Рiвненська Єпархiя Українська Православна Церква
Наша кнопка
Хочеш допомогти сайту? постав нашу кнопку Свято-Михайлiвський храм села Зоря
Нашi партнери

  ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ!  СЛАВИМО ЙОГО!Рiздво 1

«Я благовіщу вам радість велику, яка буде всім людям.

Бо нині у місті Давидовому народився для вас Спаситель,

Який є Христос Господь»

 (Лк. 2, 10–11)    

            Сьогодні ми святкуємо Різдво Христове — велике свято Божественної любові до людства, свято миру і благовоління Божого.            Тихим і непомітним стало пришестя в світ Спасителя. На той час у місті зібралося дуже багато людей, тож Марія з Йосифом не змогли знайти на заїжджому дворі вільного місця. Тоді на ніч зупинилися вони в печері, де в негоду ховалися з худобою пастухи. Тут і народила Марія Сина Божого, сповила Немовля і поклала до ясел. Мудреці-іноземці здалеку прийшли поклонитися Йому, їх привела зірка. Бідні пастухи, що пасли вночі овець, дізнаються благу звістку від ангелів і поспішають до Царя, що лежить на соломі. Св. євангеліст Матфій так описує цю подію: Иисýсу же рóждшуся въ Вифлеéмѣ Иудéйстемъ во дни́ И́рода царя́, сé, волсви́ от­ востóкъ приидóша во Иерусали́мъ, глагóлюще: гдѣ́ éсть рождéйся Цáрь Иудéйский? ви́дехомъ бо звездý егó на востóце и приидóхомъ поклони́тися емý.(Мф. 2:1-2)

Коли ми чуємо про зірку, то думаємо, що це була одна з тих, які ми бачимо: але це була божественна і ангельська сила, що з’явилася в образі зірки. Так як волхви були астрологами, то Господь привів їх через знайоме для них. А те що зірка дійсно була сила ангельська, видно з того, що вона світила вдень,  вона йшла, коли йшли волхви, і стояла, коли вони відпочивали, особливо ж з того, що вона йшла з північного боку, де Персія, до південного, де Єрусалим, — зірка ж ніколи не рухається від півночі до півдня.

Наш слабкий розум не в силах умістити всю велич того, що відбувається, невсилі зрозуміти, та усвідомити цієї тайни народження Сина Божого у Вифлеємі. Свята Церква співає чудовий ірмос: «Таинство странное вижду и преславное: небо, вертеп: престол Херувимский – Деву: ясли – вместилище, в них же возлеже невместимый Христос Бог, Его же воспевающе величаем».  (Таїнство бачу я дивне і преславне: небом стає вертеп, престолом Херувимським — Діва, оселею — ясла, в яких лежить неосяжний Христос Бог. Його оспівуючи величаємо.)

Сьогодні ми промовляємо ангельське славослів’я: «Слава у вишніх Богу і на землі мир, в людях благовоління!» (Лк. 2, 14), тому що ніякими людськими словами неможливо виразити благоговіння кожного християнина перед Боговтіленням — цим великим Таїнством любові Божої.  Святитель Феофан Затворник каже, що наша радість чи відсутність її у свято Різдва Христового — випробний камінь нашого відношення до Бога. Радіти про народження Христа ми маємо так, як радіють майже загиблі, отримавши несподіване спасіння.

Радість Різдва Христового дає нам можливість черпати нові духовні сили і натхнення до подальшого життя.

Кожний з нас повинен принести Ісусу дарунок у празник Його народження у Вифлеємі. Але чим ми можемо Йому подякувати за те, що Він народився від Діви Марії для нашого спасіння?

Одна із колядок дає нам добру відповідь: “Ісусе милий, ми не багаті, золота й дарів не можем дати. Та дар цінніший несем від миру — це віра серця і любов щира”. Щира любов і жива віра — це найкращий дар для Христа Спасителя.

Різдво Христове — це свято віри.

Днесь Христос в Вифлееме раждается от Девы:

днесь Безначальный начинается, и Слово воплощается:

силы небесныя радуются, и земля с человеки веселится:

волсви Владыце дары приносят: пастырие Рожденному дивятся.

Мы же непрестанно вопием: слава в вышних Богу,

 и на земли мир, в человецех благоволение.

Підготувала: Світлана Мейта

Добавить комментарий

Православний календар