Рiвненська Єпархiя Українська Православна Церква
Наша кнопка
Хочеш допомогти сайту? постав нашу кнопку Свято-Михайлiвський храм села Зоря
Нашi партнери

прУперше ікона Божої Матері «Призри на смирення» з’явилася в 1420 році на Кам’яному озері у Псковській області. Ця подія відбулася в період великого лиха — «морової пошесті» (голоду), яке вибухнуло тоді над Псковською областю. Ікона була перевезена в Псков і зберігалася в соборному Троїцькому храмі. У пам’ять цього перенесення святкування на честь ікони було встановлено у вересні. Древній образ «Призри на смирення» не дійшов до наших днів. В XIX столітті вже не зустрічається згадок про стародавню ікону, яка перебувала в Троїцькому соборі, і, можливо, яка загибла під час одного зі стихійних лих. Списків ікони «Призри на смирення» відомо небагато. Один з них кінця XVII століття знаходиться і понині в Київському Вознесенському Флорівському жіночому монастирі. Другий — ікона Божої Матері «Призри на смирення» — прикрашає в даний час головний храм у Київському Свято-Введенському чоловічому монастирі.

Тропар

Необоримая стена образ Твой и источник чудес, якоже древле от Него заступление Твое граду Пскову даровала еси тако и ныне нас от всех бед и скорбей милостивно избави и спаси душа наша яко любвеобильная Мати.

Джерело: https://religions.unian.ua/holidays/990037-29-veresnya-pravoslavni-vshanovuyut-obraz-presvyatoji-bogoroditsi-prizri-na-smirennya.html

Добавить комментарий

Православний календар