Рiвненська Єпархiя Українська Православна Церква
Наша кнопка
Хочеш допомогти сайту? постав нашу кнопку Свято-Михайлiвський храм села Зоря
Нашi партнери

Iкона Архiстратига Михаїла

michael_icon

На острові Сімі (Греція) в монастирі Панормітіс Архангела Михаїла знаходиться ікона Небесного воєводи, висота якої сягає 2 м і виготовлена вона із чистого золота. Але цінність її насамперед не матеріальна, а духовна, тому що ця ікона чудотворна і помолитися біля неї спішать багато православних віруючих, а особливо мореплавці.
У 2010 році Тетяна Мельничук (прихожанка нашого храму) відвідала цей монастир і привезла із острова копію ікони Архістратига Михаїла. Цей чудовий образ вона подарувала до 20-річчя нашого храму, щоб всі прихожани мали можливість приклонятися до святині.

 

Ченстоховська iкона Божої Матерi

bm

Старовинна ікона (ХVIII — поч.XIXст.) Ченстоховської Божої Матері ( а нині ми називаємо її Зорянсько-Ченстоховською) з’явилася у нашому храмі по милості Божій та по проханню настоятеля храму о. Валерія. Подарував ікону для храму раб Божий Михайло Никитюк, тому що не посмів сокрити у себе такий безцінний скарб.
Ченстоховська ікона Божої Матері прибула до нас у 2009 році напередодні престольного свята 20 листопада перед всеношним бдєнієм. Із великим трепетом та сльозами на очах духовенство та прихожани зустрічали велику святиню у своєму храмі. І вже до свята преп. Серафима Саровського (1серпня 2010р.) для величної ікони було виготовлено достойне місце – позолочений ківот, який встановлено зліва перед іконостасом. З часу появи ікони у нашому храмі до ряду акафістів, які служаться почергово майже кожного недільного вечора, добавився акафіст Ченстоховській іконі Божій Матері «Непобедимая Победа».

 

Iкона преподобного Серафима Саровського

sar

1 серпня 1997 року в день знайдення мощей преподобного Серафима Саровського до нашого храму була привезена велика святиня – ікона преподобного із часточкою його мощей. Часточка мощей була подарована кліриком Воскресенського кафедрального собору прот. Богданом Кутузою на прохання настоятеля нашого храму прот. Валерія. Архієпископ Рівненський і Острозький Варфоломій закріпив мощі до писаної ікони і привіз до нашого храму на свято. 29 священиків, 4 протодиякони і сонм люду зустрічали мощі преподобного на околиці села. На місці зустрічі ікони було встановлено пам’ятний хрест-фігуру, який освятив владика Варфоломій 1 серпня 1999 року.

 

Iкона преподобного Кукши Одеського

kuksha

Часточка мощей преподобного Кукши Одеського була подарована приходу архімандритом Віссаріоном – першим настоятелем храму ( в миру прот. Віктор Буток)  (†2011р.) 1 серпня 1999 року перед тим як звершити святкову літургію Архієпископ Рівненський і Острозький Вафоломій закріпив часточку мощей преподобного Кукши до писаної ікони святого, яка знаходиться в правому крилі храму.

 

 

 

 

Iкона священномученика Володимира

volod

Часточку мощей священномученика Володимира подарував  для нашого храму Архієпископ Рівненський і Острозький Варфоломій в 1997 році на престольне свято. Цим він виконав обіцянку, яку дав прихожанам в день привезення ікони з часточкою мощей преп. Серафима 1 серпня 1997 року. Ікона священномученика Володимира, до якої закріпили часточку мощей,  написана художником Василем Гайдашевським.

 

 

 

 

Iкона преподобного Стилiана Пафлагонського

stilian

По промислу Божому настоятелю нашого храму прот. Валерію восени 2012 року подарували книжечку із житієм маловідомого на Русі святого – преподобного Стиліана Пафлагонського, який є покровителем дітей та засновником першого дитячого садочку. о. Валерій дуже зацікавився і вирішив до дня пам’яті преподобного розкрити вірянам нашого храму святого у його образі та розповсюдити інформацію про  його життя. Прихожани підтримали свого настоятеля, і ввечері 9 грудня 2012 року  в день святкування пам’яті преп. Стиліана у нашому храмі було відслужено перший акафіст святому біля його чудового образу із бурштину, який виготовила сім’я прихожан нашого храму (Людмила та Павло Парфенюки). А також в цей день були роздані всім іконки, житіє та книжечки з акафістом святому. Так у нашому храмі з’явилася рідкісна  святиня – ікона преподобного Стиліана Пафлагонського – покровителя діток та отроків.  Тепер всі прихожани прибігають  з молитвою до святого за своїх дітей та внуків. Сім’ї, які ще Бог не благословив діточками, мають можливість благати у преподобного ходатайства за них перед Господом, щоб Бог послав їм радість стати батьками.

Православний календар