Рiвненська Єпархiя Українська Православна Церква
Наша кнопка
Хочеш допомогти сайту? постав нашу кнопку Свято-Михайлiвський храм села Зоря
Нашi партнери

1362762357_zheni_mironositsiВ третю неділю після Воскресіння Христового, Свята Православна Церква вшановує пам’ять Святих жінок-мироносиць: Марії Магдалини, Марії Клеопови, Саломії, Сусанни, Іоанни, Марфи і Марії (сестер Лазаря). Що це за жінки і чому їх називають мироносицями?

Коли Господь ходив з проповіддю на землі, біля нього завжди було багато людей. Деякі підходили, слухали і відходили. Але серед численного народу була група жінок, що відрізнялися від інших. Вони супроводжували Спасителя не тільки для того щоб слухати Його Слово, але й з великою любов’ю і відданістю служити Йому.Вони піклувались про нічліг, їжу та пиття, вони пройшли поруч з Господом на Голгофу, гірко плачучи за ним, вони залишились стояти біля розп’ятого Господа, а коли Син Божий помер на хресті, то  поспішили до дому щоб приготувати миро і помазати тіло Спасителя.

86579415_34Дуже рано, на світанку, жінки, взявши приготоване запашне миро, поспішили до гробу Господнього. Коли прийшли на місце погребіння свого Вчителя, то побачили, що камінь відвалено від гробу. Ввійшли всередину  і не знайшли тіла Господа. Та глянувши, побачили ангела в білому одязі, що сидів праворуч того місця, де було покладено Господа Ісуса Христа. Їх пройняв жах, та Ангел сказав їм:» Не жахайтеся! Ісуса шукаєте Назарянина, розіп’ятого. Він воскрес — Його нема тут! Ось місце, де поклали Його. Але йдіть, скажіть ученикам Його і Петрові, що Він буде в Галілеї; там Його побачите». Коли здивовані жінки ще стояли, перед ними раптом знову з’явилися два ангели у сяючих одежах. Жінки зі страхом схилили обличчя свої до землі. Ангели сказали їм: «Чого шукаєте Живого між мертвими? Нема Його тут, Він воскрес. Згадайте, як Він говорив вам, коли був ще в Галілеї, кажучи, що Синові Людському належить бути виданому до рук людей-грішників і бути розіп’ятим, і на третій день воскреснути».

Тоді жінки згадали слова Господа. Вийшовши ж, вони у трепеті страху побігли від гробу. А потім зі страхом і великою радістю пішли сповістити учеників Його.

a26Святі жінки-мироносиці  удостоїлись першими почути звістку про Воскресіння. Чому Господь вибрав саме їх, а не Апостолів? Бо Він знав, що м’які чуйні жіночі серця з трепетом та без сумніву сприймуть цю велику радісну новину. Слабі, ніжні жінки чудом віри стали першими  проповідницями Воскресіння Господнього для апостолів.

Неділя жінок-мироносиць — це Свято кожної православної жінки — православний жіночий день! Цей день з древніх часів особливо святкувався на Святій Русі. Древні православні християнки строго вели благочестивий спосіб життя, беручи приклад з Святих жінок-мироносиць. Подвиг вірності, любові і милосердя повторювали православні давньоруські жінки, залишаючись вірними Христовій Церкві в дні жорстоких гонінь, коли злість світу озброїлася на Святу Русь, намагаючись знищити Православ’я. Жінки в ті часи несли  вагомий подвиг, стоячи в істині, передаючи віру дітям і онукам,будучи невтомними молитвеницями та підтримкою своїм родинам. Свята Православна Церква багатіла іменами сповідниць, праведниць і подвижниць віри Христової.

В теперішні часи кожна християнка також йде шляхом мироносиці по життю, адже вона несе мир, любов, співчуття в теперішній неспокійний світ, «пламенить» вогником тепла і затишку у своїй домівці, паралельно несучи труди при храмах, цим самим виконуючи Закон Христовий, стараючись подражати своїм небесним покровительницям.

Нехай  Воскреслий Господь наповнює радістю і благодаттю жіночі серця, утверждає в християнських чеснотах : вірі, надії, любові, адже  любов сильніша за страх, любов перемагає все!!!  Жінки-мироносиці не страшились темноти ночі і через велику Любов до Господа пішли помазати тіло Христове і першими почули найрадіснішу звістку: «Христос Воскрес — Воістину Воскрес!» Ці спасительні слова  крокують крізь тисячоліття, наповнюючи радістю людські серця. Від тої Священної події до сьогоднішнього дня справа жінок-мироносиць не завершилась, а продовжується й далі православною жінкою і тому нехай  Воскреслий  Господь завжди буде поруч і благословляє всі життєві шляхи!!!

З Православним жіночим днем, дорогі жінки!

Підготувала: Олена Кузнецова

Добавить комментарий

Православний календар