Рiвненська Єпархiя Українська Православна Церква
Наша кнопка
Хочеш допомогти сайту? постав нашу кнопку Свято-Михайлiвський храм села Зоря
Нашi партнери

30907099440_88fa6a4442_oТі, хто в цьому житті насолоджуються гурманством, у майбутньому розплатяться розладом шлунку; ті ж, хто недоїдали, отримають вишуканий святковий стіл; і ангели будуть погладжувати синці від земних побоїв. Ті, хто тут, на землі, пили чашу радості, розплатяться там, наверху, похміллям. Хто ж спішить радіти церковній службочці разом з ангелами тут на землі, буде славити Всесвятого разом з ними і на небесах.

Ми щасливі люди, прихожани Свято-Михайлівського храму с.Зоря. Милістю Божою наш храм названий в честь Архистратига Михаїла і є під його святим покровительством. Верховний воєвода, що із сонмом ангелів переміг нечистого одного разу, допоможе і нам це зробити, якщо ми проситимемо в нього.

21 листопада цього року значна кількість прихожан нашого храму та дорогі паломники, що люблять наш храм та спішать до нього, мали можливість звершити спільну молитву на чолі із настоятелем Свято-Троїцького кафедрального собору м.Ковель прот. Миколаєм Чубишем. Йому сослужили о.Валерій та о.Петро, наші найкращі та любимі батюшки. Кожен просив у Всемилостивого Бога того, чого їм не вистачає для спокійного мирного життя та спасіння душі. Як завжди прикрасили службу та усугубили молитву священики, яких ми з радістю чекаємо на нашому святі. Вони прибули із сусідніх парафій та із столиці.  Хори робили все можливе, а інколи, мабуть, і неможливе для того, щоб свято було прекрасним, наповненим чудового співу. Наші ж «Марфочки», знаючи що людина немічна тілесно, потрудились, щоб всі хто був на святі не пішов від нашого храму голодним. Кожен мав можливість підкріпитись на святковій трапезі.

Найголовніше до чого закликали нас священники у своїх проповідях: щоб ми любили Бога та один одного, почитали Ангелів. Почитання святих Ангелів триває від перших часів існування світу. Господь ще Моісею звелів поставити у Святая Святих золоті зображення Херувимів (Исх.37, 7-9). У образі Ангелів численну кількість разів являвся Сам Бог.

Святкування Собору Архистратига Божого Михаїла і всіх Небесних Сил безплотних встановлено ще на початку ІV століття на Помісному Лаодикійському Соборі, що відбувся за декілька років до І Вселенського Собору. Чини Ангельські поділяються на декілька ієрархій. Кожна ієрархія виконує волю Божу, служить людям, допомагаючи нам у тих чи інших проблемах. Ті конфесії, що не визнають ангелів та не вважають їх святими, можна тільки пожаліти. Адже, це в першу чергу непослух Богу, який повелів, щоб їхні зображення були у храмі. І, мабуть, не для того, щоб прикрасити його, а щоб дивлячись на них люди прагнули до досконалості, пам’ятали, що Ангели Божі найбільш близькі до людей. Вони сповіщають нас волі Божої, наставляють до святого життя, охороняють віруючих і стримують їх від гріховного падіння, допомагають піднятись тим, хто пав духовно, ніколи не полишають нас і завжди готові допомогти, якщо ми того хочемо. Ангели особливо посилаються на поміч тим людям, які бажають наслідувати спасіння (Евр.1,14)

Нам потрібно наслідувати Ангелів, вони непрестанно славословлять Бога і допомагають людям. Вони наближаються до нас по мірі того, як ми наближуємось до Бога, і віддаляються від нас, коли ми віддаляємось від Нього.

Ці Творіння Божі найближче до Всемилостивого Бога. Ми можемо зробити висновок, що для цього потрібно постійно пам’ятати про Господа і в серці своєму непрестанно молитись до Нього та допомагати своєму ближньому. Не шукати зручностей, комфорту, збагачення…. Виявляється, це не приносить людям щастя, немає від цього радості, а тим паче миру та спокою у серці. Багатство, комфорт, «свобода» (демократія, гуманність…) і все, що шукають сучасні люди, заганяють їх у рабство (рабство гріха), коли людина думає на рівні тільки тілесних інстинктів, не шукаючи свободи духу, духовного збагачення. Звільнити ж з цього рабства може тільки Всемилостивий Господь, від Якого ми відходимо, обираючи мамону.

Нехай Господь наш Ісус Христос, молитвами святих Ангелів: Херувимів, Серафимів і Архангелів, допоможе всім людям, що прагнуть до спасіння своїх душ, змилується над тими, що ще не задумуються над своїм духовним життям і дарує всьому світу мир, спокій і спасіння.

Марія Матляк

Добавить комментарий

Православний календар