Рiвненська Єпархiя Українська Православна Церква
Наша кнопка
Хочеш допомогти сайту? постав нашу кнопку Свято-Михайлiвський храм села Зоря
Нашi партнери

Оставить новую запись в гостевой книге

 
 
 
 
 
Поля, помеченные звёздочкой, обязательны для заполнения.
Ваш адрес e-mail опубликован не будет.
По соображениям безопасности мы запишем IP-адрес 3.226.122.74.
Ваша запись в гостевой книге может быть показана не сразу, а только после предварительной проверки администрацией сайта.
Мы оставляем за собой право редактировать, удалять или не публиковать записи в гостевой книге.
Дмитро написал(а) 17/02/2020 в 16:57:
Добрий день отче чи можна стати священиком у 21рік чи можна здобути в духовному училищі але я лиш тепер маю 13років будь ласка відпишіть назви духовних училищ дякую спаси вас Господи
Інна написал(а) 16/02/2020 в 20:24:
Слава Ісусу Христу! Скажіть, будь ласка, чи є поняття дев'ятниці в православній церкві? І чи це гріх, якщо я її молюсь і минулого року молилась Розарій ? Я молилась девятницю до Богородиці, що розвязує вузли , так як не бачу виходу із ситуації. Якщо для православних девятниця є гріхом, то чи є у безвихідній ситуації якась альтернатива? Дуже дякую!
Оксана написал(а) 12/02/2020 в 08:47:
Слава Ісусу Христу.Підкажіть будь ласка чи можливо замовити службу божу яка зберігає сімю???Як це зробити??Чоловік відчуває відразу до мене і хоче розводитись?
Надя написал(а) 07/02/2020 в 17:44:
Слава Ісусу Христу я не можу побороти в собі погані думки, що мені робити?
Ответ от администратора: Отець Валерій
Слава Богу! Молитися 50 псалом, 67 псалом, 90 псалом Давида, як швидкще іти до сповіді та причастя.
Марина написал(а) 30/01/2020 в 18:45:
Слава Ісусу Христу. Скажіть будь ласка чи можна дитину наказувати прутиком чи треба якось словесно доносити.дякую
МАРИНА написал(а) 30/01/2020 в 18:41:
Слава Ісусу Христу. скажіть будь ласка, чим можна побороти гордість в собі від якої появилась заздрість, злопамятство,серце стало кам'яне? дякую.
Димитрий написал(а) 30/01/2020 в 00:40:
Отец Валерий! С Днём рождения! Божьего благословения.
Марина написал(а) 30/01/2020 в 00:19:
Доброго вечора! Підкажіть будь-ласка,хочу замовити в церкві службу для збереження сім'ї,що мені для цього потрібно.Дякую!
Христина написал(а) 28/01/2020 в 12:49:
Христос Народився.Коли ми з дитиною залишилися удвох дома мені почали попадатися дивні речі різні нитки,шерсть,папірчики і т.д.так якби хтось підкидає.і я почала цього боятися Я чомусь подумала зразу на дитину адже окрім нього нікого не було,а з іншого боку він ще маленький щоб таке робити йому лише рік і10 місяців.І тепер вагаюсь скажіть будь ласка чи може мала дитина робити таке зло?дякую за відповідь.
Ответ от администратора: Отець Валерій
Славімо Його! Робити сміття із папірчиків, ниток, шерсті і т.д.дитина якраз може, а все інше це Ваша фантазія, бійтеся Бога і ходіть до храму, причащайтесь частіше і ніхто Вам нічого не "зробить". Відповідь від: Отець Валерій.
Анна написал(а) 26/01/2020 в 20:18:
Слава Ісусу Христу! Маю питання. Чи всі випадки ударів близьких є гріхом? Ну, якщо це було у розпалі гри, це не дивно, з урахунком виду гри, і ніхто не ображається друг на друга? С сестрами і татом грались, були випадкові удари практично всіх. Чи є це гріхом?
Неговорит написал(а) 26/01/2020 в 01:01:
Дитина неговорить в 5 років. Ходимо до пізних лікарів . Недопомагає. Підскажіть
Маряна написал(а) 25/01/2020 в 16:43:
Чи може сімейна пара бути Хресним для одної дитини?
Наталя написал(а) 22/01/2020 в 12:18:
Ми з чоловіком хочемо відкрити продуктовий магазин. Чого нам слід дотримуватися щоб не грішити в цій справі. Бо я знаю що торгівля в неділю заборонена
Димитрий написал(а) 19/01/2020 в 14:22:
Во Иорда́не креща́ющуся Тебе́, Го́споди, Тро́ическое яви́ся поклоне́ние: Роди́телев бо глас свиде́тельствоваше Тебе́, возлю́бленнаго Тя Сы́на имену́я, и Дух в ви́де голуби́не, изве́ствоваше словесе́ утвержде́ние. Явле́йся Христе́ Бо́же, и мир просвеще́й, сла́ва Тебе́. Отец Валерий, с Богоявлением и крещением Господнем!
Юлія написал(а) 12/01/2020 в 20:44:
Слава Ісусу христу чи можна вишивати на Василя дякую
Марина написал(а) 10/01/2020 в 02:56:
Слава Богу!
Димитрий написал(а) 07/01/2020 в 15:30:
Рождество Твое, Христе Боже наш, возсия мирови свет разума, в нем бо звездам служащии звездою учахуся. Тебе кланятися, Солнцу правды, и Тебе ведети с высоты Востока. Господи, слава Тебе! Отец Валерий, с Рождеством Христовым! Божьего благословения..
Надія написал(а) 04/01/2020 в 17:12:
Чи можна носити натільний хрестик покійного самогубці?
Ольга написал(а) 28/12/2019 в 20:14:
Слава Богу !!! Підскажіть , будь ласка, що мені зробити в такому випадку: Була у Церкві на Тернопільщині, і добре знаючи про те, що не дозволено переходити через Храм між тетраподом і іконостасом, сама не розуміючи чому і як я перейшла там, і зрозуміла про це вже значно пізніше (через пару днів). Тепер мене мучить сумління, гризе совість, болить душа, я не можу спати, постійно думаючи про те, не можу зрозуміти, що зі мною тоді трапилось, чому я так поступила, і як мені виправити все, щоб не сталося чогось поганого. А може це якась прикмета якої я не можу зрозуміти. Допоможіть мені, будь ласка, підскажіть як поступити, і що зробити тепер, щоб уникнути біди. Вибачте, будь ласка, що забрала у Вас час. Наперед сердечно дякую Вам і низько вклоняюся за Вашу працю !!! Щиро, щиро дякую !!!
Віталій написал(а) 23/12/2019 в 11:16:
Слава Ісусу Христу! Скажіть будь ласка Ваше ставлення до маструбації з метою профілактики простати при тривалому утриманні з точки зору Церкви? Дякую!

 

252 комментария: Запитання священику

 • Доброго вечора! Мене давно мучить питання. Що робити якщо в церкві під час вінчання перейшли дорогу молодим?

 • Доброго дня, чи можуть свідки, які належать до УПЦ МП вінчати в УПЦ КП?

  • Слава Богу!
   Христина, УПЦ МП, так як ви називаєте, тобто Українська Православна Церква, є канонічною (визнаною всіма Православними Церквами), а так звана УПЦ КП на сьогоднішній час є релігійною організацією невизнаною ні однією із Православних Церков світу. Невизнаною це означає, що із так званими «патріархом», «єпископами» і «священиками» ніхто разом не служить і не причащається, так як усі таїнства їхні не мають благодаті Святого Духа.
   А тому вірні канонічної Церкви згідно Апостольських правил не можуть молитися разом з розкольниками, бо Духом Святим відлучаються від істинної Церкви. І суд Божий над ними такий як і над розкольниками.

   Отець Валерій

 • Слава Богу! Отець Валерій, підкажіть будь ласка, а можна виходити заміж або одружуватися на розведених та ще й які мають від першого шлюбу дітей? Являється це гріхом, чи можливо такий шлюб самим Богом надається?

 • Слава Ісусу Христу. Отче, підкажіть будь-ласка, де можна замовити вичитування Неусипаємий Псалтир?

  • Навіки слава Богу! По всіх монастирях нашої Православної Церкви читається Неусипаємий Псалтир.

 • Олена..
  Велике Вам дякую, отець Валерій, за вашу швидку відповідь. Ви мене дуже заспокоїли.Нехай Бог посилає вам здоровя на многії і благії літа.

 • Олена..
  Слава Богу! Отець Валерій, скажіть , що робити якщо помилково людина помолася на літії за упокій живої людини.( В сусідньму селі помер священник, якого звали так само як і священника з нашої церкви в яку я ходжу, я в нього сповідалася (йому 85 років) і на пасії його не було (у нас в церкві 3 священники) тому коли сказали що помер отець, і якщо хто хоче помолитися за упокій душі може залишитися. я зразу подумала на нашого священника, я навіть не здогадалася запитати у прихожан чи це наш священник ( як звали священника з сусідньго села я незнала ) Я була ніби в шоковому стані, бо я бачила його зранку на службі, а ввечері кажуть, що він представився.Тому так вийшло, що я молилася за живого не знаючи що він живий). вже після літії я зрозуміла що молилася за живого.) допоможіть будь ласкабо на душі дуже важко.

  • Навіки Богу слава! Господь наш Іісус Христос, відповідаючи на провокаційне запитання садукеїв, говорить: «Бог Авраама, Бог Ісаака, Бог Іакова не є Богом мертвих, але Бог живих». Отже, для Бога ми всі живі, хто на землі і хто у вічності. Тому заспокойтеся, нічого гріховного не відбулось. Соборна молитва ішла за батюшку, що дійсно помер, а ваша особиста молитва, за вашим незнанням чи розпачем, Богом прийметься і Бог ще дарує здоров’я вашому старенькому священику і вашому духовному наставнику. Гріхом було б якби ви це робили свідомо. На найближчій сповіді скажіть про це священикові, в якого будете ісповідуватись, і Бог пошле спокій вашій душі.

 • Слава Богу.Невеличка предісторія- завели кота назвали його Фунтик,племіниця по дитячому називала його Фусік так причипилась ще одна кличка.Потім дочка побачила у церковному календарі що є такий святий-Фусік,скажіть будь ласка чи справді є такий святий?Спаси Господі.

