Рiвненська Єпархiя Українська Православна Церква
Наша кнопка
Хочеш допомогти сайту? постав нашу кнопку Свято-Михайлiвський храм села Зоря
Нашi партнери

00058416В сьоднішньому Євангелії Господь розповідає нам та попереджає, що немає спасіння лицемірам, п`яницям, скупим, перелюбцям, бо життя людини не залежить від розмаїтості життя. Розмаїтість не робить життя, ані довшим, ані щасливішим, але ще коротшим і неспокійним через розкішність та життєйські турботи. Наочним прикладом є сьогоднішня притча Христа про нерозумного багача.

Багач сидів і роздумував, що в нього назбиралося досить багатства і ще й щедрі плоди дала нива. Зруйную старі житниці, тому що вони малі, а збудую нові та поскладаю туди весь урожай, і можливо вже наступного року не буду орати, ані сіяти бо це мені непотрібно. А ось цього моїй душі вистачить на довгі та щасливі роки. Але він не задумувався над тим, що його життя в руках Божих.Душа котра часто вела війну з грішним тілом, котра викривала нас – закликала до покаяння, але ми заглушували свою совість і жили так, щоб наше короткочасне життя було приємним. Але Господь дав зрозуміти багачу, що не все так як, він думає. Господь сказав: «Безумний! Цієї ночі від тебе заберуть душу твою і кому це зостанеться?» (Лк.12.20). А далі євангеліст Лука ніби від себе додає: «Так буває з тим, хто збирає для себе, та не багатіє в Бога» (Лк.12.21).

Зупинимось на деяких деталях сьогоднішньої євангельської історії. Господь не забороняє багатства, бо все це Він дає людині і земля плодоносить, і робота йде, тому що Господь благословив бути цьому. Але благословив не для того, щоб жадібно збирати, не для того, щоб тратити його в непотрібних розкошах, забавах і веселощах, а для того, щоб ділитися із ближнім, давати вбогим, допомагати страждаючим та немічним. Тому, якщо ми маємо можливість допомогти ближньому – то поспішаймо це зробити і тим ми збудуємо собі вічні оселі в Царстві Небесному.

Горе тій людині котра вмирає раптово, без покаяння – немає нещасному допомоги, бо така людина не піклувалася про свою душу, не турбувалася про її спасіння – надіялася на завтра. Це часто можна чути сьогодні від молодих людей; які кажуть доживу до старості, тоді буду думати про душу, про вічність. Але багато хто до цієї старості не доживає. Тому християнин кожної хвилини повинен думати про своє життя, як він живе, задля чого живе, якщо живе тільки заради багатства, то живе собі на погибель. Бо людська душа, привикнувши до багатства стрімко іде на зустріч всім порокам. Всі хто має пристрасть до багатства поринають у всі тяжкі гріхи, крадуть, вбивають. Людина втрачає спокій, хіба може бути хто спокійний коли має велике багатство, адже тоді людину охоплює суєта, стурбованість, прикрість, бажання більшого, заздрість, гнів та відчай.

Багатство потрібно витрачати для допомоги тим які потребують, але не для гулянок та п’янок. Допомагаючи бідним ми багатіємо в Бога і Господь оберігає таких. Бо все, що дається потребуючим то Бог приймає ніби для себе. Отже багатим у Бога є той, хто багатий милосердям і добрими ділами до потребуючих, зберігаючи християнський стан своєї душі, хто переповнений співчуття та людяності до оточуючих.

Ця притча допомагає нам позбутися ілюзій, не впадаючи у паніку від усвідомлення марності нашої щоденної праці. Слід завжди пам’ятати про мету — справжню мету нашого життя, яка може відкритися колись і нам. Не дай, Боже, щоб мета життя відкрилася нам у таку безнадійну останню хвилину, в яку схаменувся біблійний багач із притчі. Багач, який так пізно зрозумів, що мав готуватися до Вічности, і що його справжні скарби знаходяться зовсім не там, куди він звозив збіжжя зі своїх ланів. Душа більша за їжу, а тіло – за одяг… Ваш же Отець знає, чого потребуєте. Краще шукайте Царства Божого, а те все додасться вам», тобто передусім турбуйтесь про спасіння душі вашої виконанням заповідей Божих, – будьте милосердними до ближніх, робіть душу свою праведною, гідною бути у Царстві Божому. Все ж інше, що потрібно для тіла вашого, для життя земного, Господь пошле вам.

Підготував: Дмитро Брюхацький

Добавить комментарий

Православний календар