Рiвненська Єпархiя Українська Православна Церква
Наша кнопка
Хочеш допомогти сайту? постав нашу кнопку Свято-Михайлiвський храм села Зоря
Нашi партнери
 
 
DSCN2346«Если ты, человек, не прощаешь
всякого согрешившого против тебя,
 то не утруждай себя постом и молитвой…  
Бог не приимет тебя…» 

                Преподобный Ефрем Сирин

     Чотири неділі в усіх православних храмах молитовно взивали до Господа піснеспівами «Покаяние отверзи ми двери, Жизнодавче». І ось наблизився цей спасительний, покаянний час. Ми стоїмо перед входом до Святого Великого Посту.

День перед початком Святої Чотиридесятниці називають Прощеною Неділею. В цей день прийнято просити один у одного прощення, щоб з чистою совістю ввійти у поприще Великого поста.

Ця давня традиція народилася в монастирях Єгипта і Палестини. Монахи весь Великий Піст перебували в пустелі в пості і молитві і поверталися до своїх обителей на Вербну неділю щоб разом молитовно провести страстну седмицю і зустріти величне Свято Воскресіння Христового. Вони добре розуміли, що за довгий час перебування наодинці може статись різне і перш ніж піти в пустелю, не бажаючи нести за собою вину перед ближніми або почуття образи, збирались разом і просили один в одного прощення.

В день Прощеної неділі уже зранку за Божественною Літургією читається Євангіліє від Матфея, в якому говориться про прощення: «Ибо если вы будете прощать людям согрешения их, то простит и вам Отец ваш Небесный, а если не будете прощать людям согрешения их, то и Отец ваш Небесный не простит вам согрешений ваших» ( Матф 6:14 — 15). Сам же чин прощення відбувається в неділю ввечері. Після того як відслужиться вечірня, настоятель храму звертається з настановчою проповідю на початок поста, після чого першим просить прощення в своєї пастви, потім прихожани по черзі підходять до священників та один до одного зі словами «Прости мене грішного» і чують у відповідь «Бог простить і я прощаю». Хор співає великопосні покаянні гімни і кожна людська душа в цей момент повинна переродитись, «перевдягтись» в смирення, примиритись, щоб подвиг нашого покаяння — поста і молитви не лишився в очах Божих своїх Благотворних плодів. Ну а попросивши прощення у ближнього з радістю вступімо в поприще Святої Чотиридесятниці.

Наступає піст — весна духовна! Нехай ця світла пора принесе всім незамінний дарунок — достойно причаститись Св. Христових Тайн і навіки з’єднатися з Христом, ставши причастниками і Небесного Царства!

Олена Кузнецова

Добавить комментарий

Православний календар