  • Навіки слава Богу! Дійсно є такий святий мученик Фусік Селевкійський, пам’ять якого 30 квітня. Тому кличте кота першою кличкою.

 • Слава Богу.Скажіть будь ласка чи є гріхом у цей великий піст слухати класичну музику разом духовною.Спаси Господі.

  • Навіки слава Богу! Апостол Павел каже: «Все мені дозволено, але не все мені на користь». Тому у піст слухайте духовні піснеспіви та читайте Святе Письмо і тоді ваша душа буде перебувати в мирі з Богом.

 • Слава Богу! Отець Валерій дайте, будь ласка, відповідь на мої запитання. Мої рідні сестри та брати розкольники( київський патріархат) 1. Чи повинна я їх вписувати у грамотки за здравіє у нашій Українській Православній Церкві і молитися за них? 2.Чи не буде це гріхом якщо я іх пишу? Мені одна моя знайома сказала, що не потрібно писати бо це гріх,( вона прислужує у церкві), а інша знайома сказала, що потрібно писати у грамотку, але самій не молитися за них у церкві, тому я незнаю, що мені робити.

  • Навіки Богу слава! Наша свята Апостольська Православна Церква соборно молиться за ввесь світ і за нашу державу, і за наш боголюбивий народ, але індивідуальна (за конкретну людину) молитва звершується по-різному:
   1) за чад, які знаходяться в лоні канонічної Православної Церкви моляться на всіх богослужіннях;
   2) за розкольників і іновєрців священик на літургії і на проскомідії, де виймаються частички, не молиться, а тільки на молебнях або акафістах, де проситься в Господа про напоумлення, навернення і покаяння заблудлих;
   3) ви під час проскомідії (першої частини літургії) та під час літургії оглашенних (тобто коли йде поминання вголос за здоров’я) можете про себе (тобто в умі) молитися за своїх заблудлих братів і сестер.
   Тому якщо ви маєте силу молитви, то просіть, каже Господь, і дасться вам. А якщо духовні сили слабі, то круг молитви за інших зменшуйте до кількості, яку можете понести.

 • Слава Богу. Скажіть, будь ласка, якщо мене в дитинстві не водили до вивіду, мені можна йти до сповіді?

  • Навіки слава Богу! Як сказано в чині воцерковлення: «В четыредесятый же день паки приносится отроча к храму, во еже вцерковлятися, сиесть, начало прияти вводитися в церковь. Приносится же материю уже очищенною и омовенною сущею, предстоящу и хотящему прияти то по крещении.» Як ви зрозуміли, це повинна була зробити ваша мама, але якщо з якихось причин це не зроблено було тоді, це можна зробити зараз. Якщо мама жива і здорова, підготуйтеся обоє до Таїнств Сповіді і Причастя (піст, молитва, утримання від розваг і т. д.), зазделегідь попередьте священика, і попросіть, щоб він зробив це до богослужіння, якщо ви соромитеся, щоб вас бачили. Якщо ж мами немає або вона не бажає, то ви можете зробити це самі. Якщо хтось вам скаже, що це фарисейство, бо ви вже були в церкві раніше, можливо причащалися, то преп. Серафим Вирицький каже: «Ніколи не пізно виконати закон Христов».

 • Слава Богу.Назвіть будь ласка адресу церкви де Ви служите і коли в які дні і час можна попасти до Вас на сповідь.Спаси Господі.

  • Навіки слава Богу! Як настоятель звершую богослужіння в Свято-Михайлівському храмі (Рівненська область, Рівненський район, с. Зоря, вул. Орловського, 2). Сповідь відбувається на вечірніх богослужіннях напередодні свят та воскресних днів о 17-00 (18-00 в літній час).
   Як благочинний Рівненської округи через тиждень звершую богослужіння та буваю сповідним священиком в Свято-Успенському храмі м.Рівне (вул. Шевченка,13)(вечір — 17-00, ранок 8-00). Додаткові питання можна уточнити по телефону, які є на сайті в рубриці «Контакти».

 • Слава Богу.Скажіть будь ласка де правельно звучить молитва»Пред святою Твоею иконою»у Вівтарі чи на кліросі старшого хору.Може мене підводить слух але коли вона звучить у Вівтарі я чую-помислами а на кліросі-помисли.Чи це немає значення?

  • Навіки слава Богу! Обидва ці слова мають однакові значення. Старший хор співає так, як написано в богослужбових книгах, а у вівтарі — так, як співає братія Почаївської лаври. https://www.youtube.com/watch?v=vISzC1kG98U

 • Слава Богу! Підкажіть будь ласка, Отче, а Ангел- Охоронець може давати підказки в життєвих ситуаціях ( через сон, внушати правильну думку чи ще ін.способом), і так само Божа Мати, а особливо тоді коли до неї звертаєшься може підказувати якимось чином?

  • Навіки Богу слава! Я не виключаю такої можливості, але потрібно бути дуже обережним і запитати себе, чи достойний я цього. З історії Церкви нам відомо, що навіть великі праведники падали, думаючи, що їм підказують або являються ангели, а насправді це були демони під виглядом ангелів. Так, наприклад, преподобному Нікіті Печерському (єпископу Новгородському) бєс, у вигляді ангела, внушив, що буде за нього молитись як його Ангел-Охоронець, а Нікіта, щоб читав тільки Старий Заповіт, відкидаючи Новий. І тільки молитва всіх преподобних ізбавила його від диявольської прєлєсті. Демон, щоб увійти в довіру до людини, спочатку може давати правильні підказки в життєвих ситуаціях. А коли людина довіриться, тоді погубити. Отже, щоб не підпасти під демонський вплив, потрібно жити церковним життям, бути учасником Церковних Таїнств та звіряти всі підказки із Святим Євангелієм.

 • Як ви ставитесь до фільму що недавно вийшов про Мойсея Исход: Цари и боги?

  • Слава Богу! До фільмів по біблейських історіях взагалі ставлюся негативно, тому що там втрачається дух Біблії і фантазії режисерів видаються за біблейську істину. Названого вами фільму не бачив, тому нічого сказати не можу.

 • Дякую Вам отець Валерій за ваші поради і дякую за те, що створений такий сайт на якому можна отримати достовірну відповідь якщо чогось не знаєш

 • Слава Богу! Скажіть, будь-ласка, що краще подавати, можливо 40- уст, панахиду, а можливо на псалтирь чи на щось інше…в той день коли людина спочила?

  • Навіки Богу слава! В той день коли людина спочила, тобто день перед похороном читається псалтир за померлого біля домовини рідними або спеціально запрошеними церковними людьми. Якщо немає можливості, то подати в монастир на псалтир за померлого. Після похорону подати на сорокоуст і на Неусипаєму псалтир по монастирях і храмах. Обов’язково молитися самому в домашніх молитвах, заказувати панахиди в дні особливих поминань (3, 9, 40 день), а по можливості і кожного дня ходити в храм, подавати на проскомідію, літургію, панахиду та роздавати милостиню за померлого.

 • Слава Ісусу Христу. Духовний отче, у мене будуть ще два запитання. Перше: якщо дитина новонароджена народилася живою, але не встигла бути похрещена та за документами має ім’я (хресний і смертний лист) чи можна за цю дитину молитися, щоб вона потрапила до Царства чи це не дасть нічого? Друге: чому мати не може піти на могилу до своєї дитини? Дитинка захоронена не хрещена і це перша дитинка. Деякі люди кажуть, що не можна ходити доки знову не народить, чи правда це? І тоді з яких причин так треба?

  • Навіки Богу слава! Господь наш Ісус Хритос говорить: «Хто не родиться від води і Духа, не ввійде в Царство Боже». Отже, людина, яка не хрещена, в будь-якому віці лишається Царства Небесного, так як не омита від первородного гріха Адама і Єви. Але Христос каже, що у Царстві Небесному обителей багато. Тому Господь Сам оприділить місце для нехрещених немовлят. У церковній практиці є тільки домашня молитва матері за нехрещену дитину, не називаючи імені, так як його не було дано священиком при хрещенні.
   По відношенню до того, що мама не може йти на могилу до своєї померлої дитини — це від людей, а Церква не чинить ніяких перешкод.

 • Слава Ісусу Христу! Поясніть, будь ласка,духовний отче, наскільки великий гріх продаж вина, особливо у Великодній піст і які наслідки можливі для цієї сім’ї як плата за цей гріх?

  • Навіки Богу слава! За Церковним уставом у святкові дні і навіть у деякі посні дні Церква дозволяє споживати вино, але неміцне, тобто без спирту. Використовується вино і в Євхаристії. Тому виникає питання кому ви продаєте і з якою ціллю. Старайтеся не споювати людей, щоб сльози і прокльони матерей, жінок, дітей не падали на вашу родину. І в майбутньому як покарання Боже, щоб ваші діти не ставали п’яницями.

 • Слава Богу! Скажіть, будь-ласка, як бути,якщо під час посту ти згрішив(зкуштував цукерки, печиво яке далеко не пісне), то що робити, не дивлячись ні на що далі старатися дотримуватися посту чи взагалі вже піст не тримати?

  • Навіки слава Богу! Коли ви, спіткнувшись падаєте на дорозі, ви ж не лежите, а встаєте і продовжуєте йти далі. Так і святий піст, він творчий. Це не означає, що коли ви з’їли цукерку чи печиво, то піст перестав існувати. Тому, не дивлячись ні на що, далі старайтеся дотримуватися посту. Обов’язково посповідайтесь та причастіться у святий піст.

 • Підкажіть, будь ласка, що робити коли твої батьки взагалі від церкви далекі, постів не дотримуються в храм не ходять…., та й тато ще випивати може. Як бути в таких випадках, підкажіть, будь-ласка?Дякую!

  • Слава Богу! П’ята заповідь Закону Божого говорить: «Чти отца твоего и матерь твою, да благо ти будет, и да долголетен будеши на земли». Отже, батьків не вибирають, а приймають такими, які вони є. Моліться за них постійно, просячи, щоб Господь їх навернув до віри Православної. Старайтеся прикладом свого життя показувати, як повинна жити хрещена людина. Не заставляйте їх, а показуйте їм приклад свого поста не тільки у пісній їжі, а в терпінні, любові і смиренному відношенню до них. За батька моліться до мученика Воніфатія та читайте акафіст до Божої Матері перед Її іконою «Неупиваемая Чаша». І тоді біля вас благочестивої спасуться і ваші батьки.

