Рiвненська Єпархiя Українська Православна Церква
Наша кнопка
Хочеш допомогти сайту? постав нашу кнопку Свято-Михайлiвський храм села Зоря
Нашi партнери
Св. Иоанн Кронштадтский
Напередодні Нового року, а також напередодні дня пам’яті святого праведного Іоанна Кронштадтського Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує проповідь отця Іоанна, виголошену ним за чотири роки до своєї кончини.
 
Слово на новий 1904 рік. Творець часів сподобив нас, дорогі брати і сестри, і ще побачити новий за рахунком рік, який за наші діла і нашим старим звичкам знову буде старим і старим. Тільки свята, добродійне життя, поєднана з постійною покаянням, оновлює людини на всякий день. І це тому, що в кожній людині є насіння і зародок тління — гріх, успадкований від грішних предків, який невпинно, хоча іноді непомітно, тлить все єство людини. З цим сім’ям попелиці і найтяжчих хвороб народжується людина на світло і поступово тліє і мало-помалу іноді заживо вмирає!
 
По слову Господа, допитливого серця і утроби наші, зсередини, з людського серця виходять лихі думки, розпуста, крадіж, душогубства, перелюби, здирства, лукавства, підступ, розпуста, завидющеє око, богозневага, гордощі, безум. Все це зло зсередини виходить і оскверняє людину (Мк. 7: 21-23).
 
І так що ж після цього значить для нас Новий рік? Це ще триваюче до нас милосердя і довготерпіння Боже, що очікує нашого виправлення, яке влаштовує наше душевне спасіння. Новий рік — це сильне спонукання до нашого покаяння і добрих справ. Згадаймо притчу про безплідною смоковниці, яку за неплідність Господар саду хотів зрубати, а садівник благав Його ще залишити на рік для добрива під нею грунту і для принесення плодів.
 
Але настане останній день, після якого не буде часу, як то кажуть в Одкровенні Іоанна Богослова: Ангел, котрого я бачив, що стояв на морі і на землі, підняв руку свою до неба і присягнув вічно на віки віків, Який створив небо і все, що на ній, і море і все що в ньому, що часу вже не буде. Отже, прийде пора, коли припиниться зовсім час і настане вічність незмірна, нескінченна, неймовірна, припиняться назавжди зміни днів і ночей, зоря ранку і вечора і пір року; не буде цих поступових чергувань зими, весни, літа і осені; не буде цього прекрасного прикраси землі зеленню, квітами, листям і плодами; не буде ніяких народжень — ні людських, ні тварин; сама земля , по слову Святого Письма, згорить, і будуть нове небо і нова земля, Нетлінне небо і нетлінна земля, відповідна духовним тіл майбутніх воскреслих людей (2 Пет. 3: 10,13); сонце згасне і зникне, і Сонцем всеозаряющім, всепросвещающім, всеожівляющім буде Сам Христос Господь, Сонце правди; НЕ буде місяця і зірок, бо все це тимчасово, стихійно, складно і тому невічно і тлінне.
 
Припиниться, нарешті, царство суєти і гріха і неправди, втечуть всі скорботи, хвороби, смутку і зітхання в новому батьківщині, і не залишиться зовсім і згадки про них; настане царство любові, правди, непохитного миру, радості і вічного радости; не буде цієї строкатості народів, племен і мов — буде один народ Божий з одним чудовим і для всіх зрозумілим духовним мовою — ангельським або людським; всі будуть як один народ, як чада єдиної родини, у якій буде один Батько — Бог. І ця вічність, предопределнная Творцем від початку, раніше буття неба і землі, настане скоро, за правдивим словом Самого Творця: Ото, незабаром, і винагорода Моя зі Мною воздати комуждо по справою його(Одкр. 22:12). Для цієї вічності, для цього майбутнього нескінченного житія і блаженства і створив всеблагий Господь людини і рід людський; і якби ми тільки в цьому столітті уповали на Христа і не мали на увазі майбутньої нескінченного життя, в якій гніздяться вічна правда і святість, то ми були б ще Окаянного, нещасливий всіх чоловіків, терплячи тут незліченні хвороби і скорботи і тисячі видів всяких смертей і не маючи відплати за все, що терпимо, за правду, за Христа.
 
Итак, будет блаженное и вечное воздаяние за все добрые дела и подвиги здешней жизни, совершённые по вере и упованию на нашего Начальника веры и Совершителя Иисуса Христа; и отрёт Он всякую слезу с очей плакавших здесь ради правды Его, и злосчастные и праведные на коленях Божиих утешатся, по пророку, и радости их не будет конца (Ис. 35:10; 66:14), а нераскаянные грешники будут в вечной муке; всякая неправда людей, не заглаженная и не исправленная покаянием и добродетелью, получит своё возмездие праведное. Не льститеся: Бог поругаем не бывает (Гал. 6: 7), ибо, что человек посеет здесь, то и пожнёт там, в вечности, говорит неложное слово Божие.
 
Отже, брати і сестри, готуйтеся невідкладно до вічності — покаянням і добрими справами. Часу скоро не буде, і час до виправлення і подвигам віри і чесноти відніметься.
 
Будемо ж каятися, виправлятися і приносити Господу плоди добрих справ. Тоді новий рік буде дійсно новим, тому що принесе нам оновлення всього істоти нашого — душі і тіла. Тоді, хоча зовнішня людина наш буде тліти в хворобах і скорботах, але внутрішній, потаємний серця людина буде оновлюватися кожен день, як це було з апостолом Павлом. Амінь.
 
За матеріалами svlavra.church.ua

Добавить комментарий

Православний календар