Рiвненська Єпархiя Українська Православна Церква
Наша кнопка
Хочеш допомогти сайту? постав нашу кнопку Свято-Михайлiвський храм села Зоря
Нашi партнери

817031ХРИСТОС ВОСКРЕС!!!

Наступна неділя після Пасхи називається Фомина неділя або Антипасха. Остання назва може виявитися досить незрозумілою, проте грецьке слово анти означає замість або якесь доповнення. Тобто Антипасха це свято, яке доповнює саму Пасху, це відновлена Пасха, це ще одна Пасха – радість зустрічі Воскреслого Христа з учнями. А особливу увагу до себе привертає ап.Фома, котрого згадує церква у цей день, який ще називають Фомина неділя. Саме тоді розповідається як ап.Фома сумнівався у Христовому Воскресінні тим тілом, яке Ісус мав на землі. Апостол говорить: ”Якщо не побачу на руках Його ран від цвяхів, і не вложу пальця свого в ці рани, і не вложу руку мою в Ребра Його, не повірю.” (Ів.20.25) Ці слова він говорить тоді, коли приходить до будинку, де були решта апостолів, які радісно обговорювали побачене раніше – Воскреслого Месію, який приходив до них, а Фоми у той час, за промислом Божим, не було з ними. І саме через це у апостола були сумніви щодо Воскресіння Христа. Це не було відступництвом чи зневір’ям у Бога, просто апостол Фома мав “добрий” намір сам переконатися в почутому. І його бажання побачити і доторкнутися виконує сам Спаситель. В той час, коли апостол Фома прийшов на зібрання до своїх побратимів, крізь замкнені двері входить Ісус. Після привітання зі Своїми учнями: ”Мир вам!”, Його погляд зупинився на Фомі. Ісус говорить йому: ”Подай сюди твій палець і поглянь на мої руки. І руку твою простягни і вклади у ребра мої. Та й не будь невіруючий – а віруючий! (Ів.20.27)

Таким чином бажання апостола втілилося у життя і він від пережитого почуття на весь голос сказав: ”Господь мій, Бог мій.”   Своїм явленням апостолу Фомі, Воскреслий Христос запевняє, що Він мав після Воскресіння не духоподібну плоть, а те ж саме тіло, яке Він мав при житті на землі, і яке було розп’яте цвяхами до хреста, і на якому лишилися рани після Воскресіння.

Переконавши апостола Фому у своєму Воскресінні, Христос сказав йому: ”Ти повірив, тому що побачив Мене, блаженні ж ті, що не бачили і увірували.”(Ів.20.29)

А щодо вище згаданого свята, то у нашому храмі, на Фомину неділю приєднується ще так зване свято Радониця, або ж по-іншому Проводи, які мали б за церковним календарем відбуватися у вівторок наступного тижня після Пасхального. Так склалося у зв’язку з робочими днями і через це святкуємо Фомину неділю і Проводи в один день. Відбувається відповідне богослужіння у храмі, а тоді усі присутні ідуть на цвинтар розділити пасхальну радість зі своїми померлими рідними, які так чекають на нашу молитовну підтримку, духовну їжу, яку ми повинні приносити для них не лише раз на рік, а намагатися робити це якомога частіше, хоча б кожної неділі, а ще краще кожного дня у своєму молитовному правилі. Це і буде для наших рідних та близьких найбільшою подякою та найдорожчим подарунком від нас. Ані коштовні пам’ятники, ані оберемки квітів ніколи не замінять цього. Пам’ятаймо про це завжди, дорогі браття та сестри!

             ВОІСТИНУ ВОСКРЕС ХРИСТОС!!!  

Підготувала: Ірина Макарець

Добавить комментарий

Православний календар