 • Слава Богу! Скажіть, будь ласка, чи можна звертатись по допомогу до цілительки? В нашому містечку є жінка, яка молитвами вичитує і лікує. Одна моя знайома вилікувала мастит, грудь знову стала м’якою і вона ще довго годувала свою дитину. Я годуюча мати, маю сильний мастит. Медикаментозне лікування — це зрозуміла річ. Але мене цікавить, чи можна таке робити. В тієї жінки багато православних ікон, молиться вона до Бога, горить свічка і треба принести 2 яйця. Вона не наводить на когось щось лихе, а ніби допомагає людям в їхніх недугах.
  Чекатиму Вашої мудрої думки з цього приводу.

  • Навіки слава Богу! Вибачте за відповідь із запізненням. Перший тиждень посту щодня служби, тому часу на інтернет не вистачає.
   Ви самі пишете, що вона цілителька, що в неї багато православних ікон, що вона молиться, що в неї горить свічка і добавляєте, що треба принести 2 яйця. Ні одному із святих цілителів ніхто не приносив яєць для ритуалу, який ви називаєте молитвою. Я думаю ви православна християнка, а тому всю надію покладайте на Бога і на лікарів покликаних Богом. І пам’ятайте, що святі досягали дару цілительства постійним постом, молитвою, участю у таїнствах та перебуваючи у послусі Православній Церкві. Добре було б якби ви прийшли в храм (якщо не введені після родів, то ввелися) посповідалися, причастилися та пособорувалися (Таїнство Єлеєосвячення).

 • Слава Богу! Отець Валерій, скажіть будь ласка, чи є подібний сайт у Свято- Успенській церкві м. Рівного? Якщо є, дайте, будь ласка ссилку на цей сайт.

  • Навіки слава Богу! Подібний сайт існує, але з 2015 року заблокований.

 • Слава Богу! Чи можна читати Біблію жінкам у критичні дні? Чи можна вишивати у першу седмицю Великого посту?

  • Навіки слава Богу!
   1) Читати Біблію можна і потрібно всім і завжди.
   2) Апостол Павло, звертаючись до солунських християн наполегливо переконує трудитися «Молим же вы, братие,… любезно прилежати, еже безмолвствовати и деяти своя и делати своима рукама, якоже повелехом вам…» (1Сол.4,11) Але вишивка має бути не зарахунок молитви домашньої і церковної. На першій седмиці Великого посту в храмах щодня проходять ранкові та вечірні богослужіння. Тому спочатку молитва, а потім труд.

 • мій друг каже що священник з його села в страсну пятницю їв ковбасу, пив горілку з іншими , і взагалі він курить і пє. ! і мій друг каже що він розчарувався і не вірить більше в релігію, а тільки в Бога ! що я мав відповісти на таке ??

  • Слава Богу!
   Вірити потрібно дійсно в Бога, а не в релігію. Ісус Христос каже: «Созижду Церковь Мою и врата адовы не одолеют Ю.» Я не знаю до якої церкви належить названий вами священик. Думаю, що не до канонічної православної. А якщо і так, то він не пастир для своїх прихожан, а наємник. Поскільки він є людина, а не ангел, то також дасть відповідь перед Богом. Отже, нам всім судія Господь. А Церква свята не від людей, а від Бога. І поступками людей, в даному випадку священика, Вона не оскверняється. За священика моліться, щоб Господь його образумив, і пам’ятайте, що поза канонічною Православною Церквою спасіння немає.

 • Слава Богу.Скажіть будь ласка через скільки днів після місячної нечистоти можна приклонятися до ікон і через скільки днів можна брати участь у Церковних Таїнствах?Спаси Господи.

  • Навіки слава Богу! Приклонятися до ікон і брати участь у Церковних Таїнствах можна через три дні після повного очищення.

 • Слава Богу.Скажіть будь-ласка чи можна під час будь-якої домашньої роботи слухати з інтернета молитви або пісноспіви?Спаси Господи.

  • Навіки слава Богу! Слухати молитви це звичайно набагато краще ніж музику, але все-таки сама назва говорить, що потрібно не слухати, а молитися. Отже, краще під час роботи слухати церковні піснеспіви, крім літургійних (Херувимська, Милость мира), або житія святих, проповіді, лекції на духовну тему.

 • Слава Богу! Священнику скажіть будь ласка де можна взнати хто мої хрещені батьки, це ж має десь бути зафіксовано документально? При хрещенні в 1991 році це було заборонено, тому я точно незнаю. дякую

  • Навіки слава Богу! Ваших хресних батьків мають знати ваші рідні, або можливо серед ваших документів є свідоцтво про хрещення. Якщо ж ні, то потрібно знати священика, який вас хрестив, або храм, в якому вас хрестили, там і повинна зберігатися книга запису про хрещення. Якщо нічого не виясните, звертайтесь до мене у благочиння (вул. Шевченка,113; контактні телефони на нашому сайті). Чим зможу допоможу.

 • Слава Богу! Скажіть будь ласка, коли жіночі дні то на канони Андрія Критського можна ходити? Так як вони бувають тільки раз у рік, то що робити, як правильно поступити?

  • Навіки Богу слава! Можна і потрібно. Взагалі не має заборони ходити в церкву під час місячної нечистоти. Просто є певні обмеження: не вкушати просфор і святої води не пити, не прикладатися до святинь і не бути безпосередніми учасниками Церковних Таїнств. Якщо фізично не можете вибити всі земні поклони, то можна по можливості.

 • Отче чи можна надіятись на Цавство Боже?

  • Слава Богу! Народна мудрість говорить: «Надія вмирає останньою». А Іісус Христос в Євангелії каже: «…Царствие Небесное нудится, и нуждницы восхищают е…»(Мв 11:12) Отже, для того, щоб отримати Царство Боже, потрібно прикладати зусилля. Зусилля це піст, молитва, життя по Божим заповідям. Бо Господь каже, що ніщо нечисте у Царство Боже не ввійде. Але відчаюватись не потрібно, а пам’ятати, що розбійник першим увійшов в Царство Небесне.

 • Слава Богу!!! Скажіть, будь ласка, як побороти унинье, зневіру в Бога?

  • Навіки слава Богу! «Молитва и труд все перетрут» — говорить народна мудрість. А преп. Єфрем Сирин у своїй молитві, що читається у Великій піст каже: «Господи и Владыко живота моего дух праздности, уныния …, не даждь ми.» Отже, причиною унинія є праздність (марна трата часу, небажання працювати, молитися, розмишляти про своє майбутнє життя і т.д.) Цар Давид у своїх псалмах говорить: «Воздрема душа моя от уныния…» А преп. Іоан Лєствічник порівнює униніє із всепоражаючою смертю. Отже, як побороти гріх унинія? Трудом. Це не тільки фізичний труд, а й духовний — молитва, піст, поклони, прєлєжне ходіння в храм і обов’язково щире покаяння та святе Причастя. Тому що зневіра в Бога починається з власного падіння.

 • Слава Богу! Батюшка, підкажіть мені, будь-ласка, чому одні одружуються, виходять заміж у 20-23-18, а інші 26-29, а бо й взагалі залишаються самотніми на все життя. Це нам дається по наших гріхах, чи по гріхах нашого покоління, а можливо на все свій час? Дивишься вже й друзі твої одружуються, виходять заміж, в деяких вже й діти з’являються, а ти все сам….інколи й зневіра находить, що колись щось буде? І все думаєш, а чому так….

  • Навіки слава Богу! Наша доля вирішується Богом впродовж всього життя, і Господь в будь-якому віці піклується за нас. Я не судія, щоб сказати чи по вашим гріхам, чи по гріхам ваших предків, чи з якоїсь іншої причини у вас така доля, але дійсно на все свій час . В Євангелії від Матвія (гл.7:7,8) Іісус Христос каже: Просіть і буде вам дано, шукайте і знайдете, стукайте і відчинять вам; бо кожен, хто просить одержує, хто шукає знаходить, а хто стукає відчинять йому. Тому моліться до Господа: О Всеблагий Господи…, услышь смиренную молитву мою, из глубины девичьяго сердца Тебе воссылаемую: дай мне супруга честнаго и благочестиваго, что бы мы в любви с ним и согласии прославляли Тебя, милосерднаго Бога Отца, и Сына, и Святаго Духа, ныне и присно и во веки веков. Аминь.
   Про замужество також можна молитися до святителя Миколая чудотворця, який влаштував долю трьох дочок, батько яких після свого банкрутства хотів віддати у дім блуда; святителя Спиридона Тримифунтського, святителя Митрофана Воронежського і до вашої небесної покровительки. Отже, замужество, як здоров’я та все інше це Божий дар, і подається тому, хто його просить.

 • Слава Богу!!! Скажіть, будь ласка, чи можна вінчатись в перший день після Пасхи? Обов’язково мають бути свідки на вінчанні? І чи можна хрестити дитину і вінчатись в один день? Можна матері бути присутньою на обряді хрещення, чи треба щоб батюшка виводив?

  • Навіки слава Богу! Впродовж Пасхальної (Світлої) седмиці(тижня) в Православній Церкві вінчання не звершується. На вінчанні свідки необов’язкові (вінці покладаються на голову, ікони кладуться на аналоях). Матір може бути присутня на Таїнстві Хрещення дитини тільки після очищення (40 днів після народження), але стояти і молитися в притворі (дзвіниці) храму. Вводини звершуються після хрещення дитини, для обох для мами і дитини. Але добре було б хрестити дитину у 8 день після народження, а в 40 день ввестися, посповідатись та причаститися трьом (тато, мама і дитина), а тоді прийняти Таїнство Вінчання.

 • Слава Богу.Святий батюшка скажіть будь ласка як і спокутувати гріх вбивства новонардженої дитини,заздалегіть дякую що невідвернулись.

