Рiвненська Єпархiя Українська Православна Церква
Наша кнопка
Хочеш допомогти сайту? постав нашу кнопку Свято-Михайлiвський храм села Зоря
Нашi партнери

IMG_20170625_205826

Шанс не буває єдиним у житті. Єдиним буває тільки життя!!!

Для нашого приходу доказом цих слів було прибуття чудотворної мироточивої ікони Святого преподобного Гавриїла Самтаврійського до нашого храму у неділю 25 червня 2017року. Зовсім недавно православні віруючі мали можливість приклонитися до цієї неймовірної святині у кафедральному соборі міста Рівне. А тут така радість: преподобний Гавриїл «відвідав» і наш храм.

Чому ця подія викликає таку радість? Тому що ця людина жила в дуже близький до нас час. Час занепаду віри та любові у людських серцях, коли руйнували храми та викидали святиню на звалища. А він, незважаючи на заборони та переслідування, не боявся проповідувати Христа, реставрувати святі ікони, які знаходив на смітниках та встановлював їх у храмі, що збудував у своєму дворі власноручно. Він є яскравим прикладом того, що не потрібно нічого боятися у цьому земному житті, сміливо іти шляхом віри та істини, відстоювати свої переконання та істинну православну  церкву, яку намагаються зруйнувати і зараз. Але найголовнішим є те, що Гавриїл Ургенбадзе виконав найбільшу Христову заповідь, він любив УСІХ.Преподобний Гавріїл Самтаврійський сповідник та чудотворець в основному проповідував любов: «Вище всіх канонів і уставів – ЛЮБОВ. Якщо ненавидиш хоча б одну людину – ненависний перед Богом. Потрібно любити всіх. Але якщо не можеш, хоча б бажай усім добра. В останні часи людей спасе любов, смирення і доброта. Доброта відкриє врата Раю, смирення введе туди, а любов покаже БОГА». Його любов проявляється до людей і навіть після його смерті. Доказом цього є миро, що виходить із його образу.

Прихожани Свято-Михайлівського храму села Зоря чекали святого з великою радістю. Маленькі діти казали, що до нас у гості їде святий Гавриїл. Люди встелили доріжку квітами, дітки посипали йому шлях пелюстками троянд, хори співали найкращі духовні твори, священники усугубили цю подію найщирішою молитвою у молебнях, акафістах та літургіях (нічній та ранковій) за наш приход, всіх православних християн: живих та усопших, за нашу багатостраждальну Україну, за мир та любов у всьому світі.

Віруючі з навколишніх сіл поспішали до нашого храму, щоб приклонитися до святині. Здорові та немічні, з дітками, старші люди, — кожен ішов до святого зі своїми проблемами, проханнями та жалем, знаючи, що він кожного почує та за кожного попросить у своїх молитвах до Господа нашого Іісуса Христа.

«Дивна діла Твоя Господи». Як Ти єднаєш серця людей, що люблять Тебе та Твою Церкву. Подумати тільки, ми різні з цим святим по національності, за традиціями та звичаями, у нас різні мови, але наскільки близькі по духу. Нас єднає віра православна, хоч ми люди різних держав. Преподобний Гавриїл наш старший брат, з якого ми повинні брати приклад. «Сучасна людина не може повторити подвиги святих давніх часів, але вона може нести подвиг відповідний часу, в який живе» — наголошує нам Предстоятель УПЦ Митрополит Київський і всієї України Блаженніший Онуфрій. А цей святий наш сучасник. Він досяг святості у великому шумному місті, його не спокусило світське життя і до віри він прийшов самотужки, адже його рідні не вірили в Христа.

Праведний Іоан Кронштадський казав: «Пам’ятай –Господь дає по серцю: яке серце, такий і дар». На прикладі святого Гавриїла ми бачимо, Господь дарував йому за чистоту серця та стійкість у вірі найбільший дар – дар ЛЮБОВІ.

Кажуть найбільше що ми можемо подарувати людині це наш час, тому що його вже не повернеш. Ми хочемо подякувати нашому дорогому батюшці, о.Валерію за його любов до нас, турботу за душу кожного, за його безцінний час та частинки серця що він дарує нам. Він ніколи не пропустить  можливість привезти до нашого храму ту чи іншу святиню, думаючи про кожного з нас. Щоб зцілювати наші душі та тіла. СПАСИ ВАС ГОСПОДИ!!!

Марія Матляк

Добавить комментарий

Православний календар