Рiвненська Єпархiя Українська Православна Церква
Наша кнопка
Хочеш допомогти сайту? постав нашу кнопку Свято-Михайлiвський храм села Зоря
Нашi партнери

14Пасха — одне із самих дорогоцінних слів для кожного християнина,  бо воно виражає радість за наше спасіння.

Прекрасну і величну похвалу слову «Пасха» возносить знаменитий проповідник, монах Іосиф  Врієній:

«Пасха — перехід від темряви до світла; Пасха – вихід із пекла на землю; Пасха – возходження від  землі на  небо; Пасха — перехід від смерті до  життя; Пасха — воскресіння падших; Пасха — прикликання вигнаних із Едема; Пасха – звільнення  полонених тлінням; Пасха – істинне життя вірних; Пасха — насолода всього світу; Пасха – шанування Божественної Трійці. Слово «Пасха» не насичує, тому що через нього багатогранно подається благодать: вона і відпочинок душ, вона радість умів, вона полегшення тіл, вона просвітлення очей, вона насолода  вуст, вона задоволення, вона теплота, вона мир, вона радість»

easter2014_191Слово Пасха із древньоєврейської мови означає «перехід»: в Старому заповіті — єврейського народу від Єгипетського полону в обітовану землю, в Новому заповіті — нас  від смерті до життя, від землі на небо.

В Старому заповіті для євреїв спасаючою була кров  жертвеного пасхального агнця. В Новому заповіті – це кров Агнця Божого, який бере на себе гріхи всього людства. Цей Агнець – це Сам Господь наш Ісус Христос – Нова Пасха, наша Пасха. Святий апостол Павло прямо говорить: Пасха наша, Христос, закланий за нас (1 Кор 5:7).

Пасха Христова стає для нас спасительною тільки тоді, коли ми самі є учасниками в ній.

Початок цієї участі полягає в Святому Хрещенні. Хрещення — це смерть для гріха і життя для Бога: бо якщо ми з’єднані з Ним подобою смерті  Його, то повинні бути з’єднані  подобою воскресіння. (Рим 6:5).

0c1fc653f6feecae251a55d950fd1cf7Лише беручи  участь в смерті Христовій (через покаяння, Хрещення, добровільне несення хреста), ми стаємо по благодаті Божій учасниками і життя Христового через Його Воскресіння. В цьому таїнство Пасхи Божої, спасительної для всіх, що увірували в Воскресіння Христове.

Будемо твердо вірити у Воскреслого, щоб удостоїтися почути слова світлого ангела: «Сьогодні спасіння миру, бо воскрес Христос, тому що він Всесильний.»

День Воскресіння – це найвеличніший та найсвятіший день, цар і господар над усіма днями, празник над празниками і торжество над торжествами, бо саме в цей день ми прославляємо Воскреслого Христа.

Просвітіться і лікуйте всі народи, бо в цей Великий День на всіх возсіяла Господня слава!

Добавить комментарий

Православний календар