  • Аборт — вбивство ненародженої дитини є смертним гріхом, за який батьки (чоловік і дружина) несуть відповідальність перед Богом уже в цьому житті. Тому не варто дивуватися тому, що після переривання вагітності розпалась сім’я, вразила тяжка хвороба або ж сталося інше нещастя. Це наслідок аборту. Матеріальне благополуччя не може бути побудовано на крові. Аборт — завжди помилковий крок. І якщо все ж ви зробили цю помилку, покайтеся в ній: Так що ж робити тим, кому совість не дає спокою? Як принести покаяння за тяжкий гріх? По-перше, якщо людину мучить совість, значить вона в нього є, це вже добре. Для покаяння існує сповідь, одне з семи найважливіших Церковних Таїнств. Потрібна сповідь і відповідна покута (церковне покарання для виправлення людини, що дається священиком), яка призначається в приватному порядку, але корисно знати, що св. Церква за стародавніми канонами за аборт може відлучати від причастя на 10-20 років, нарівні з убивцями. Треба розуміти, що аборт належить до одного з найтяжчих гріхів. Епітимія носить не спокутний, а дисциплінарний характер і узгоджується з духовним і тілесним станом того, хто кається, вона строго індивідуальна. Епітимія, дана одному, не може бути автоматично перенесена на всіх. По-друге, потрібно пам’ятати, що не існує ніяких «молитв від абортів», які знімають з винуватців даний гріх. Але все в руках Божих. Тільки нескінченно милосердний Господь здатний помилувати тих, хто щиро розкаявся. На терезах у Господа будуть плоди нашого покаяння. Здоровий глузд підказує, що ті, хто позбавлялися від дітей, повинні, принісши покаяння, їх народжувати. На жаль, цей рятівний і найбільш вірний шлях для більшості тих, хто кається вже неможливий за віком. Але у них є дорослі діти, які не повинні повторювати тих же помилок. Хоч пізно, нехай навіть у другому поколінні, перерветься цей ланцюг наступності гріха. Матері повинні докласти всі свої сили, щоб їх діти відтворювали потомство, а не винищували його. Зазвичай життя людей, які згубили немовлят в утробі, затьмарюється різними скорботами — самотність, бездітність, сімейні проблеми, труднощі з вихованням дітей, а іноді і їх втрата, розлад душевного і тілесного здоров’я, бідність і навіть убогість. Часто людина не може позбутися гнітючого відчуття даремно прожитого життя. Всі ці скорботи можуть розглядатися, як єпитимія, яка очищає покарання за гріх, а через терпляче перенесення цих необхідних скорбот, поєднане з покаянням і сердечним болем, приходить прощення. Але існує ще один спосіб полегшити свою совість. Щодня відбуваються тисячі абортів, причому не десь у віддаленому місці, а поруч з нами: на сусідній вулиці, у сусідньому будинку, в ближньому під’їзді. Багато з тих що йдуть в абортарій, роблять це несвідомо. Хто по молодості, по дурості, через незнання, хто під впливом збігу сьогочасних обставин, під зовнішнім тиском чи навіть просто так, тому що порадили родичі або подружка. І часто в такій ситуації не виявляється поряд людини, що може сказати правду, пояснити, надати моральну підтримку, а можливо і матеріальну. Але такою людиною можете стати саме ви. Не треба думати, що потрібно багато чого. Часто буває достатньо найменшого прояву любові і співчуття, пояснення можливих незворотних наслідків аборту, розповіді про те, який гріх відбувається. Буває достатньо подарованої молодій мамі пачки пелюшок, щоб зупинити її від вбивства власної дитини. Адже справа зовсім не у вартості цих самих пелюшок, а в людському співчутті і в живій участі. Уявіть, як мало потрібно для порятунку життя не тільки цієї нещасної дитини, але і для порятунку всіх його майбутніх дітей і онуків. У посланні св. апостола Якова говориться: «Той, хто грішника навернув від його блудної дороги, той душу його спасає від смерти та безліч гріхів покриває!» (Як. 5, 20).
   Очевидно, що рятуючи дитину від аборту, людина рятує чуже життя, а отже покриває і свої гріхи. Ті, хто в минулому не минув аборту, цілком могли б надавати матеріальну допомогу дітям-сиротам, убогим, жертвувати на храм Божий. Господь, бачачи покаяння, справи милосердя, смиренне терпіння скорбот, сильний помилувати будь-якого грішника, що кається. Отож, учиніть гідний плід покаяння! ( Мв. 3:8)

 • Слава Богу! Підкажіть, будь-ласка, якщо щось просити у Матері Божої, святих чи самого Спасителя, то потрібно молитися, а саме читати акафіст 40 днів? Це правда, чому саме 40?

 • Слава Богу! Підкажіть, будь-ласка, чи це правда, що якщо щось просити в Матері Божої, святого Миколи Чудотворця та ін. святих, то потрібно читати 40 днів акафіст не пропускаючи жодного дня, щоб вимолити просиме….?

  • Навіки Богу слава! Христос говорить: «По вірі вашій буде вам.» Звертаючись до апостолів, Спаситель каже, що якщо будете мати віру як гірчичне зерно, будете гори переставляти. І ніде Спаситель не каже, що це має бути 40 разів чи 7. Тому не ставтеся до цього як до якоїсь магії, думаючи, що якщо ви прочитаєте саме 40 разів акафіст, а не 41, то вам подасться просиме. Апостол Павел пише: «Моліться непрестанно». А Господь сказав: «Просіть і дасться вам.» Хананянка, ідучи за Христом і благаючи зцілення від біснування своєї дочки, не рахувала скільки разів просила, а просила до тих пір, поки Господь не змилосердився над нею. Отже, вимолити просиме (якщо це корисно для спасіння вашої душі) можливо не простим вичитуванням, а щирою сердечною молитвою.
   Число 40 в Церкві символічне: 40 днів постився Ісус Христос, пророк Мойсей, пророк Ілля; під час богослужінь у певні моменти сугубої молитви ми взиваємо до Господа 40 разів «Господи, помилуй». Тому якщо вам духовник благословив при вашій життєвій потребі молитися акафіст 40 разів, то виконуйте цю сугубу молитву. Але якщо якийсь день фізично (але не через лінощі) ви пропустите своє молитовне правило, то не відчаюйтесь, а продовжуйте далі. Коли Бог вас почує не забудьте подякувати Йому.

 • Скажіть чи можна щоб у домі був пес? Ми хочемо завести породисту собаку і мене цікавить дуже це питання з духовної точки зору.

  • Слава Богу! В канонічному праві Церкви є заборона вводити собаку в храм, тому що це особливе місце. Про перебування собаки в домі нічого в канонах не сказано. Але важливо з якою метою ви хочете завести породисту собаку в домі. Якщо для того, щоб вона служила вам, то це прийнятно. Якщо ж ви будете служити їй, і за прогулянками і доглядом за собакою ви не будете мати коли помолитися, піти в храм Божий, або будете кидати службу за ради собаки, чи навіть за собакою не бачити навколо себе людей (тобто любити її більше за своїх ближніх). Тоді собака стане для вас ідолом (божком), а з духовної точки зору це пагубно для вашої душі (порушення 2 заповіді).

 • Слава Богу! Підкажіть, будь ласка, що робити з багатьма старими іконками, які лежать роками в бардачку машини і просто вдома по шухлядах. Іконки старі і потерті. Їх не можна викидати, певно. Що з ними робити?

  • Слава Богу! Багато стареньких ікон мають властивість обновлятися, якщо на те є воля Божа, тому не поспішайте позбавлятися їх, а тримайте в красному куточку. Якщо ж це літографія, яка вже не розпізнається, то спаліть в чистому місці. Попіл, що залишився, прикопайте під деревом або киньте в проточну воду.

 • слава Богу! скажіть батюшка на вашу думку чи варто ходити до спортзалу, для здоровя та щоб підтримувати форму? чи це є лишнім, особливо в теперішній час? дякую.

  • Навіки слава Богу! Здоров’я не є лишнім і його потрібно підтримувати, але не зарахунок душі. Господь каже: «Шукайте перш Царства Небесного і правди його, а все інше додастся вам». Отже, ваш «спортзал» це Церква, в якій ви можете підтримувати і душевну, і фізичну форму, через знаряддя які вона пропонує — поклони, піст, молитва і труди во славу Божу.

 • Слава Богу батюшка. Скажіть чи можна проколювати вушка дівчаткам. Дякую.

  • Навіки слава Богу! Неможна, тому що Церква не вітає подібних практик. Бо всілякого роду розрізи чи проколювання на тілі, є залишками первісних культів поганських релігій. Отже, православній християнці це не личить. Як каже апостол Павел, звертаючись до коринфян (1 Кор. 6,12) «Все мені дозволено, та не все на користь; все мені дозволено, та ніщо не повинно володіти мною».

 • Слава Богу, я переїхала жити у Львів і рядом немає нашої церкви чи можно ходити в католицьку церкву?

  • Навіки слава Богу! В католицьку церкву так як і в інші розкольницькі церкви ходити не можна. Ви православні, тому потрудіться добратися до канонічного православного храму. У Львові є православний храм великомученика Георгія Побідоносця, який знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Короленко, 3. Тел.: (032) 276-54-20.

 • 21 січня в мене померла прабабуся,а 23 ми з чоловіком повинні були вінчати наших друзів.Чи варто відмовитись вінчати їх якщо пройшло так мало часу після смерті прабабусі?

  • Слава Богу! Вінчання це одне із семи Таїнств Православної Церкви, тому бути учасником у ньому є завжди радість для вашої душі, яка не перевищує земні печалі. Отже, ви можете бути учасниками Вінчання, але не повинні порушувати жалобу на святкуванні, якщо воно має бути ( танці, спів, веселощі і т.д.)
   (До речі, про Таїнство Вінчання не говоріть, що ви вінчаєте, тому що вінчають тільки священики, всі решта учасники Вінчання.)

  • Слава Богу!! Подскажите, пожалуйста, страсть к еде, перееданию является грехом? Человек никак не может наситится, росполнел? Иногда доходит до того ,что й на службу в храм ити тяжело из-за лишнего веса!

