Рiвненська Єпархiя Українська Православна Церква
Наша кнопка
Хочеш допомогти сайту? постав нашу кнопку Свято-Михайлiвський храм села Зоря
Нашi партнери

Nicaea_iconВ неділю 7-му після Пасхи Церква згадує й прославляє святих отців Першого Вселенського Собору, скликаного рівноапостольним Костянтином у Нікеї, в 325 році для утвердження істинного вчення про божество Ісуса Христа, який є Вічним і Єдиносущним Отцю.

Прообразом Вселенських Соборів являється Собор Святих апостолів зібраний у 51 році у м. Єрусалим. Метою зібрання було вирішення питання про язичників, які бажали прийняти Християнство. Усі рішення приймалися собором апостолів, якими керував Дух Святий.

Таких соборів в історії Православної Церкви було 7. Основною причиною їх проведення була поява єретиків, які перекручували вчення про Ісуса Христа. Вселенськими ці собори називаються тому, що на них, по можливості, збиралися патріархи, єпископи та пресвітери з усіх країн тодішнього світу, в яких існувала Православна Церква. Перший Вселенський Собор був скликаний проти неправдивого вчення про Ісуса, яке проповідував Арій – колишній пресвітер з Олександрії. На цей собор прибуло 318 отців, серед яких були видатні єпископи як за рівнем освіти, так і за своїм подвижницьким життям: Олександр І Олександрійський, Афанасій Великий, Євстафій Антіохійський, Маркелл Анкірський, Леонтій Кесарії Капедокійської, Яків Нізібійський, Амфіон із Епіфанії Кілійської, Спіридон Триміфунтський та інші. Зі сторони аріан прибули найблищі його соратники: Євсевій Нікомідійський, Євсевій Кесарійський а також місцевий єпископ міста Нікеї Феогніс, Марій та інші. Розпочав засідання собору імператор Костянтин своїм зверненням до усіх учасників. Далі у результаті дебатів було прийнято догмат християнської віри про Вічність Сина Божого і єдиносущність Його з Отцем, так званий, орос – І Вселенського Собору, це прообраз майбутнього Символу Віри, який буде прийнято на ІІ Вселенському Соборі. А псевдовдовчення Арія було відкинуто, хоча лише формально через що цей собор був не єдиний, а йому слідували ще шість, основною метою яких було збереження істиної віри у Христа.

Підготувала: Ірина Макарець

Добавить комментарий

Православний календар