Рiвненська Єпархiя Українська Православна Церква
Наша кнопка
Хочеш допомогти сайту? постав нашу кнопку Свято-Михайлiвський храм села Зоря
Нашi партнери

kreshhenie-gospodneВеличаем Тя,  Живодавче Христе,

нас ради ныне плотию Крестившагося 

 от Иоанна в водах Иорданских

Прийшовши на землю для спасіння роду людського, Господь Ісус Христос до тридцяти років не починав Своєї народної проповіді, бо у євреїв, у той час, раніше цього віку ніхто не міг виступити в якості народнаго вчителя і священика. Як простий, звичайний чоловік жив Він з Дівою Марією та Йосипом в Назареті, розділяючи з ним труди їхні. Так довго залишався Христос, Син Божий, в невідомості за Промислом Божим, щоб і народ, слухом про Його народження — краще приготувати до прийняття Його. Коли виповнилося Йому тридцять років і наближався час божественного Його явлення людям, був голос  Божий до Іоана, сина Захарія, в пустелі,  який велів йому йти на Йордан і хрестити народ водою, а також показав йому знамення, по якому він міг би пізнати Месію-Христа.

І ось, Предтеча виходить на Йордан, проповідує всім хрещення, покаяння на відпущення гріхів, каже, що царство Боже наблизилося, часи Месії настали. Сам Іоанн виголошував: Грядет Креплий мене вслед мене, Емуже несмь достоин преклонься разрешити ремень сапог Его; аз убо крестих вы водою: Той же крестит вы Духом Святым. (Мк.1:7-8)

Всі кинулися на Йордан для сповідання гріхів і приймали хрещення від Іоана. Разом з народом приходить і Іісус Христос,  хоча Господь, будучи безгрішний, не потребував цього.  Бог відкрив Іоанну, що це не простий чоловік, а Син Божий, через те Іоанн відмовлявся хрестити Ісуса Христа, кажучи Йому: «Аз требую Тобою креститися, и Ты ли грядеши ко мне?». Але Господь відповів йому:  «Остави ныне, тако бо подобно есть нам исполнити всяку правду. Тогдá остáви егó.» (Мв.3:14-15).

И, крестившись, Иисус тотчас вышел из воды, — и се, отверзлись Ему небеса, и увидел Иоанн Духа Божия, Который сходил, как голубь, и ниспускался на Него.

И се, глас с небес глаголющий: Сей есть Сын Мой возлюбленный, в Котором Мое благоволение. (Мв.3:16-17). Про це свідчать всі чотири Євангелія.

Після хрещення Христа хрещення для людей, це не просто символ очищення. Тут Ісус явив Себе світу як Христос, Син Божий.

Це свято називається ще й Богоявленням. Чому? Тому що Богоявлення відкрило нам велику Божественну тайну Святої Тройці.

Святитель Іоанн Золотоуст так говорить про це свято: „Чому Богоявленням називається не той день, в який народився Христос, а той, в який Він хрестився? Цей день є той самий, в який Він хрестився і освятив водне єство, Він явив Себе світу. Саме тому в це свято опівночі, всі почерпнувши води, приносять її додому, і зберігають весь рік; і відбувається явне знамення: ця вода у своїй сутності не псується на протязі довгого часу, а залишається свіжою, начебто тільки що взятою з джерела”.

В пам’ять про те, що Спаситель Своїм Хрещенням освятив воду, в цей день звершується водосвяття: напередодні свята Богоявлення вода освячується в храмах, а в сам день – в річках, або інших місцях, де беруть воду. При освяченні води в цей день, свята Церква співає:  

Днесь вод освящается естество, и разделяется Иордан,

и своих вод возвращает струи, Владыку зря крещаема

Підготувала: Світлана Мейта

Добавить комментарий

Православний календар