  • Пристрасть до їжі (чревоугодие) — це перша з восьми основних пристрастей, «глава пристрастей». Це порушення другої заповіді: «Не сотвори собі кумира… та не поклонися їм, не послужи їм» — вона є ідолопоклонством.
   Чревоугодие есть притворство чрева; потому что оно, и будучи насыщено, вопиет: «Мало!»…
   Раб чрева рассчитывает, какими снедями почтить праздник; а раб Божий помышляет, какими бы дарованиями ему обогатиться.
   Возобладай над чревом, пока оно над тобой не возобладало.
   Ум постника молится трезвенно; а ум невоздержанного исполнен нечистых мечтаний. (Преподобный Иоанн Лествичник)
   Эта страсть водит тебя ежедневно за нос и лишает душу твою многих духовных плодов, особенно — плодов молитвы, сердечной веры, надежды и любви, и погружает тебя в мирское слияние, отчуждая от духовного.
   Не верь плоти своей, когда она расслабевает и отказывается служить тебе, будто по недостатку подкрепления пищею. Это — мечта. Преодолей себя, помолись усердно и увидишь, что слабость тела твоего была ложная, призрачная, а не действительная: увидишь на деле, что не о хлебе едином жив будет человек, о всяком глаголе, исходящем изо уст Божиих (Мф. 4, 4). Не надейся на хлеб. (Праведный Иоанн Кронштадтский)
   Мерное употребление пищи, по мнению святых Отцов, состоит в ежедневном употреблении столько пищи, чтобы после вкушения ее еще чувствовался голод. Такая мера сохранит душу и тело в одинаковом состоянии, и не попустит человеку вдаваться ни в чрезмерный пост, расслабляющий тело, ни в пресыщение, подавляющее дух.
   Общее правило умеренности воздержания состоит в том, чтобы каждый сообразно с силами, состоянием тела и возрастом столько пищи вкушал, сколько нужно для поддержания здоровья тела, а не сколько требует желание насыщения. (Преподобный Иоанн Кассиан Римлянин)
   Як позбутися від пристрасті до їжі?
   Перед трапезою треба потай помолитися, щоб Господь дав стриманість і допоміг покласти межу домагання утроби і гортані; пам’ятати, що наше тіло, ласе до їжі, рано чи пізно сама стане поживою для хробаків; уявити, у що перетворюється їжа в утробі. Потрібно подумки визначити для себе кількість їжі, яку хотілося б з’їсти, а потім відняти від неї четверту частину і відкласти в сторону. У перший час людина буде відчувати почуття голоду, але коли організм звикне, то треба знову відняти від їжі четверту частину — так радить преподобний Дорофей у своїх повчаннях. Тут принцип поступового зменшення їжі до необхідного для життя кількості. Часто демон спокушає людину, лякаючи, що від нестачі їжі вона ослабне і захворіє, не зможе працювати і стане тягарем для інших. Домашні також будуть хвилюватися і з тривогою дивитися в його тарілку, наполегливо переконуючи, щоб він поїв побільше.
   Святі отці радять спочатку обмежити вживання пряної і збудливої апетит їжі, потім солодкої, яка насолоджує гортань, потім жирної, від якої тіло повніє. Слід їсти не поспішаючи — так швидше з’являється відчуття насичення. Старці радять під час споживання їжі читати Іісусову молитву.
   Отже, гріх об’їдання являє собою поступове поїдання тілом душі, в результаті чого в людині меркне небесне, духовне начало, і вона стає сліпою плоттю.

 • Доброго дня. Христос крещається! Скажіть, будь ласка, яка причина може бути, що 2 дні назад посвящена вода сьогодні помутніла? І що тоді варто зробити? Чи над цим не варто переживати? Чекатиму відповіді, дякую.

  • Христос крещається на річці Іордан! Причини помутніння освяченої води можуть бути різні: вода освячена неканонічним «священиком», неблагоговійне набирання або зберігання води, нечистий посуд або надпивання води прямо з посудини, в якій вона зберігається і т.д. Помутнівшу воду якщо ще можливо, то спожити, якщо ні, то вилити в проточну воду (в річку) або під молоде дерево. До 27 січня (до Відання свята Богоявлення) можна ще взяти Хрещенську воду у Православному храмі, щоб була для споживання на цілий рік.

 • Чи можна набити татуировку в формі христа?

  • Слава Богу!
   Левит 19:28 «Ради умершего не делайте нарезов на теле вашем и не накалывайте на себе письмен. Я Господь».
   За язичницьким звичаєм наколки і нарізи на тілі робилися або на честь померлих (як пам’ять або нагадування про померлих), або з метою увійти в транс під час окультних сеансів і вступити в спілкування з померлими (викликання занепалих духів).
   Господь Бог попереджав Свій обраний народ про те, щоб вони не займалися окультизмом ні в якій формі, називаючи це — «мерзотою», тому що членоушкодження має язичницьке окультне коріння. Отже, православний християнин із уст самого Бога застерігається від осквернення свого тіла, як храму Духа Святаго, татуюванням. Тому не має різниці у якій формі зроблено татуювання. Навпаки це ще буде кощунство над хрестом.

 • Слава Богу, батюшка! Сьогодні Ви і Ваш хор були в церкві Бориса і Гліба на колядках в м. Рівне. Батюшка, ми отримали колосальне задоволення. Щиро дякуємо. Прийшовши додому, відразу в інтернет — шукати про Вас інформацію. Була впевнена, що знайду. І ось! Мені Бог голосу і слуху недав, але відчуття прекрасного в мені є. Спаси Вас Господи за Вашу працю.

  P.S. Читаю питання людей і відповіді на них.. В мене поки питань немає, Божа матіночка якось все управляє. Але якщо з»являться питання, я обов»язково напишу Вам.

  • Навіки слава Богу! Спаси Вас Господи!

 • Христос народився! скажіть, будь ласка, чи можна хрестити дитину у неділю блудного сина.

  • Славимо Христа! Заборон для звершення Таїнства Хрещення немає ніяких.

 • Можно ли делать биометрический загранпаспорт?

  • Слава Богу! Бог наділив кожну людину свободною волею робити свій вибір у земному житті. Також кожна людина має свого наставника або духовного отця. З ним і вирішуйте дане питання. Для того щоб ви могли це питання вирішити перегляньте відеолекцію експерта по оподаткуванню Олега Васильовича Щербанюка https://www.youtube.com/watch?v=6oSnxFSkEZA

 • Слава Богу! Скажіть, батюшка, чи правда те, що з 6 січня по 21 січня Святі вечори і що в цей період не можна робити повсякденної роботи, такої як — в»язати, вишивати, шити і т.д. (навіть в ті дні. коли немає свята згідно з календарем)?

  • Навіки слава Богу! За церковним уставом Святки тривають з 7 січня по 17 січня. У цей період відміняється піст і повсюди прославляється народження Богомладенця Христа різдвяними піснеспівами. Наші предки в цей період збиралися по монастирях, храмах, будинках і колядували. Саму необхідну роботу робили в день, а те без чого можна обійтися відкладали на період після Святків.

 • Мне кажется, ссылки Евангелия на Ветхий Завет не содержат явных пророчеств именно об Иисусе Христе, почему же они так трактуются? Например, Мф.2:23 «и, пришед, поселился в городе, называемом Назарет, да сбудется реченное через пророков, что Он Назореем наречется». Здесь дается ссылка на Книгу Судий 13:5 «ибо вот, ты зачнешь и родишь сына, и бритва не коснется головы его, потому что от самого чрева младенец сей будет Назорей Божий, и он начнет спасать Израиля от руки Филистимлян». Но ведь здесь говорится о рождении Самсона. Поясните, пожалуйста…

  • Слава Богу! Пророцтва мають, — каже Іоан Златоустий — між іншим і таку властивість, що багато що сказано про них (іудеїв), сповняється і на інших. Отже, коли євангеліст Матвій говорить, що Він Назореєм назоветься, він не вказує ні на одного із пророків, а каже взагальному за пророків. То він виражає думку пророків про принижене становище Іісуса Христа, яке випливає уже тільки з того, що він оселяється в Назареті, жителі якого були бідні, морально деградовані і в очах іудеїв не користувались повагою і зневажалися. Таким чином євангеліст підкреслює пророцтва про Месію, в яких часто говориться про Його принижений стан. Вийти з Назарету чи бути назореєм означало бути зневаженому, приниженому і відкинутому. На Іісусі Христі, який оселився в Назареті і був в приниженні до смерті хресної все сказане пророками сповнилося в точності. А приведена вами ссилка дійсно відноситься тільки до Самсона.

  • Слава Богу! Підкажіть, будь-ласка, що робити, коли ти починаєш звертатися до Господа, стараєшься більше та усердніше молитися, то інколи починає находить таке униня, стан душі ніби просто руки опускаються, одним словом повністю находить зневіра в Бога, в те, що він допоможе в твоїх бідах, і взагалі чи він чує тебе…?

  • Навіки слава Богу! Бог чує кожну людину і весь її стогін, волання і молитви, але часто молячись «Господи нехай буде Твоя воля», насправді хочемо, щоб була наша воля і в цю мить. В молитві ми звертаємось до Бога просячи тільки земних благ (купити квартиру, машину, продати дім, влаштуватись на роботу, знайти кохану людину). А коли приходить у наш дім біда чи скорбота і наші рідні страждають, для них ми готові зірку з неба зняти, але рідко коли задумуємося чи є за що нам посилати здоров’я, благоденствіє, чи можливо ми його не заслуговуємо. Отже, Господь не є тиран, а Він є люблячий Батько, Він бажає спасіння кожній людині. Пригадайте євангельську жінку язичницю-хананянку, яка просила за свою біснувату дочку. Христос ішов, не звертаючи на неї уваги, ніби не чув її, за неї навіть почали просити сторонні — апостоли. А Христос відповів, що недостойно забирати хліб від дітей і віддавати собакам. Жінка чула як назвав її Христос, але вона не намить не розгнівалася, а ще з більшою вірою сказала: «Господи і собаки їдять крихти, які падають із стола їх господарів». Господь сказав про неї, що навіть в Ізраїлі не знайшов такої віри. Продовжуючи історію життя хананянки, хочу сказати, що вернувшись на батьківщину, вона отримала просиме — здоров’я доньки. Крім того вона несла віру в Христа на своїй батьківщині. А ще вона зробила скульптурне зображення Ісуса Христа, через яке Господь посилав свої щедроти людям. А тепер запитаймо себе, за ради чого ми просимо щось у Бога, за ради того, щоб вірно служити Богу і виконувати Його волю на землі (ходити в храм, молитися, нести піст, бути учасниками Таїнств Церковних та ін.) чи для того, щоб і далі грішити і жити для самих себе. Якщо ж сатана навіює вам смуток, зневіру чи кличе у свій обманливий світ, то засоби боротьби з ним Бог дає нам в Церкві, а Апостол Павел каже: «Вся возмогу о укрепляющем мя Иисусе». Тому Господь чує нас і допомагає нам, але Він краще знає , що нам потрібно для нашого спасіння.

