Рiвненська Єпархiя Українська Православна Церква
Наша кнопка
Хочеш допомогти сайту? постав нашу кнопку Свято-Михайлiвський храм села Зоря
Нашi партнери

preview_200_200_p18aj6d13rfhairn1rc4sp4upf5 (1)Тропарь

Днесь благоволения Божия предображение, и человеков спасения проповедание, в храме Божий ясно Дева является, и Христа всем предвозвещает, Той и мы велегласно возопиим: радуйся, смотрения Зиждителева исполнение.

Сьогодні церква нам нагадує про величну подію в житті Діви Марії, а саме про її дитячі кроки до храму, до Бога.
Коли Діві Марії виповнилося три роки, її благочестиві батьки приготувалися виконати свою обітницю. Вони скликали родичів, запросили ровесниць своєї дочки, одягли Її в найкращий одяг і в супроводі з народом та співом духовних пісень, повели Її в храм єрусалимський,щоб посвятити Богу. Її подруги-ровесниці, як і Сама Марія, йшли із запаленими свічками в руках.
На зустріч їм вийшли зі співом із храму священики на чолі з первосвящеником.
Іоаким та Анна з побожними молитвами поставили Марію на першу сходинку сходів, що ведуть до храму. Сходи ж ці мали п’ятнадцять великих ступенів по числу псалмів, які священики співали при вході в храм.
zakon_bozhiy_211І ось, трирічна Марія Сама, без всякої сторонньої допомоги, зійшла по високих щаблях. Там первосвященик зустрів і благословив Її, як це він завжди робив з усіма,хто присвячується Богу. А потім, за покликом Духа Святого, він увів Її у Святая-Святих. Це було саме священне місце в храмі. Туди ніхто не мав права входити, крім його самого, і то тільки один раз на рік. Дух Святий вселив первосвященику, що Марія, обрана отроковиця, гідна входити в саме священне місце. Вона призначена Богом стати Матір’ю Божого Сина, Який відкриє людям вхід у Царство Небесне.
Іоаким і Анна, виконавши свою обітницю, повернулися додому, а Марія залишилася жити при храмі. Там Вона разом з іншими дівчатами навчалася Закону Божого та рукоділля; багато молилася, читала Святе Письмо і суворо дотримувалася посту. При храмі Божому Пресвята Марія жила близько одинадцяти років і виросла глибоко благочестивою, в усьому покірна Богу, надзвичайно скромною і працьовитою.
Введення у храм Пресвятої Діви Марії вважається великим двунадесятим празником, який у церковних піснеспівах називається передвісником Божого благовоління до людей. З цього свята у храмі починають співати під час утренньої: Христос рождається.

Отож, і ми радіймо промислу Божому здійсненному.

Добавить комментарий

Православний календар