Рiвненська Єпархiя Українська Православна Церква
Наша кнопка
Хочеш допомогти сайту? постав нашу кнопку Свято-Михайлiвський храм села Зоря
Нашi партнери

6Нещодавно Воскресна школа для дорослих під керівництвом настоятеля храму протоієрея отця Валерія побували в паломницькій поїздці на Закарпатті. Учасниками паломництва стали 23 прихожани  церкви. Гарно зустріло православне Закарпаття своїх відвідувачів. Від побаченого захоплювало дух. Дуже багато храмів і монастирів зустріли на шляху паломники. Храми ніби з’єдналися з небесами. Здавалося що хрести на куполах торкаються неба.

І от в ці дні, а саме 21 жовтня  все Православне Закарпаття та Хустська єпархія святкує день прославлення преподобного Алексія Карпаторуського – сповідника, апостола Закарпаття. Зорянці приєдналися до хресної ходи і пройшли до с. Іза  в монастир, де приклонилися до мощей святого.

Побували також і в селі Нанків, де було явлення святого образу Божої Матері. На тому місці  забило джерело, де нині упорядковано колодязь. Вже більше трьох століть п’ють з криниці воду, яка вважається чудодійною. Відомі випадки зцілень перед Нанківською іконою Пресвятої Богородиці та від води зі святого джерела. Не обійшли стороною і Чумалівський Свято-Вознесенський жіночий монастир, що знаходиться за два кілометри від Чумалево в  місцині під назвою «Осеряк», а також Мукачевський чоловічий монастир, Свято-Кирило-Мефодіївський Свалявський жіночий монастир.

Дуже важливою для паломників стала зустріч в обителі жіночого монастиря  Святого Архангела Михаїла. Цей монастир увійшов в історію як Драгівський. Хоча всі офіційні джерела  вказують місцезнаходження монастиря в с. Драгово-Забрідь. Цей монастир є визначною пам’яткою села.

А ще Драгівські та Забрідські старожили розповідають, що монастир був сполучений підземним ходом (близько 13 км) з монастирем у селі Угля, Тячівського району, а в його підземеллях схована бібліотека з безцінними стародавніми книгами.

Так от настоятельницею Драгівського монастиря є матушка ігуменя Варвара,  в миру Тетяна Панчук. Також в монастирі знайшла своє покликання і матушка Валентина, в миру Вєра Кидун. Вони  частинка нашої Зорі на Закарпатті. І це дуже радує.  Це означає, що Зоря не згасає, а  навпаки розгоряється ще дужче.

І це ще не все. Під час поїздки 22 жовтня святкувалася 10 річниця віднайдення мощей Іова Угольського.  А саме 22 жовтня 2007р. мощі Іова Угольського були віднайдені нетлінними і було започатковано процес його канонізації.  У селі Мала Уголька  Тячівського району 18 вересня 2008р. відбулося прославлення у лику місцевошанованих святих преподобного Іова (Кундрі).

Можна ще і ще розповідати про враження і емоції отримані від поїздки. Повернулися на Рівненщину сповнені духовним збагаченням і радістю в серцях, а саме головне з великою святинею.

З Божої волі та благословення Митрополита Хустського і Виноградівського Марка, до нашого приходу із Закарпаття (Підкарпаття)  прибула ікона з частицею святих мощей преподобного отця нашого Іова Угольського.

І вже 29 жовтня було відслужено акафіст преподобному Іову. Вшанувати пам’ять преподобного Іова та приклонитись до Його ікони з частицею святих мощей зібралось чимало прихожан нашого храму. «Избранный подвижниче карпаторусский и истинный пастырю Церкве Христовы, твердый столпе Православныя веры, блаженне отче наш Иове» — з такими словами розпочалась молитва перед святою іконою преподобного. Кожен із присутніх в храмі мав змогу приклонитись до святині та бути помазаним святим єлеєм для зцілення своєї душі і всіх своїх тілесних недугів.

Від нині ікона преподобного отця нашого Іова Угольського із частицею Його святих мощей  назавжди залишиться в нашому храмі на поклоніння вірним.

                                                                                     Прихожанин храму

Сергій Савчук

Добавить комментарий

Православний календар