  • Слава Богу! Підкажіть, будь-ласка, а може людині бути «пороблено», як то кажуть, на різні нещастя злими, зависливими людьми?

  • Згадка про заподіяння шкоди іншій людині через чари міститься в Чині Таїнства Сповіді у Великому Требнику Православної Церкви. А також є десятки прикладів дієвості магії, що згадуються в Житіях святих. І літургійне передання підтверджує очевидний факт нападу демонів на людей на прохання чаклунів. Відома молитва Требника на перший день після народження дитини говорить: «соблюди младенца от всякого навета невидимых духов, ей Господи, от недуга и слабости, от ревности и зависти, от очес призора».
   Отже, демонічний світ існує, і він дуже динамічний і активний, дію і силу якого ми відчуваємо у своєму житті, особливо, коли вступаємо на духовний шлях. Господь назвав демона людиновбивцею. Демонічна енергія присутня в людських гріхах, з’єднуючись з розтлінної волею грішника. Це руйнівна сила, яку можна порівняти із згубними радіоактивними променями.
   Але у нас є захист — благодать Божа, яка перебуває в Церкві, святі Таїнства, молитва і Святе Євангеліє, яке має стати для християнина книгою життя. Демон зовсім не всесильний; його дії обмежені промислом Божим і загальним духом благочестя, який ще не зник із землі. У нас є фортеця, в якій ми можемо сховатися від демона — це Свята Православна Церква. Однаково неправильно заперечувати демонічну силу, або ж, перебільшувати її до такого ступеня, що людина всюди бачить чарування і чаклунство. У першому випадку людина впадає в стан безтурботності, самообману, і, забуваючи про ворога, легко робиться жертвою. А в другому випадку, людина втрачає надію на Бога, демон представляється їй не занепалим ангелом, а якимось другим божеством. Цей стан забирає у людини страх Божий і перетворює її в страх перед демоном. Тут віра змінюється марновірством. Демон існує, значить, існують його адепти — чаклуни, знаряддя його злої волі.
   Але для нас важливо пам’ятати, що ми захищені таїнствами Церкви, силою хреста і молитвою. Існують інфекції, але через це людина не повинна жити в постійному страху захворіти, інакше цим страхом вона сама доведе себе до хвороби. Якщо ми будемо в кожній людині бачити потенційного чаклуна, то зробимося постійними наклепниками, і знищимо в своєму серці любов до людей.
   Тому бійтеся одного тільки Бога, який Всесильний, завжди піклується за нас і захистить нас від злих людей і духів, бо Йому все покаряється.

 • Слава Богу, скажіть будь-ласка що означає слово ПОП і як воно розшифровується , Спасі Господі

  • Навіки слава Богу! Словом ПОП називають священиків, тому що воно розшифровується ПАСТИР ОВЕЦЬ ПРАВОСЛАВНИХ.

 • Ваше відношення до євдейо християн 1ст і як ви ставитися до філіокви

  • Слава Богу! Іудейохристияни — це природні євреї, а винятковість їх полягає в тому, що Господь вибрав цей народ із усіх народів землі і назвав їх «улюбленим сином своїм первенцем Ізраїлем». Заслуга їхнього первенства не в них самих, а в їх родоначальнику Евері, який не пішов будувати Вавилонську башню. Будучи праведником, він знав, що ця затія богопротивна. І коли Бог змішав язики, то мова Євера залишилася такою, якою вона була у всіх праотців, якою Адам говорив з Богом в раю. Тому Месія Іісус Христос в першу чергу прийшов до Ізраїля. Одного разу Він сказав: «Я прийшов тільки до овець загиблих з дому Ізраїлевого». І всі апостоли були природніми іудеями. Вони дотримувалися певний час обрядового закону Мойсея, але в 51р. на Апостольському соборі цей закон було відмінено для християн із язичників і повторено закон даний Ною після потопу, сказаний Богом для всього людства. Отже, з іудейськими єресями всі апостоли боролися, але це не означає, що серед євреїв немає вірних християн. Прекрасно сказав на сінедріоні великий єврейський вчитель Гамаліїл, що якщо це (віра в Іісуса Христа, як Спасителя) від Бога, то щоб нам не стати богоборцями, а якщо від людей, то вона сама зникне. (Діяння 5, 38-39) Отже, те що від людей воно зникає, а віра в Єдиного Істинного Бога живе і буде жити до другого пришестя Іісуса Христа.
   Щодо філіокве, то Православна Церква навчає, що Святий Дух «исходит от Отца», але не від Отця і Сина, як навчають деякі неправославні віросповідування. Сам Господь Іісус Христос відкриває учням і нам святу істину про Святого Духа в точних словах: «Когда же приидет Утешитель, Котораго Я пошлю вам от Отца, Дух Истины, Который от Отца исходит, Он будет свидетельствовать о Мне» (Іоан 15,26). Другий Вселенський собор 381р. одноголосно встановив восьмий член символа віри про Святого Духа, а Третій Вселенський собор в 431р. «сьомим правилом» наклав заборону на тих, хто складатиме новий символ віри. Цим рішенням підтвердив істину «Нікео-Цареградського» Символа Віри.

 • Слава Богу! Підкажіть, будь-ласка, до якого святого краще звертатися щоб зустріти свою другу половинку, знайти вірну людину…Чи взагалі можна молитися про долю, чи вона вирішується Богом ще при народженні людини і змінити вже нічого неможливо?

  • Навіки слава Богу!
   О Всеблагий Господи…, услышь смиренную молитву мою, из глубины девичьяго сердца Тебе воссылаемую: дай мне супруга честнаго и благочестиваго, что бы мы в любви с ним и согласии прославляли Тебя, милосерднаго Бога Отца, и Сына, и Святаго Духа, ныне и присно и во веки веков. Аминь.
   Наша доля дійсно вирішується Богом, але не тільки при народженні, а й впродовж всього життя Господь піклується за нас. Тому думка про те, що нічого змінити неможливо є неправильна. В Євангелії від Матвія (гл.7:7,8) Іісус Христос каже: Просіть і буде вам дано, шукайте і знайдете, стукайте і відчинять вам; бо кожен, хто просить одержує, хто шукає знаходить, а хто стукає відчинять йому. Прикладів того, що рішення Бога про долю людини змінюється є багато, один із них Біблійний. Бог через пророка Ісаію звістив царю Єзекії про те, що він помре, але цар, який був прикутий до ліжка став каятися і молитися Богу, і Господь звелів пророку, який ще не вийшов з царського двору, повернутися і звістити волю Божу, що Господь продовжує життя царю ще на 15 років. Щодо святих, до яких потрібно молитися о замужестве, це святитель Миколай чудотворець, який влаштував долю трьох дочок, батько яких після свого банкрутства хотів віддати у дім блуда; святитель Спиридон Тримифунтський, святитель Митрофан Воронежський і ваша небесна покровителька великомучениця Ірина. Отже, замужество, як здоров’я та все інше це Божий дар, і подається тому, хто його просить.

 • Слава Богу! Розтлумачте, будь ласка, таке важливе для мене питання. Ми всі знаємо, що Богородиця Марія одна-єдина, вона народила Ісуса Христа, нашого Спасителя. Але ікон Богородиці є багато — Казанська, Почаївська, Семистрільна, Неувядаємий Цвет (це ті, які я знаю). То що це — іпостасі Божої Матері і як молитись — просто до Богородиці чи можна читати молитви різних ікон? І особливо про Семистрільну. Чув, що вона охороняє в дорозі. Яка її сила? Дякую Вам.

  • Навіки слава Богу! Дійсно ви правильно кажете, Богородиця Марія одна-єдина, вона народила Ісуса Христа, нашого Спасителя. А назви ікон всього-навсього вказують або на конкретну Євангельську подію, або на місцевість (місто, село, фортецю і т. д.), в якій Божа Матір явила свою милість до певних людей, або на образ, в якому вона явила себе людям. Отже, це не іпостасі Богородиці, це просто різні прояви її допомоги нам.
   Щодо ікони «Семистрільної» («Умягчение злых сердец»), то вона ще називаэться «Симеоново проречение». Як розповідає євангеліст Лука: праведний Симеон Богоприімець, якому було предсказано Духом Святим про те, що він побачить своїми очима Спасителя, прорік Пречистій : « Се, лежит Сей на падение и на восстание многих … И Тебе Самой оружие пройдет душу.» Тому ці стріли на іконі це є печаль і сердечна біль, яку Вона перенесла, коли побачила срадання Свого Сина на хресті. Число «сім» в Священному Писанні означає «повноту» чого-небудь, в даному випадку — повноту всього того горя, які перенесла Пресвята Діва в Її земному житті. Всі віруючі, які моляться до цих ікон з вірою і молитвою відчувають, що при зм’якшенні серця полегшуються душевні й тілесні страждання, вони усвідомлюють, що коли моляться перед цими образами за ворогів своїх, тоді зникають їх ворожі почуття, поступаючись місцем доброті і милосердю.
   А в дорозі охороняє Божа Матір через Свій образ Одигитрия «Путиводительница» (походить від грец. Odegoi – та, що вказує шлях).
   Отже, немає Божої Матері Казанської, Почаївської …, а є Її святі ікони. Тому молячись перед будь-якою іконою ви звертаєтесь до єдиної Богородиці – Матері Іісуса Христа.

