Рiвненська Єпархiя Українська Православна Церква
Наша кнопка
Хочеш допомогти сайту? постав нашу кнопку Свято-Михайлiвський храм села Зоря
Нашi партнери

pilda-celor-poftiti-la-cina-8Подивіться, браття, хто ви, покликані: не багато з вас мудрих по плоті, не багато сильних, не багато благородних; Але Бог вибрав немудре світу, щоб засоромити мудрих, і немічне світу Бог вибрав, щоб засоромити сильне, і простих світу, і погорджених, і незначних вибрав Бог, щоб значне знівечити, — для того, щоб ніяка плоть не хвалилася перед Богом.

(1Кор. 1, 26-29)

         За дві неділі до Різдва Христового Свята Православна Церква підготовляє нас до достойної зустрічі Великого Свята Народження Бога на землі, згадуючи святих праотців, які жили до цієї Величної Події.        Церква ставить в приклад нам їхнє життя, бо вітхозавітні пророки та благочестиві люди з твердою вірою очікували пришестя Спасителя на землю, який викупить людство від гріхів. Та в той же час, коли невелика кількість благочестивих людей з трепетом чекала Мессію Христа і прийняла Його, більша частина богообраного ізраїльського народу знехтувала турботою про своє спасіння, лишила себе надії на вічне блаженне життя.

       Про таких людей і розказується в святому Єванглії, яке читається в двадцять дев’яту неділю по П’ятидесятниці. Святий Євангеліст Лука повіствує нам про те, як Ісус Христос перебував у одного фарисейського начальника, і під час трапези хтось із присутніх сказав: «Блаженний, хто хліб споживатиме в Божому Царстві!» (Лк.14.15). На що Господь всім присутнім сказав так: «Один чоловік зробив велику вечерю і запросив багатьох. І послав він свого раба за настання часу вечері сказати запрошеним: Ідіть, бо вже все наготовано. І почали усі відмовлятися, немов би зговорившись. Перший сказав йому: Поле купив я, і маю потребу піти та оглянути його. Прошу тебе, вибач мені! А другий сказав: Я купив собі п’ять пар волів, і йду спробувати їх. Прошу тебе, вибач мені! І знов інший сказав: Одружився ось я, і через те я не можу прибути. І вернувся той раб і господареві своєму про все розповів. Розгнівавсь господар тоді, та й сказав до свого раба. Піди швидко на вулиці та на провулки міські і приведи сюди вбогих, і калік , і сліпих, і кривих. І згодом раб повідомив: Господаре, сталося так, як звелів ти, та місця є ще. І сказав господар рабові: Піди на дороги та на роздоріжжя, та й переконай прийти, щоб наповнився дім мій… Кажу бо я вам, що жоден із запрошених мужів тих не покуштує моєї вечері… Бо багато покликаних, та вибраних мало! (Лк.14,16-24).

         Під образом доброго господаря в цій притчі розуміється Небесний Отець, Який постійно кличе людство на Свою вечерю, тобто в Царство Небесне, уготоване від створення світу, в яке можна ввійти через прийняття віри в Спасителя Ісуса Христа. Раб, по тлумаченню Святих Отців, в цій притчі являється Ісус Христос, який прийняв образ раба заради нашого спасіння, Який завжди закликає нас:  Прийдіть до Мене, усі струджені та обтяжені, і Я заспокою вас  (Мф. 11, 28).

       Перш за все ця притча відноситься до іудеїв, які протягом багатьох століть готувались Божественним Промислом до прийняття Спасителя і вступу в Церкву Христову, проте по своєму невірству, по захопленню життєвою суєтою і гріховними задоволеннями не схотіли євреї з’явитися на брачний пи004367р Сина Божого, не ввійшли в лоно Святої Церкви, в той час як і Сам Він, Наречений, і друзі Його, святі апостоли та пророки, закликали їх на шлях покаяння і спасіння.

         Після того, як звані виявилися негідними брачного пиру, Слуга Божий по велінню Свого Господаря запрошує на бенкет всіх убогих, калік, кривих та сліпих, тобто язичників, які з вдячністю відгукнулися на запрошення увійти на бенкет і бути учасниками великої вечері. Під убогими і бідними можна уразуміти людей з недоліками душі, заблудших в гріхах та пристрастях, та які відгукнулися на поклик Господа покаянням і першими йдуть до Царства Небесного.

       Ця притча також актуальна для кожної сучасної людини, адже пристрась до земного, до багатства, до задоволень світу цього, заглушують голос Господній в нас, який кличе до покаяння. Але ж згадаймо віру вітхозавітних святих праотців, їх вірність Богу, трепет, з яким вони очікували прихід Христа; відвернімось від гріха, очистим себе покаянням, поєднаймось з Господом в Святому Причасті, щоб свято Різдва Христового зустріти з чистою совістю, і в духовній радості від усього серця взивати разом з ангелами народженому у Вифлеємі Богодитяті: «Слава в вишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение!»

Підготувала: Олена Кузнецова

Добавить комментарий

Православний календар