Рiвненська Єпархiя Українська Православна Церква
Наша кнопка
Хочеш допомогти сайту? постав нашу кнопку Свято-Михайлiвський храм села Зоря
Нашi партнери

пМученик Віктор був родом з Італії і служив вояком при Антоніні в другому столітті. Воєначальник Севастьян змушував його відмовитися від Христа під загрозою мук та смерті, але він відповідав: «Я хочу постраждати за Христа і дуже радію, що це здійсниться». Тоді його кинули в розпалену піч, а потім у киплячу олію. Також святого поїли сильною отрутою, палили вогнем, але мученик залишався живий. У підсумку, з нього зняли шкіру і відтяли голову. Дівчина на ім’я Стефаніда бачила страждання святого Віктора і оголосила себе християнкою. Севастьян наказав привести її до себе. Мучитель переконував її поклонитися ідолам. Свята відмовилася, і була розірвана двома деревами, до яких її прив’язали. Постраждали святі Віктор і Стефаніда в Дамаску.

Тропар

Иже славе, Господи и всех Содетелю, Ты в мире явил еси украшенных добродетельми страстотерпцы и мученики, да омут непобедимую победу.

Джерело: https://religions.unian.ua/holidays/1191983-24-listopada-pravoslavni-hristiyani-molitovno-zgaduyut-blajennogo-maksima-moskovskogo.html

Добавить комментарий

Православний календар