 • Спаси Вас Господи о.Валерий, за ваші теплі і наставляючі слава на путь Спасіння. Дай Вам Боже Многая Літа

 • Слава Богу, в мене є питання чи можна курити, як ні то чому ? Із точки зору Православної церкви

  • Навіки слава Богу! Курити неможна, хоч про це прямо в Біблії не сказано так в принципі як і про наркоманію. Можливо тому, що ці недуги появилися набагато пізніше ніж писалася Біблія. Є багато причин через які неможна курити. Наведемо деякі з них:
   -куріння це залежність, а отже, кумир (порушення 2 заповіді), тобто людина, яка курить стає рабою цигарки, а не рабою Божою;
   -куріння не є необхідною потребою для організму, як повітря, вода, іжа та ін.
   -губить здоров’я, тобто повільне самогубство;
   -марна трата майна та часу людини, яке можна було б використати на щось корисне для себе або ще краще на милостиню;
   -робить людину в’ялою, одурманює, тому така людина нездатна з повною самовіддачею ні виконувати свої обов’язки, ні служити Богу та ближнім;
   -куріння оскверняє вуста людини і все тіло, яке має бути храмом Духа Святого.
   Про куріння говорив святий Нікодим Святогорець «На Богослужении воскуряют ладаном, как и рабам греха не изобрести своего рода курения? Первое приятно Богу, второе должно быть приятно врагу Божию — дьяволу». Про це навіть говорить народна приказка «Курить — бесам кадить».
   А ще цікаву історію розповідає нам Преподобный Амвросій Оптинський:
   «В 1905 году афонский старец Силуан провел несколько месяцев в России, часто посещая монастыри. В одно из таких путешествий в поезде он занял место напротив купца, который с дружеским жестом раскрыл перед ним свой серебряный портсигар и предложил ему сигарету.

   Отец Силуан поблагодарил за предложение, отказавшись взять сигарету. Тогда купец начал говорить: «Не потому ли, батюшка, вы отказываетесь, что считаете это грехом? Но курение помогает часто в деятельной жизни; хорошо прервать напряжение в работе и отдохнуть несколько минут. Удобно при курении вести деловую или дружескую беседу и вообще в ходе жизни…» И дальше, пытаясь убедить отца Силуана взять сигарету, он продолжал говорить в пользу курения.
   Тогда все-таки отец Силуан решил сказать: «Господин, прежде чем закурить сигарету, помолитесь, скажите одно: «Отче наш». На это купец ответил: «Молиться, перед тем как закурить, как-то не идет». Отец Силуан в ответ заметил: «Итак, всякое дело, перед которым не идет несмущенная молитва, лучше не делать».

 • Добрий ранок хочу запитати, на сповіді священнику треба говорити про всі гріхи, чи можна спочатку про ті які тебе мучать від чого неспокій на душі.Скажьть будь ласка а що це за гріх хула на Духа Святого, як його зрозуміти.

  • Слава Богу!
   У Євангелії Господь говорить: «Сего ради глаголю вам: всяк грех и хула отпустится человеком: а яже на Духа хула не отпустится человеком: и иже аще речет слово на Сына человеческаго, отпустится ему: а иже речет на Духа Святаго, не отпустится ему ни в сей век, ни в будущий.» (Св. Евангелие от Матфея 12:31,32)
   Гріх хули на Духа Святого — це гріх невіри і безбожництва, гріх свідомого, впертого і нерозкаянного противлення очевидній істині, будь-які єретичні вчення і розколи, гріх проти догмату Святої Трійці.
   Святитель Афанасій Великий так говорив про гріх хули на Духа Святого: «Но хула на Духа есть неверие, и нет другого случая получения прощения, как только соделаться верным, и грех безбожия и неверия не отпустится ни здесь, ни в будущем веке.»
   А що стосується таїнства сповіді, то ви «говорите», тобто каєтеся не перед священиком, який також є людина і якого Бог наділив на землі владою прощати гріхи, а перед самим Господом. А тому неможна дозовано перед Богом каятися, а каятися потрібно у всіх гріхах, якими ви зневажили Бога чи ближніх. І особливо в тих, які вас мучать, від чого неспокій на душі.

 • Я дуже і дуже Вам вдячна за ваші відповіді.

 • Будь ласка дайте відповідь ще на одне питання чому Православним людям в так звані жіночі дні неможна приймати святі тайнства, а якщо так трапилося то треба до сповіді, а в Католиків це взагалі немає ніякого значення і взагалі не вважаеться гріхом,тому що головне душа жінки а не те в якому фізіологічному стані перебуває.

  • Слава Богу! В Старому Заповіті були взагалі строгі правила про так звані жіночі дні. А якщо це була хвороба (кровотеча) у випадку кровоточивої євангельської жінки, то вона не мала права навіть являтися серед суспільства, тому що всі до кого вона доторкалася осквернялися. Коли вона доторкнулась до Спасителя і отримала зцілення, вона чекала покарання, але Христос не наказав її, а похвалив її віру. Проте не сказав їй, що її вчинок взагалі немає ніякого значення і не вважаеться гріхом. Отже, головною є дійсно душа, але це не означає, що у будь-якому становищі можна підходити до Христа. В даному випадку це була необхідність, а не правило. Бо навіть коли ви просто йдете до лікаря на огляд або хочете здати аналізи, то і там строго предписують приходити через три дні після повного очищення. А коли жінка народжує дитину, в перший день після родів священик читає молитву «Призри с небесе и виждь немощь нас осужденных, и прости рабе Твоей и всему дому, в немже родися отроча, и прикоснувшимся ей, и зде обретающимся всем.» Отже, Православна Церква не обтяжує жінку правилами, а навчає її як бути достойним учасником церковного життя.

 • Спасибі Вам обовязково піду до сповіді і покаюся в цьому.Ще хочу у Вас запитати.Моя подруга теж була хресною і в ней теж були ці дні,але вона нікому не сказала тому що не знала що в такі дні не можна ходити до церкви і приймати святі Тайнства.СКАЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА ЦЕ Є ВЕЛИКИМ ГРІХОМ, І ЙЙ ТЕЖ ТРЕБА ЙТИ ДО СПОВІДІ І ПОКАЯТИСЯ.

  • Слава Богу! У випадку вашої подруги потрібно обов’язково іти до ісповіді і розкаятися в гріхові перед Богом. Немає гріха якого б Бог не простив. Не прощається тільки хула на Духа Святого або нерозкаянний гріх. Незнання законів не звільняє від відповідальності, — каже нам державний закон. Тому не бійтеся запитати у священика пораду у будь-якій життєвій ситуації.

 • Доброго дня.скажіть будь ласка я була хресною і в мене того ж дня почались місячні. вже пройшов 1 місяць з того часу. але мені на душі так важко я незнаю що робити.Я не розумію чому одні священики говорять що можна в ці дні приймати святі Тайнства,а інші що ні яка правда адже Бог один.Будь ласка напишить мені як я можу справити цю помилку….

  • Слава Богу! Під час місячної нечистоти жінки та дівчата можуть приймати участь у богослужінні, але неможна споживати просфору та святу воду, торкатися до святині і тим паче бути безпосередніми учасниками Церковних Таїнств. У вашому випадку, якщо це сталось після таїнства, то вашої вини тут немає, тому що це неможливо розрахувати точно. Якщо ж це сталось під час таїнства, то ісповідуйте це священику на сповіді.

 • Чи можна називати кота Соломоном?

  • Слава Богу! Не можна, тому що іменами святих тварин не називають

 • чи можна вінчатись на блудного сина?

  • Слава Богу! Згідно церковного уставу заборони на вінчання в неділю про блудного сина немає. Але з мого священницького досвіду, я би не радив. Тому що тих кого я знаю сім’ї розпалися.

 • Слава Богу! Хто має домовлятись зі священником про хрещення дитини — рідна мати чи хрещена? (Прийшла в храм на бесіду, але священник сказав, що має домовлятись хрещена мати чи обоє хрещені батьки, а не я чи чоловік, батьки дитини).

  • Навіки слава Богу! Мама,яка народила дитину, впродовж 40 днів після народження не може заходити в храм, можливо через те було таке зауваження священика. Але домовлятися про хрещення зі священиком може і повинен батько дитини або будь-хто з родини. Щодо хрещених батьків можливо це ваша місцева традиція.
   Просимо вибачення за запізнення надання відповіді. Але чомусь саме ваші запитання прямо висвітлюються на сайті, а не в адміністратора, тому їх не завжди вчасно помічено.

 • http://www.pravpiter.ru/pspb/n274/ta011.htm
  Прокоментуйте будь ласка

  • Слава Богу! Собор не відбувся і ніяких рішень прийнятих не було. Тому тут говориться про те, що може бути. Отже, нам православним людям потріібно крепко молитися, щоб тайни беззаконня не звершилися і щоб не відбулось відступлення від Православної віри. Щоб Господь умудрив усіх нас перебувати в істині і стояти за неї до смерті і навіть смерті хресної.

 • чому непрацює відео захоплення храму

 • Господи, дякую тобі, що я належу до Істиної Православної Христової церкви! Вбережи її від духів зла і мене в ній! Амінь. Діти Божі не хвилюйтеся Господь з нами і Дух святий. Троїце святая Слава Тобі!

 • Слава Богу! Коли жінці після пологів можна знову приходити в храм? І чи можна причащати ще нехрещену одномісячну дитину?

  • Навіки Слава Богу! Жінці після пологів можна приходити в храм в сороковий день після народження. Тоді вона вводиться в храм і стає повноправним членом Православної Церкви. Таїнство Хрещення являється дверима входу як у Небесну так і в земну Церкву. Тому дитина чи навіть доросла людина, які нехрещені, не можуть бути учасниками інших Церковних Таїнств (тобто не можуть причащатись).

 • Слава Богу! Опублікуйте ,будь ласка ,моє повідомлення!! І прошу донести його до 2-х настоятелів нашого храму (вірю в те,що виконаєте). Мені лише(чи аж) 20 років. Я ,так би мовити,виріс в нашому храмі. Вважаю себе надто грішним і не можу похвалитись великою і сильною вірою ,чи правильним життям,але я прагну й намагаюсь йти до того. Не хотілось би повторити помилку апостола Петра,але я дуже хочу вірити,що до останнього триматимусь на нашому шляху й завжди підтримаю Вас,наші настоятелі. Я впевнений,що в нашому храмі є ряд людей,які стоятимуть у вірі до кінця. Ми вдячні за те,що Ви ведете нас по вірному шляху й Бог воздасть Вам за це. Я бачив,як ВАм було сьогодні боляче… мені теж.
  Дорогі о.Валерій та о.Петро, тримайтеся, бо на Вас дивляться прихожани(хай іх поменшало,але вони є),вони(і я в т.ч.) рівняються на Вас!!! Дай Бог Вам (і всьому православному люду) сили,крепості й здоров»я,щоб пережити це !

