Православний календар