Рiвненська Єпархiя Українська Православна Церква
Наша кнопка
Хочеш допомогти сайту? постав нашу кнопку Свято-Михайлiвський храм села Зоря
Нашi партнери

300px-Торжество_православия_-_02  «Сия вера апостольская, сия вера отеческая, сия вера православная, сия вера вселенную утверди»   

       Православіє — це вчення Святого Духа, дане Богом людству для спасіння, це безцінний дар для кожної людини, блаженна участь в вічності. Православіє — це жива вода, яка тече у всьому світі і живить усіх, хто шукає правди, істини, вічного життя і любові Божої.  Де немає православної віри — там нема порятунку  безсмертній душі у  вічному житті.
«Иже хощет спастися, прежде всех подобает ему держати кафолическую (в перекл. з грецької — апостольскую) веру, ея же аще кто целы и непорочны не соблюдет, кроме всякого недоумения, во веки погибнет». ( св. Афанасій Великий).
Щоб зберегти для нас цей істинний скарб  Святого Духа — віру Православну, Церква  викриває ті вчення, які виражають свою ворожнечу до Бога і святинь, перешкоджаючи спасінню людства. Істинна
Церква взиває до тих, хто відступив від православної віри, чекаючи навернення заблудлих, вона піддає анафемі  вчення і єресі, породжені людьми, за якими стоїть сам сатана.Торжество Православія було встановлено в Греції в IX ст., в пам’ять остаточної перемоги над ворогами віри істинної — іконоборцями.Вчення про шанування ікон, засноване на святому письмі і затверджене традицією перших християн, до VIII в. залишалося недоторканним. Але іконоборча єресь, що з’явилася в самій Греції, поширилася по багатьох країнах. Церква Христова у цей період піддалася більшому гонінню від так званих «християн» ніж від язичників. Понад 100 років лилися сльози і безневинна кров істинно православних, які боролися за право зображати на іконах Господа Нашого Ісуса Христа, Пресвяту  Матір Його Діву Марію і святих угодників, а також вклонятися іконам не як дереву і фарбам а як першообразу. Цих православних сповідників кидали в темниці, піддавали мукам і стратам, а  чесні ікони та мощі святих спалювалися.
сьомий вселенський собор(1)Після VII Вселенського Собору (787 р), який утвердив шанування ікон, наступило послаблення гонінь, але тільки всередині IX ст. були звільнені з темниць і ув’язнень іконопочитателі, а іконоборцям запропоновано було або залишити свою оману, або припинити церковне служіння. Христолюбива цариця Феодора оголосила: «Хто невшановує зображення Господа нашого Ісуса Христа, Пресвятої Його Матері Діви Марії і всіх святих, нехай буде проклятий!»
     Обраний тоді Патріархом Константинопольським — Мефодій, встановив  особливе святкове богослужіння. Православна віра була урочисто відновлена на службі в Софійському соборі, який  знаходиться в  Константинополі, в першу неділю Великого посту, що припало на  19 лютого 843 р . Так з’явилося святкування особливого дня і встановлено чин, що зветься  Торжеством  Православія.
За всю Чотиридесятницю це єдиний раз коли православний народ так велично святкує торжество православної віри. Цей чин святкування являє собою торжество православної церкви над усіма  існуючими єресями і розколами. У ній стверджується не тільки православне вчення про іконопочитання, але і всі догмати та постанови семи Вселенських Соборів.
13724281503_c45dbf8fe0_b(1)В кінці літургіїї священнослужителі звершують молебень на середині храму, молячись Господу про тверде стояння у вірі православних християн і про навернення на путь істини всіх, хто відступив  від істиної Церкви.
Також благословляються іконопочитателі і всі, хто живе у православній  вірі. Особливе місце в цій службі займає чин анафематствування. Анафема — проголошується соборно не тільки іконоборцям, але всім, хто скоїв тяжкі гріхи перед Церквою. Наприкінці молебну проголошується многоліття всім православним патріархам, митрополитам, священству та всім перебуваючим у істині православним  християнам, а також виголошується вічна память всім,  хто відійшов  до Господа у непохитній  вірі та благочесті православної віри.
13724169143_fffac8345a_bВ кінці молебну соборно усією церквою єдиними устами і єдиним серцем співається Вселенський Символ Віри «Вірую…», засвідчуючи свою віру перед Господом, а також звучить подячний  гімн «Тебе Бога Хвалим…» 

        Дві тисячі років сили зла намагаються зломати Святу Апостольську Церкву, але її створив Сам Господь Ісус Христос, він же казав в Святому Єванглії, що  «ворота пекла не здолають її«. Тому ми, перебуваючи у лоні Святої православної церкви, повинні нести особливе почуття відповідальності за долю церкви, з трепетом берегти непохитність  канонів та уставів, переданих  від святих апостолів. Будемо  соборно, усією церквою молитись Господу за Вселенську православну церкву, щоб зберігалась істина віра у всіх країнах світу. Будемо ж просити у Господа милості і  нашій  Батьківщині, що історично іменується Свята Київська Русь, щоб наш народ у ці нелегкі часи твердо беріг віру православну і був непохитним, незважаючи на підступні замисли  слуг сатани. Будемо  старатись, з Божою поміччю, як і наші благочестиві предки вірно стояти у істині, будемо жити і спасатися нею, щоб гідно нести протягом життя велике  звання православного християнина! 

Підготувала: Олена Кузнецова

Добавить комментарий

Православний календар