Рiвненська Єпархiя Українська Православна Церква
Наша кнопка
Хочеш допомогти сайту? постав нашу кнопку Свято-Михайлiвський храм села Зоря
Нашi партнери

894408183

Останній день Страсного тижня Велика Субота — день безмовної молитви: «Да молчит всякая плоть человеча»  біля гробу Господнього. Час заспокоєння і гармонії, внутрішнього очікування воскресіння Спасителя. У цей день згадуються перебування Ісуса у гробі і зішестя Його у пекло для сповіщення там перемоги над смертю.

Спокій дня суботнього не теж саме, що бездіяльність. Спокій лише зовнішній прояв, так як основна духовна робота в цей день йде всередині людини.

Вночі із п’ятниці на суботу звершується Єрусалимська Утреня – чин погребіння Плащаниці Спасителя з читанням похвали з віршами 17-ї кафізми на три статті.

815114845«Не рыдай Мене, Мати, зрящи во гробе» — скорботно співає хор ірмос канону Великої суботи.

Після Великого славослов’я під заупокійний спів «Святий Боже» духовенство та віряни обносять Плащаницю хресним ходом навколо храму. Обхід довкола церкви символізує похорон Ісуса Христа. В стихирах проявляється глибокий жаль і співчуття з причини смерті Спасителя. Після хресного ходу Плащаниця залишається в центрі храму до Пасхальної заутрені.

Велика Субота для віруючих — мить дотику до таємниці, коли серце наповнюється передвеликодньою радістю. Коли здійснюється велике чудо в Єрусалимському храмі Воскресіння — сходження Благодатного вогню. velika-subbota

Тому найкраще провести день великої Суботи православним віруючим відвідуючи богослужіння, прагнучи серцем відчути сходження Благодатного вогню Божественної любові до нас; готуючись гідно зустріти Світле Христове Воскресіння.

Служби Великої П’ятниці  та Суботи є вершиною православної літургійної традиції. Вони — не драматичне розігрування історичних подій смерті і поховання Христа і не ритуальне зображення євангельських сцен, ці богослужіння — найглибше духовне і літургійне проникнення у вічний зміст спасительних дій Христових.

361868870«Якщо ми померли з Христом, то віруємо, що й жити з Ним будемо, знаючи, що Христос, який воскрес з мертвих, вже не вмирає: смерть уже не має над Ним влади» ( Рим. 6 ; 8-9) .

Христос лежить у гробі мертвим, але Він живий. Він уже «попирает смертию смерть и сущим во гробех дарует живот». І нам більше нічого не залишається, як прожити Преблагословенну суботу до кінця, до тої полуночної години, коли проб’є початок Дня Господа нашого і прийде ця ніч. Ніч, повна світла, ніч, в яку ми проголосимо разом з Ангелом: «Він воскрес; Його немає тут. Ось місце, де Його поховали.»  (Мк.16,6)

Підготувала:  Тетяна Конончук

Добавить комментарий

Православний календар