Рiвненська Єпархiя Українська Православна Церква
Наша кнопка
Хочеш допомогти сайту? постав нашу кнопку Свято-Михайлiвський храм села Зоря
Нашi партнери

кСвятий Феодор народився в Константинополі в сім’ї чиновника і був далеким родичем преподобного Романа Солодкопівця. Юнак отримав гарну освіту від дядька Платона, ігумена одного зі столичних монастирів. У 22 роки він прийняв чернечий постриг, і його молода дружина Ганна також прийняла чернецтво. В 798 році Феодор став ігуменом Студійського монастиря, який завдяки його старанням перетворився на центр візантійського чернецтва. Він був автором статуту, який передбачав короткі регулярні служби, що перемежовуються з особистою працею братії. Специфічною особливістю цього монастиря стала велика книжкова діяльність. У період відновлення іконоборства, преподобний Феодор Студит виступив проти імператора і закликав до строгого невтручання світської влади в справи віри. З його творінь відомі три книги «Спростувань», написаних на захист іконошанування, листи різним особам, численні проповіді, гімни і деякі інші.

Тропар

Православия наставниче, благочестия учителю и чистоты, вселенныя светильниче, монашествующих богодухновенное удобрение, Феодоре премудре, ученьми твоими вся просветил еси, цевнице духовная, моли Христа Бога спастися душам нашим.

Джерело: https://religions.unian.ua/holidays/1191977-24-listopada-pravoslavna-tserkva-proslavlyae-prepodobnogo-feodora-studita.html

Добавить комментарий

Православний календар