Рiвненська Єпархiя Українська Православна Церква
Наша кнопка
Хочеш допомогти сайту? постав нашу кнопку Свято-Михайлiвський храм села Зоря
Нашi партнери
     Серед мирської суєти і житейського галасу, в молитвенній тиші храмів сьогодні лунають з церковного амвону Божественні слова: “Дерзай, дочко! віра твоя спасла тебе, іди з миром!”(Лк. 8, 48). Це сказано не тільки тій хворій жінці, котра, торкнувшись одягу Христа, зцілилася. Це сказано, і повторюється для всіх тих, хто, поранивши ноги на житейських дорогах, зрозуміє та відчує, що в Господа — єдина сила, джерело всякого блага, джерело наших зцілень. Це сказано для тих, хто зрозуміє і буде йти до Лікаря, Котрий зцілює біснуватих, повертає зір сліпим, воскрешає мертвих і нікому не відмовляє в допомозі…

(Блаженнійший митрополит Володимир)

 Євангліє 22 неділі по П’ятидесятниці показує нам  силу віри в благодатну поміч Господню. По вірі людській Ісус Христос сотворив два чуда: зцілив жінку, якій жодні людські сили, ніякі лікарі не могли допомогти, і про те, як по сильній вірі батьків, Син Божий  повернув назад до земного життя їхню єдину доньку.

        Щастя тому дому,  в котрий приходить Христос. Немає такої печалі, яку б  не зцілив  Утішитель скорботних, немає такої біди, яку б не заповнив собою  Переможець смерті.Там, де Господь — там надія, сльози замінюються радістю, відчай відступає і поселяється радість. Таким скорботним був і будинок Іаїра, від тяжкої хвороби помирала єдина дванадцятирічна донька. Батьки були безпомічні в цій ситуаціїї, бо земна людина не може спасти свого ближнього від смерті. Та в серці Іаїра проснулась надія, він чув , що неподалік його будинку буде проходити Великий Зцілитель, Праведник, Пророк, котрий одним словом може лишити людини різних хвороб. Він чув, як Господь зцілив гадаринських біснуватих і це ще більше впевнило його благати  про допомогу.
   «Аж ось прийшов муж, Іаїр на ім’я, що був старшим синагоги. Він припав до Ісусових ніг, та й став благати Його завітати до дому його.»(Лк.8.41). Іаїр був начальником синагоги, вчителем народу, і тут він, смиренний горем, припав до ніг Спасителя, благаючи допомоги. Ісус, бачачи його смирення, згодився піти в будинок Іаїра.
Ісус йшов повільно, бо йому на заваді було скупчення народу. Серед цього народу була жінка, якій заборонялось бути поміж людей, бо вона була хвора  невиліковною,  принизливою, виснажливою хворобою. Дванадцять років ця жінка страдала кровотечею. Оскільки вона не могла приблизитись і заявити про свою хворобу, соромлячись її, у неї було єдине бажання — тільки б  доторкнутись до краю риз Спасителя і отримати зцілення від своєї тяжкої хвороби.» А жінка одна, що дванадцять років хворою на кровотечу була, що ніхто вздоровити не міг її, підійшовши ззаду, доторкнулась до краю одежі Його, і хвилі тієї спинилася їй кровотеча! «(Лк 8,43-44). Через цей дотик благодать Божа подіяла на кровоточиву жінку і вона отримала зцілення. «А Ісус запитав: Хто доторкнувся до Мене? Коли ж відмовлялися всі, то Петро відказав: Учителю, народ коло Тебе он товпиться й тисне. Ісус же промовивав: Доторкнувсь хтось до Мене, бо Я відчув силу, що вийшла з Мене… « Це був дотик ВІРИ! Жінка тремтячи впала перед Спасителем, пересиливши сором, визнала свою хворобу перед всім народом і розказала як отримала зцілення. А у відповідь почула надзвичайні, не тільки для неї, а й для всього людства, слова: «Дерзай, дочко, твоя віра спасла тебе, іди з миром.»(Лк.8.48.)
В цей час до Іаїра, серце якого було переповнене нетерпіння, підходить слуга і каже: » Дочка твоя вмерла, не турбуй же Вчителя! Ісус же, почувши, йому відповів: Не лякайся, тільки віруй, і буде спасенна вона.»(Лк.8.49-50). Як можна вірити, коли дочка твоя вже померла, на що надіятись? Та слова Вчителя вдихнули в нього мужність, і незважаючи доказам здорового глузду він вірував словам Господа. Така віра є подвиг в очах Божих , за що Господь обов»язково пошле нагороду вірному.
Коли Господь увійшов в дім, — » Всі плакали та голосили за нею….Він же промовив : «Не 4_2528плачте, не вмерла вона, але спить!»(Лк.8.52). Родичі та знайомі, які перебували в домі відповіли на ці слова Спасителя гірким сміхом. Вони довіряли тільки здоровому глузду, не маючи ні краплини віри, таким Господь не являє чудес, бо вони недостойні їх.«Тому не пустив Він нікого з Собою ввійти, крім Петра, та Іоанна, та Іакова, та батька дівчини, та матері.»(Лк.8 .51). «А він узяв її за руку та й возгласив: Дівчино, вставай!  І вернувся дух її , і хвилі тієї вона ожила….І звелів дати їй їсти.»(Лк.8.54-55). Прохання дати дівчині їсти  доказує, що вона в реальності повернулась до життя. «І здивувались батьки її. А Він наказав їм нікому не розповідати, що сталось.»(Лк.8.56) . 
     Сьогоднішнє Євангліє повчальне і актуальне для кожного з нас. Часто людська душа страждає течією гріховності та страстей, подібно як кровоточива жінка страждала тяжкою невиліковною хворобою. Та коли людина не прибігає за поміччю до Господа, то стає переможена гріховністю, впадаючи до духовної смерті, подібно як стала мертвою тілесно Іаїрова дочка. Та ще не померла душа, тільки спить! — взиває Господь !  Прийди, увіруй, подібно до Іаїра, доторкнись, подібно до кровоточивої жінки ,- і омертвівша, окаменівша душа пробудиться від духовної смерті, торкнеться до краю риз Спасителя, милістю Божою сподобиться  Святих Таїн Христових і зцілиться по вірі своїй. А внаслідок цього почує Божественні слова: «Дерзай, дочко, віра твоя спасла тебе, іди з миром!» «Не бійся, тільки віруй!»
 
Підготувала: Олена Кузнецова
 

Добавить комментарий

Православний календар