Рiвненська Єпархiя Українська Православна Церква
Наша кнопка
Хочеш допомогти сайту? постав нашу кнопку Свято-Михайлiвський храм села Зоря
Нашi партнери

cfa805d4dd7405d11c1982defc8343aa-tmb-720x411xfill

19 вересня – спомин чуда, звершеного Святим Архістратигом Михаїлом в Хонах

Історія:

У Фрігії, неподалік від міста Ієраполя, в місцевості під назвою Херотопа, знаходився храм в ім’я Архістратига Михаїла. Біля храму витікало цілюще джерело.

Храм цей був споруджений старанністю одного з жителів міста Лаодикії у вдячність Богу та святому Архістратигу Михаїлу за зцілення його німої дочки водою з джерела. Архістратиг Михаїл, з’явившись у сонному видінні батькові німої дівиці, ще не просвіченому святим Хрещенням, відкрив йому, що його дочка отримає дар мовлення, випивши води з джерела.

Дівчина дійсно отримала біля джерела зцілення та почала говорити. Після цього чуда батько з дочкою і все його сімейство хрестилися, і старанністю вдячного батька був споруджений храм на честь святого Архістратига Михаїла. До джерела стали приходити за зціленням не тільки християни, але й язичники. Багато хто з язичників відрікалися від ідолів і зверталися до віри во Христа.

В храмі святого Архістратига Михаїла протягом 60 років виконував паламарське служіння благочестивий чоловік на ім’я Архип. Проповіддю про Христа і прикладом свого богоугодного життя він багатьох язичників приводив до віри во Христа. У своєму озлобленні на християн взагалі, і в першу чергу на Архипа, який ніколи не відлучався від храму і був зразковим служителем Христовим, язичники задумали знищити храм і водночас погубити Архипа.

Для цього вони поєднали в одне русло дві гірські річки і направили їхню течію на храм. Святий Архип старанно молився Архістратигу Михаїлу про запобігання лиха. За його молитвою біля храму з’явився Архістратиг Михаїл, який ударом свого жезлу відкрив у горі широку розколину і наказав спрямувати до неї водам бурхливого потоку.

Таким чином храм залишився неушкодженим. Побачивши таке чудо, язичники у страху бігли геть, а святий Архип та християни, що зібралися в храмі, славили Бога та дякували святому Архістратигу Михаїлу за допомогу. Місце ж, де відбулося чудо, отримало назву Хони, що означає «отвір», «тріщина».

Джерело: https://spzh.news/ua/news/46562-19-veresnya-spomin-chuda-zvershenogo-svyatim-arkhistratigom-mikhailom-v-khonakh

Добавить комментарий

Православний календар