Рiвненська Єпархiя Українська Православна Церква
Наша кнопка
Хочеш допомогти сайту? постав нашу кнопку Свято-Михайлiвський храм села Зоря
Нашi партнери

Дитячий православний табір – 2013р.

DSC_020116 липня 2013 року на приході Свято-Михайлівського храму с. Зоря з благословення архієпископа Рівненського та Острозького Варфоломія, під керівництвом настоятеля храму о. Валерія Капітанюка, за активною участю клірика храму о. Петра, а також наших матушок,  молоді приходу та небайдужих прихожан був організований одноденний православний табір для дітей.

GEDSC DIGITAL CAMERAВідпочити влітку у таборі мріє кожен школяр, а коли цей відпочинок щей з користю, то мабуть це також мрія їх батьків.  Тому взяти участь у дитячому православному таборі мали бажання  81 дитина (віком від 6 до 12 років).

Основне завдання православного табору не лише оздоровити дітей фізично, але й духовно, щоб діти відпочили з користю не тільки для тіла, а й для душі. Основною метою було подружити, згуртувати православних дітей та дати можливість дітям усвідомити як повинно проходити життя православного християнина щоденно.

План проведення табору

GEDSC DIGITAL CAMERA830 — Молебень на початок доброї справи.

900  — Бесіда: «Храм – дім Божий, місце особливої присутності Бога.» (Поведінка в храмі. Основні святині храму. Різниця церковної та домашньої молитви, чому потрібно молитися в храмі.)

(Молебень та перша бесіда проводилися в храмі, а все решта на природі.)

1000 — Інструктаж «Природа творіння Боже – бережімо її».

1015  — Вікторина по першій темі.

GEDSC DIGITAL CAMERA1030  — Об’єднання в команди по жеребкуванню. Ігри на ознайомлення. Представлення команд: назва команди , девіз, капітан. В нашому таборі було 6 команд, які обрали для себе такі назви: «Дельфіни», «Ангелочки», «Весельчата», «Сонечка», «Смайлики», «Світлячки».

Спільна гра на увагу: «Карлики та велетні»,  «Платочок».

1100  — Полуденок.

1130 — Бесіда із священиком: «Духовний світ та хресне знамення».

GEDSC DIGITAL CAMERA1200  — Творчий конкурс.

Завданням цього конкурсу було вигадати чарівне, фантастичне творіння, якого не існує  в природі, дати йому назву та розповісти чим воно може бути корисним для нашого світу.

Для цього командам вручили мішки, в яких було все від туалетного паперу до повітряних кульок. Діти з таким азартом та фантазією підійшли до цього конкурсу, що навіть перевершили сподівання організаторів.  В цьому конкурсі не було переможців чи переможених, тому що кожне дитяче творіння здобуло якусь номінацію. («найкумедніше», «найфантастичніше», «найсимпатичніше» і т. д.) Всі команди отримали солодкі призи.

DSC_00501400  — Обід.

1500  — Бесіда на тему: «V заповідь: шануй батька і матір.»

1600  — Спортивно-інтелектуальний конкурс «Квест».

На квесті було  7 зупинок: «Всезнайко», «Іконна лавка», «Смачненька», «Чарівна»,  «Спортивна», «Загадкова», «Переплутки». В конкурсі оцінювалось правильність виконання завдань на кожній із зупинок та швидкість проходження маршруту.

Цей конкурс дітям сподобався найбільше. І не дивно адже діти дуже люблять рухатися.

DSC_02041800  — Підвечірок.

1830  — Підведення підсумків квесту. Вручення нагород та подарунків. (Всі команди були нагороджені солодкими призами, а команда переможців ще отримала в подарунок чудовий букет із повітряних кульок.)

2000  — Молебень на завершення доброї справи.sertufikat

Після молебню на згадку про цей день дітям було подаровано молитвослови та сертифікати учасників табору.

DSC_02702030  —  Хресним ходом  всі учасники табору направилися до храму, в якому їх ще чекав невеличкий сюрприз (банани).

Православний табір відрізняється від світських тим, що тут є час для жартів і пустощів, а є час для молитви повчальних бесід. Всі разом співали, грались, відпочивали, а також молились, навчались, розв’язували поставлені завдання.

DSC_0160Дітям дуже сподобався прожитий день в таборі. Деякі з них зробили відкриття, що батюшки не такі вже й страшні і суворі, а бувають навіть кумедні, що бути православним та жити з Богом не так вже й нудно, як здається на перший погляд.

Великою нагородою для організаторів були запитання: «А взавтра приходити? А коли знову буде табір?»

З неохотою розходились по домівках діти, вожаті та організатори табору, жалкуючи, що вже закінчилось це одноденне духовно-розважальне свято.

podjakaЦей загально-приходський захід не обійшовся без доброчинної складової, тому що витрати на його проведення (кошти та продукти харчування) взяли на себе прихожани-благодійники. В наступну неділю після табору настоятель храму вручив їм пам’ятні подяки. Нехай Господь повертає всім сторицею та благословляє їх за щедрість.

Це поки що перший табір у нашому приході, але якщо на це буде воля Господня, ми плануємо на цьому не зупинятися.

Православний календар