Рiвненська Єпархiя Українська Православна Церква
Наша кнопка
Хочеш допомогти сайту? постав нашу кнопку Свято-Михайлiвський храм села Зоря
Нашi партнери

«Сорокоуст» — це заказне поминання за здоров’я або за упокій. Впродовж сорока днів, якщо служиться літургія, на проскомідії виймається із просфори часточка за ту людину, ім’я якої вказано в записці. Потім ця часточка разом з іншими занурюється в кінці літургії в Кров  Христову, при цьому священнослужителі моляться: «Отмый, Господи, грехи поминавшихся здесь Кровию Твоею честною, молитвами святых Твоих». Таким чином, всі хто поминався і живі,  і померлі є учасниками в літургії, тобто за них приноситься подячна жертва Богу. Це можливо повна для людини участь в Божественному житті. В Таїнстві Євхаристії (літургії) можуть приймати участь тільки хрещені в Православній Церкві люди, відповідно в записках, які подаються на проскомідію, можна писати тільки хрещених в канонічній церкві людей.

Сорокоусти в нашому храмі можна замовляти в будь-який час, ніяких обмежень в цьому немає.

«Сорокоусты – совершаются в воспоминание вознесения Господня, случившегося в сороковой день после воскресения, – и с той целью, чтобы и он (умерший), восстав из гроба, вознесся в сретение . Судии, был восхищен на облацех, и так был всегда с Господом». (Симеон Солунський)

Перші Апостоли узаконили в Церкві Христовій старозавітний звичай оплакувати померлих впродовж сорока днів. На основі цього Свята Церква з древніх часів встановила правило творити поминання померлих впродовж сорока днів  і особливо на сороковий день. Як Христос переміг спокуси диявола, перебував сорок днів в пості і молитві, так і Свята Церква, приносячи впродовж сорока днів молитви, милостині і безкровні жертви за померлого, допомагає спочилому силою Божою перемогти князя тьми і отримати Царство Небесне.

Православний календар