Рiвненська Єпархiя Українська Православна Церква
Наша кнопка
Хочеш допомогти сайту? постав нашу кнопку Свято-Михайлiвський храм села Зоря
Нашi партнери

Житie преподобного Серафима Саровського

sar
Преподобний Серафим Саровський, чудотворець, до постригу носив ім’я Прохор, з’явився на світ 19 липня 1759, в благочестивій купецькій сім’ї в місті Курську. Вже з дитинства його життя було відзначено знаменнями милості Божої. Ще в дитинстві він з необережності впав з дзвіниці храму, але залишився неушкодженим. Потім, будучи отроком, він тяжко захворів, проте Богородиця у видінні обіцяла його матері, що він буде зцілений і коли його приклали до Курської ікони Божої Матері Знамення він швидко одужав.
У сімнадцять років юнак остаточно вирішив залишити світ, і мати благословила його простим мідним хрестом, з яким він не розлучався до кінця життя. Два роки він трудився в Саровській пустелі, яка відома строгістю виконання чернечого статуту і потім, 18 серпня 1786 прийняв постриг з ім’ям Серафим, що значить, «полум’яний». Майже відразу він був зведений в сан ієродиякона, а потім і ієромонаха.
Після цього преподобний взяв на себе подвиг пустинножительства, зробивши собі келію на березі річці Саровці на високому пагорбі, це місце називав Афонською горою, та ще багатьом окружним місцям він давав імена святих міст Палестини. Відчуваючи спокуси від диявола, святий Серафим посилив свій подвиг до стовпничества, де тисячу днів і ночей з піднятими руками молився на камені: «Боже, милостивий будь мені, грішному», і в цей час йшла невидима битва з князем темряви. Тоді диявол, будучи безсилий духовно вплинути на подвижника, напоумив розбійників напасти на нього і завдати йому сокирою смертельні рани. Але і після цього він був зцілений Божою Матір’ю, а спійманих розбійників беззлобно пробачив.
За одужання преподобний взяв на себе подвиг безмовності на три роки. За свої подвиги преподобний сподобився дарів прозорливості і чудотворення, і після тривалого затвору став приймати всіх хто приходив до нього за порадою і розрадою. Свої настанови преподобний супроводжував зціленнями, пророцтвами і чудесами. Головний же дар, який він отримав за свою безмежну любов до Бога — це всеосяжна любов до ближніх. «Христос воскрес, радість моя!» — З цими словами богоносний старець зустрічав кожного, хто до нього приходив.
Свої прості слова повчання преподобний Серафим засновував на Священному Писанні і творах святих отців. Особливо шанував Серафим Саровський святих поборників і ревнителів православ’я, і кожного, хто до нього приходив, він закликав зберігати непохитну віру в Бога. Багатьох розкольників преподобний з любов’ю переконав залишити свої омани. Впрдовж його святого життя Матір Божа являлася йому 12 разів.
В келії о.Серафима перед іконами постійно горіли свічки та жевріли лампадки; він ніколи не гасив їх, коли йшов у свою пустелю, і келейник не раз говорив йому, що від цього може статися пожежа, але старець йому відповідав: «Поки я живий, пожежі не буде, а як помру, смерть моя відкриється пожежою». Та це пророкування блаженного збулося. У 1833 році преподобний Серафим Саровський з миром відійшов до Господа і був знайдений вже бездиханним у колінопреклонній молитві перед іконою Богоматері «Умиління», перед якою молився все своє життя. Але й після смерті на могилі преподобного відбувалося безліч чудес, які були дбайливо зібрані їх свідками, і в 1903 році преподобний був зарахований до лику святих.
Знання того, що будь-які випробування приходять до нас від Бога, невпинний подвиг й незрозуміла, всеосяжна любов до кожної людини зробили преподобного великим подвижником, чиє ім’я засяяло на всю країну. Сьогодні до мощей святого, як і раніше нескінченним потоком стікаються віруючі люди, які за молитвами преподобного отримують допомогу від Бога.
1 серпня за новим стилем Православна Церква святкує знайдення нетлінних мощей преподобного Серафима Саровського, яке відбулося в 1903 році, через 70 років після його смерті. За постановою Священного Синоду з одобренням царя Миколая ІІ. 15 січня ми відзначаємо кончину преподобного Серафима Саровського. У цей же день, в 1991 році — вже після радянської епохи — чудесним чином знову були знайдені мощі преподобного Серафима Саровського.
1 серпня у нашому храмі друге храмове свято.
15 січня в день кончини преподобного в нас відбувається святкове богослужіння, і в Різдвяних колядках прославляється новонароджений Младенець Христос.
«Преподобне отче наш Серафиме, моли Бога о нас!»

Православний календар