Рiвненська Єпархiя Українська Православна Церква
Наша кнопка
Хочеш допомогти сайту? постав нашу кнопку Свято-Михайлiвський храм села Зоря
Нашi партнери

Ангельський світХто такі ангели і де вони живуть?

Ангели — духи безтілесні (тому невидимі) і безсмертні, як і наші душі; але їх Бог обдарував більш високими силами і здібностями, ніж людину. Розум їхній досконаліший, ніж наш. Вони безгрішні і завжди виконують волю Божу.
Світ Ангелів прихований від людей, але у деяких випадках посланці Божі з особливо важливими звістками являлися людям видимо (адже ангел і означає «вісник»).


Вони є вісниками волі Божої і цим служать спасінню людей. Багато є таких прикладів і в Старому Завіті і в Новому, коли ангели, являючись людям, сповіщали їм про радісні події, то напоумлювали, то застерігали. У всьому цьому можна вбачати щось спільне: вся їхня діяльність спрямована на влаштування благополуччя людського.
Будучи духами світлими й безгрішними, вони служать істотам грішним для спасіння їх, і в цьому знаходять для себе щастя і радість, бо цим вони виконують волю Божу.

Як виглядають ангели?

Зображення ангелів на іконах — це символи, які передають зміст ангельського служіння.
Крила означають, що для Ангелів немає перешкод у русі, вони швидко і всюди виконують доручення Божі.
Посох означає, що Ангел — це Божий посланець.
Зерцало (так називається сфера в руці з зображенням хреста або образом Спасителя) — символ нерозривного зв’язку Ангелів з Богом.
Тороки (стрічки, які розвіваються у волоссі) значать, що вони скоро чують Божі повеління.
Ангелів зображають у вигляді прегарних юнаків — це символ досконалості.

Коли з’явилися ангели?

У Святому Письмі читаємо про те, що перш ніж Господь покликав до існування людину, Він створив ангелів. Створив не тільки той реальний світ, у якому ми живемо і який можемо споглядати, а й невидимий.
Ангели — надзвичайно розумні й добрі. Вони перебувають із Богом, повсякчас прославляють свого Творця і виконують Його волю. На відміну від нас, ангели не мають тіла, тому не можемо їх побачити.
Якось Господь сказав ангелам:
— Я люблю вас. Я створив вас такими сильними і гарними.
— Я також люблю Тебе, Боже, — це все, що Бог хотів би почути від кожного ангела і від кожного з нас.
Якщо ви не бажаєте Мене любити і Мені служити, то покиньте моє Царство.
Але один ангел на ім’я Люцифер, тобто ангел світла, який отримав від Господа найбільше, дуже загордився. Він сказав:
— Я більше не хочу схилятися перед Богом і служити Йому. Я сам буду богом.
Люцифер збунтував частину ангелів. Вони вигукували:
— І ми не будемо служити Богові!
Тоді Господь сказав:
— Якщо ви не бажаєте Мене любити і Мені служити, то покиньте моє Царство.
Однак не всі ангели повстали, бо розуміли, що ніхто не може бути більший від Бога. Архангел Михаїл зібрав усіх добрих ангелів, виступив проти Люцифера і переміг його.
Ці ангели втратили всю свою красу і доброту. Вони навіть не мають імен. їх називають духами зла, або демонами. Силу та розум вони використовують для недобрих справ. Демони намовляють людей до зла, бунтують проти Бога.

Чому ангели світяться?

Ангели, як і ми, є Божими створіннями. Але, на відміну від нас, вони — безтілесні духи. Ангели живуть на небі. Там вони служать Богові. Про це свідчать навіть їхні імена: Михаїл — «сила Божа», Гавриїл — «чоловік Божий», Рафаїл — «допомога Божа».
Ангели перебувають біля Бога, тобто у сяйві світла Божого. Відтак вони ніби набираються цього світла і самі сяють від нього.
Іноді Господь посилає ангелів на землю до людей, щоб сповіщали Його волю. Як посланці Божі, ангели яскраво світяться, тому що на небі вони постійно перебувають у сяйві Божої слави. Їхнє сяйво відображає Боже.
Ангелів на небі є незлічена кількість. Бог, який дуже нас любить, дає кожному Ангела-хранителя. Навіть найбільший грішник має свого Ангела, але, на жаль, не хоче його слухати. Ангели постійно за нас моляться, відвертають від злих вчинків і спонукають до добрих. Тож не забуваймо просити їх про допомогу, і вони завжди берегтимуть нас на всіх наших дорогах. А своїм світлом, яке є відображенням Божого сяйва, вони освітлюватимуть нам шлях до Бога.

 

 

 

Добавить комментарий

Православний календар