Рiвненська Єпархiя Українська Православна Церква
Наша кнопка
Хочеш допомогти сайту? постав нашу кнопку Свято-Михайлiвський храм села Зоря
Нашi партнери

          70c179a91dd8f5dda8c6da3fcded178d Різдво Пресвятої Богородиці — не просто день народження Матері Ісуса Христа. Це одна з подій в тому ланцюжку, яка вивела людство на шлях спасіння. Як і було задумано Богом.    Євангелія від Матвія і Луки починають свою розповідь з Різдва Христового, точніше — з подій, які безпосередньо передували Різдву. Але Церква дбайливо донесла до нас перекази, які оповідають і про чудесні обставини появи на світ Діви Марії — Тієї, Кому Господь довірив стати Матір’ю Свого Єдинородного Сина.

У невеличкому Галілейському місті Назареті жила літня подружня пара — Іоаким і Анна. Обоє були праведні і благочестиві.Святе  подружжя  Іоаким і Анна довгий час були бездітними і плакали про те, що у них немає дітей. Святі Іоаким і Анна дали обітницю присвятити Богові для служіння в храмі дитя, яке їм пошле Господь. Бездітність вважалося в єврейському народі покаранням Божим за гріхи, тому святі і праведні Іоаким і Анна терпіли несправедливі ганьбу від людей.    Одного разу Іоаким у велике свято приніс в Ієрусалимський храм дари Господу Богу. Але священик не захотів прийняти дарів Іоакима, тому що він був бездітний, а діти вважалися благословенням Божим. Свята Анна дізнавшись, що відбулося в Ієрусалимському храмі гірко плакала, однак не нарікала на Господа, а молилася, закликаючи на свою родину милосердя Боже. Вона  пішла у  сад, сіла під деревом лавровим, зітхнула і, глянувши на небо повними сліз очима, помітила вгорі, на дереві, гніздо, в якому пищали маленькі пташенята. «Навіть птахи мають дітей, а у нас немає такого щастя у старості», — подумала Анна. Тут їй з’явився Архангел Гавриїл і сказав: «Ты зачнешь и родишь Дочь, благословенную, превыше всех. Через Нее получат благословение Божие и все земные народы. Через Нее будет дано всем людям Спасение. Имя Ей будет Мария».
  У той же самий час ангел з’явився в пустелі і Іоакиму. Він сказав: “Бог милостиво принял твои молитвы. Жена твоя Анна зачнет и родит дочь, о которой весь мир будет радоваться. Вот и знамение верности моих слов: иди в Иерусалим, и там у Золотых ворот ты встретишь свою жену.” Після цієї благої вістки святі Іоаким і Анна зустрілись біля Золотих воріт в Ієрусалимі. Помолившись Господеві і вклонившись Йому в храмі, подружжя повернулося додому.
b50b3109e19c8501bca36dfbccba033bЧерез деякий час у Анни  та Іоакима народилася Дочка, найчистіша і найблагословенніша. Вища за все, що було коли-небудь створено, початок нашого спасіння, наша молитовна заступниця перед Богом. Яку назвали Марія. Ім’я «Мария» означає «Госпожа». Це не випадково, адже  Діві Марії належало стати Царицею Неба і землі. А святкування в її честь «почитается днем спасения всего мира».  Про Різдво Її раділи небо і земля. З нагоди Її народження Іоаким приніс Богові великі дари і жертви, отримав благословення первосвященика, священиків і всіх людей за те, що удостоївся благословення Божого. Потім він влаштував у своєму будинку великий бенкет, і всі веселилися і славили Бога. Різдво Божої Матері ознаменувало настання часу, коли почали виконуватися великі і втішні обітниці Божі про спасіння роду людського від рабства диявола. Це подія наблизила на землі благодатне Царство Боже, царство істини, благочестя, чесноти і безсмертного життя. Матір Первонародженого всієї тварі є і всім нам по благодаті Матір’ю і милосердною Заступницею, до Якої ми постійно звертаємося з синовним дерзновінням.

Підготувала: Вероніка Ілюкова

Тропар свята

Рождество́ Твое́, Богоро́дице Де́во, ра́дость возвести́ всей вселе́нней: из Тебе́ бо возсия́ Со́лнце пра́вды Христо́с Бог наш, и разруши́в кля́тву, даде́ благослове́ние, и упраздни́в смерть, дарова́ нам живо́т ве́чный.

 

Кондак свята

 Иоаки́м и А́нна поноше́ния безча́дства, и Ада́м и Е́ва от тли сме́ртныя свободи́стася, Пречи́стая, во святе́м рождестве́ Твое́м. То пра́зднуют и лю́дие Твои́, вины́ прегреше́ний изба́вльшеся, внегда́ зва́ти Ти: непло́ды ражда́ет Богороди́цу и пита́тельницу жи́зни на́шея.

 

Величание

Велича́ем Тя, Пресвята́я Де́во, и чти́м святы́х Твои́х роди́телей, и всесла́вное сла́вим рождество́ Твое́.

Добавить комментарий

Православний календар