Рiвненська Єпархiя Українська Православна Церква
Наша кнопка
Хочеш допомогти сайту? постав нашу кнопку Свято-Михайлiвський храм села Зоря
Нашi партнери

f8841c4c8bСьогодні Церква Христова урочисто святкує Стрітення Господнє. В основу свята покладено чудесна подія, яка відбулася в Ієрусалимі в І столітті.

Задовго до народження Іісуса Христа Єгипетський цар Птоломей захотів для своєї Олександрійської бібліотеки зробити грецький переклад Біблії. Для того, щоб перекласти Писання з єврейської на грецьку мову, було вибрано сімдесят учених мужів, які добре знали обидві мови. За Переданням в числі перекладачів був чоловік на ім’я Симеон, якого Церква в подальшому назвала Богоприїмцем. Річ у тому, що, перекладаючи книгу пророка Ісаї, Симеон дійшов до місця, де говориться: «Ось, Діва в утробі зачне і народить Сина» (Іс. 7: 14), і подумав, що в тексті помилка. Не може Діва народити дитину. Він вирішив виправити те місце і написати: «Молода жінка народить сина», однак ангел Господній зупинив його і сказав, що на підтвердження цього, він не побачить смерті до того часу, поки не виконається пророцтво. Він же стане свідком цього. З того часу, очікуючи пришестя у світ Спасителя, Симеон жив праведно і благочестиво, і «Дух Святий був на ньому» (Лк. 2: 25).

За Мойсеєвим Законом усі  іудеї повинні були на сороковий день після народження своїх первенців  приносити їх у храм для посвячення Богові. При цьому належало, в подяку Богу, принести жертву. Цей Закон було встановлено в пам’ять виходу євреїв з Єгипту – визволення від рабства, спасіння єврейських первенців від смерті.
Для виконання цього закону Матір Божа з Іосифом принесли Немовля Іісуса у Ієрусалимський храм, а для жертви взяли двох голубів.
І коли Марія з Іосифом принесли Младенця Іісуса, Симеон зустрів Немовля, взяв Його на руки і, славлячи Бога, сказав: «Ныне отпущаеши раба Твоего, Владыко, по глаголу Твоему, с миром; яко видеста очи мои спасение Твое, еже еси уготовал пред лицем всех людей, – свет во откровение языков, и славу людей Твоих Израиля «.

Цими словами Симеон з радістю говорить, що тепер він може спокійно відійти з цього життя у вічне, за словом Божим, з миром, бо очі його побачили те спасіння, яке Господь приготував для всіх людей.
Симеон називає Господа, Який народився, «светом во откровение языков «, тобто всіх племен і народів; і «славою для народа своего «, тобто Ізраїля. Є два Ізраїля – старозавітний і новозавітний. У Старому Заповіті то був обраний народ єврейський, або ізраїльський, а в Новому Заповіті – увесь віруючий християнський світ.
Іосиф і Матір Божа дивувалися Симеоновим словам. Симеон благословив їх і, звернувшись до Божої Матері, провістив Їй про Немовля: «вот из-за Него многие (соблазнившись) падут и (многие раскаявшись) восстанут во Израиле; он будет в предмет противоречий, так что у многих откроется их настоящий образ мыслей. И Тебе Самой будет некогда так тяжко, как бы меч пронзал сердце Твое «; це означало, що Вона Сама переживе велике горе за Сина Свого, коли Він страждатиме. Виконавши все згідно з законом, Божа Матір з Немовлям і Іосиф повернулися додому.
Тут же, у храмі, була благочестива вдова Анна пророчиця, вісімдесяти чотирьох років, яка служила Богу постом і молитвою день і ніч. І вона впізнала Спасителя і, підійшовши, славила Господа і говорила про Нього усім у Ієрусалимі, хто очікував пришестя на землю Христа Спасителя.
Ця подія, коли святі Симеон і Анна зустріли у храмі принесеного Божою Матір’ю та Іосифом Младенця Христа і прославили Його, називається святом Стрітення Господнього, тобто зустрічі Господа, і святкується православною Церквою як одне з великих свят.

У день Стрітення Господнього в церквах, за традицією, освячуються свічки. Традиція ця походить зі стародавнього звичаю влаштовувати в день Стрітення хід містом із запаленими світильниками (на зразок хресного ходу). Освячування  свічок – це також своєрідна зустріч зі світлом Христового вчення. Ісус сказав: «Я світло світу. Хто йде за мною, не блукатиме в темряві, а матиме світло життя». Запалена свічка – символ Господа Бога, за Яким ми повинні йти…

День Православної молоді 

З недавніх часів наavCYDsHFLTw Стрітення Господнє стало традицією в нас на Україні відзначати день православної молоді. Цей  день обрано невипадково. Молодість – це час, коли в житті людини відбуваються найважливіші зустрічі: своєї «половинки», з якою розділиш радості й біди подальшого життя, вірних друзів. Це час зустрічей, що визначають життєвий шлях людини. Молодість – час, сповнений спокус, але й перемог над собою також!

Кожна людина в різні періоди свого життя віч-на-віч зустрічається з Богом. Добре, коли ця зустріч з Христом відбувається в юнацькому віці. Тоді світло Христове освітлює людину протягом усього життя, дає цьому життю потрібний напрямок, не дозволяє заблукати в теренах гріха й пороку. Тоді і старість буває наповнена радісним очікуванням нової зустрічі зі Спасителем, а не гірким жалем про втрачену молодість або безцільно прожитого життя. Саме тому свято Сретенія- Зустрічі став днем православної молоді в усьому світі.

Ідея святкування дня православної молоді виникла на XIV Генеральній Асамблеї Всесвітнього молодіжного братства «Синдесмос» у червні 1992 року і згодом отримала благословення Святішого Патріарха Константинопольського Варфоломія і Предстоятелів усіх православних Церков світу.

Цього дня православна молодь у різних країнах світу проводить зустрічі зі священнослужителями, відвідує хворих, влаштовує концерти, вікторини, виставки та спортивні змагання. Як правило, у центрі усіх подій – проблеми ставлення молоді до православної віри.

До речі, на сьогодні Всесвітнє братство православної молоді «Синдесмос» об’єднує понад 126 молодіжних організацій у 46 країнах світу. Створена організація у 1953 році у Франції групою молодих православних богословів, до якої входили Іоанн Мейендорф, Марко Маркович, Олександр Шмеман, Георгій Ходр та ін. Грецькі слова назви організації у перекладі означають «єдність духа в союзі миру».

Метою «Синдесмоса», як вказується в його документах, було: «Служіння Православній Церкві, а також її молоді та молодіжним рухам через збереження контактів між православними молодіжними групами різних країн, через організацію міжнародних православних молодіжних зустрічей і таборів та через більш широке розповсюдження методів православної молодіжної роботи».

Діяльність організації сприяє розширенню сучасного свідчення про Православ’я у різних його аспектах. Літургійне життя, пастирська робота з молоддю, місіонерська діяльність, богослов’я стали основними темами молодіжних зустрічей і фестивалів.

З 1989 року «Синдесмос» щорічно проводить з’їзди молоді в різних країнах. Так, у1995 році, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, Українська Православна Церква уперше приймала представників Всесвітнього братства «Синдесмос» у Києві.

Зі святом Вас, нехай у кожного з нас у житті буде більше істинних, справжніх зустрічей — «стрітень» — один з одним і з Богом.

Підготувала: Олена Ковтунович

Добавить комментарий

Православний календар