 • Підкажіть будь-ласка коли краще вінчатись у п’ятницю чи в неділю. І в чому різниця

  • Слава Богу! Краще вінчатися в неділю тому, щоб не порушити поста, бо неділя скоромний день, а п’ятниця пісний. Якщо ж ви не плануєте в цей день весілля, то духовної різниці в тому чи вінчатися в неділю, чи в п’ятницю немає.

 • Чи можна вінчатись 21 листопада 2014 року на Святого Архангела Михаїла

  • Слава Богу! У вказаний вами день вінчатися можна.

 • Чому в храмі не збирають гроші та гуманітарку для української армії

  • Слава Богу! У дні Пасхи Господньої, з благословіння Архієпископа Варфоломія, по всіх храмах Рівненської єпархії було оголошено збір коштів на підтримку Української Армії. Всього було зібрано 132049 гривень. Церемонія передачі коштів відбувалась безпосередньо в актовій залі Оперативного Командування «Північ», яке дислокується в м. Рівне.
   Також по благословінню Високопреосвященнішого митрополита Онуфрія було проведено загальноцерковний збір коштів та гуманітарної допомоги для мирного населення пострадалих областей.
   Наш приход приймав активну участь у цій допомозі. На даний час у нашому храмі здійснюється адресна допомога для воїнів-родичів наших прихожан. Можливо ви дуже рідко буваєте в нашому храмі або зовсім не ходите в нього, що не знаєте про ці події.

 • Чьому в храмі немає плащаниці Богородиці

  • Слава Богу! Плащаниця Богородиці є у нашому храмі, знаходиться у вівтарі.

 • Слава Богу! Чи може моя вагітна двоюрідна сестра бути хрещеною матір’ю для моєї дитини? Якщо ні, то я може бути хрещеним її чоловік? І в майбутньому, коли в них народиться дитина, ні я, ні мій чоловік не можемо її хрестити?

  • Навіки Богу слава! Вагітність не є перешкодою для того, щоб бути хрещеною матір’ю для дитини. Також за церковними правилами не має заборони для того, щоб хрестити один в одного дітей.

 • Зарегіструйтеся як О. Петро в вконтакті

  • Слава Богу! Є сайт, на якому ви можете задати питання, які вас турбують. Назвіть причину вашого запрошення мене до реєстрації в контакті.

 • Чи може жінка під час жіночої нечистоти вживати освячені дари (на Пасху,Спаса…)

  • Слава Богу!
   Якщо православна християнка увесь Великий піст постилася і чекала свята воскресіння Господнього, то має розговлятися освяченим.
   Так само освячені збір нового меду і маку (14 серпня), а також винограду і яблук (19 серпня) можна вкушати, якщо ви дотримувалися уставу Православної Церкви і не вкушали їх до визначеного дня. Якщо ж ви не постилися і плоди вкушали до освячення, то в нечистоті освячене не вкушається.

 • Слава Богу.Чи можна причащатись через дві неділі?

  • Навіки Богу слава!
   Древні християни причащалися кожен воскресний день, але вони вели святий образ життя. Якщо ви впродовж року поститесь в середу і п’ятницю і у всі пости і виконуєте правило підготовки до Святого Причастя, то ви можете причащатися через дві неділі. Але краще це узгодити зі своїм духівником, який спостерігає за станом вашої душі і може оцінити чи не послужить це для вас причиною впадання в прєлєсть або стане звичкою і буденністю.

 • Слава Богу чому неможна їсти фруктів до Спаса

  • Навіки Богу слава!
   28 правило шостого Вселенського собору вказує: «Приношеніє винограда священники да пріємлют, яко начатки і, благословляя оний особо, да преподают просящим в благодареніє Подателю плодов, коими, по опредєленію Божію, тєла наши возращаются и питаются». Принесення і благословіння начатків плодів пробуджує в нас подяку Богові за Його дари, Свята Церква навчає нас послуху, зобовязуючи утримуватися від вкушення плодів до благословіння, тим самим оберігає від хвороб, які можуть виникнути внаслідок споживання плодів недозрілих і без благословіння Божого. Звичай являтися перед лице Господнє з начатками плодів настільки древній, що ми знаходимо перші сліди його ще із сім’ї перших людей. В Церкві строзавітній строгим законом преднаписано всьому народу ізраїльському посвячувати Богові начатки всіх плодів земних. В Новому заповіті почуття синовньої любові і вдячності перед Богом Благодійником спонукає нас не першими вкушати плоди нового врожаю на свою користь, а освятити їх принесенням у храм Господній і призвати над ними Всеосвячуюче ім’я Боже.

 • Чи дозволяє свята церква вживати спиртні напої

  • Слава Богу! Церква говорить устами святих отців:
   «Святой Златоуст хотя разрешает употребление вина для веселия, но не всем, а только сущим в печали и болезни. «Хочешь ли, говорит, знать, что вино хорошо? — Послушай слов Писания: дадите сикера сущим в печалех, и вино пити сущим в болезнех (Притч. 31, 6). И справедливо: ибо оно имеет силу смягчать огорчение и тоску и удалять печаль. Вино веселит сердце человека» (Пс. 103, 15).— Другое разумное употребление вина есть — питие его для здоровья. Это и есть, по Златоусту, первоначальное его назначение. «Вино, — говорит он, — дано нам не для чего-нибудь другого, как для здоровья тела. Послушай сего блаженного (Апостола Павла), который пишет и говорит Тимофею: мало вина преемли, стомаха ради твоего и частых твоих недугов (1 Тим. 5, 23).—Для того Бог и сотворил тела наши умеренными, требующими немногого для своего насыщения, чтобы отсюда уже научить нас, что мы созданы для другой жизни.»
   Блаженный Феофилакт Болгарский: «Неумеренность в вине делает гневливыми и дерзкими. А что порицает неумеренность, это ясно: ведь не сказал: не пейте, но: не упивайтесь. Но пьянство происходит от неумеренности, так как умеренное употребление вина доставляет и здоровье (как сам апостол говорит в послании к Тимофею — 1 Тим. 5:23), и веселье, как свидетельствует Давид (Пс. 103:15). И Писание к тому же говорит (Притч. 31:6): дайте вина огорченному душою, то есть увеселение находящимся в скорби. Ибо оно смягчает огорчение и тоску. Посему и Бог создал наши тела умеренными, чтобы они довольствовались немногим и стремились к другой жизни.»

 • Чи можна вінчатися в суботу

  • Слава Богу!
   Таїнство шлюбу у Православній Церкві не звершується у вівторок і четвер (напередодні середи, п’ятниці), у суботу (напередодні воскресного дня) впродовж всього року, а також напередодні двунадесятих, храмових та великих свят; впродовж постів — Великого, Петрового, Успенського і Різдвяного; впродовж Святок (7 січня — 19 січня), впродовж Сирної седмиці (масляної, включаючи Неділі м’ясопусну і сиропусну); впродовж Пасхальної (Світлої) седмиці; у дні та напередодні Усікновіння голови Іоана Предтечі (10 і 11 вересня) і Воздвиження Хреста Господнього (26 і 27 вересня).

 • Чи можна стригти нігті в неділю

  • Слава Богу!
   Шість днів працюй і виконуй у них всю роботу свою, а день сьомий — день спокою — для Господа Бога твого.

  • Навіки Богу слава! Проблема, яка висвітлена в даній заяві світовому канонічному Православ’ю не нова, тому що Українська Православна Церква на чолі з митрополитом Онуфрієм неодноразово зверталася до президента нашої держави як гаранта прав та свободи віросповідування, і просила втрутитись і захистити від посягань на духовенство та вірян нашої церкви на сході нашої держави. Маєте свободу, якою наділив вас Господь, маєте серце, відчуйте ним де істина.

 • Слава Богу!
  Чи правда, що вінчальні свічі мають незвичайну силу, їх запалюють під час пологів жінки? Яку силу вони мають, як ними можна користуватися чи просто зберігати як святу сімейну реліквію? Дякую.

  • Навіки Богу слава! Не придавайте вінчальним свічам магічного значення просто зберігайте як святу сімейну реліквію. Під час пологів або в інших життєвих нуждах звертайтеся в своїх проханнях до Господа, Пресвятої Діви Марії та до свого Ангела-охоронця.

 • Слава Богу. Скажіть, батюшка, чи є на Афоні храми Київського патріархату? В Київ привезли ікону Марії Магдалини з Афону і зустрічав її Філарет.

  • Навіки Богу слава! Це чергова порція брехні Філарета. На Афоні немає ні монастирів, ні храмів Київського патріархату. Я особисто маю ікону рівноапостольної Марії Магдалини з часточкою мощей, але не видаю її за Афонську. Свята закінчила своє земне життя в Єфесі і на Афоні ніколи не була.
   Хоча на превеликий жаль православні святині часто попадають в різні руки, в тому числі розкольникам. (Наприклад, мощі великомучениці Варвари у Володимирському соборі…)

 • Слава Богу подивилася випуски каналу 1+1 скажіть будь ласка чьому саме там вірити?

 • СЛАВА БОГУ чи можна чистити зуби перед причастям?

  • Навіки Богу слава! Чистити зуби перед причастям святих Христових Таїнств не забороняється. Але є небезпека зненацька ковтнути води, тому заради перестороги краще почистити зуби на ніч перед причастям до півночі.

 • Слава Богу! Чи можна ще до народження дитини, будучи вагітною, купувати деякі речі, ліжечко тощо? Чи немає в цьому нічого поганого?
  Дякую!

  • Навіки слава Богу! Купувати речі для дитини наперед Церква не забороняє і не вбачає в цьому нічого поганого, бо це не впливає ні на життя, ні на здоров’я дитини. Але краще цим перейнятися після народження дитини, тому що нам невідомий промисел Божий над нами. А для того, щоб Господь послав мамі і дитині здоров’я і по молитвах Церкви благополучні пологи, дуже добре мамі під час вагітності ходити в храм і часто причащатися Тіла і Крові Господньої.

 • чьому лице блаженішого митрополит Олексондр відкривав порошенку тимошенку ященюку

  • Слава Богу! Адресуйте це запитання митрополиту Олександру.

 • Чьому священнику закривають лице в домовині ?

  • Слава Богу! В знак того, що священик при житті звершував Божественні Таїнства, його лице після смерті закривається воздухом (покровом). Святе письмо порівнює священиків з ангелами Божими, які предстоять перед престолом Всевишнього «лица закрывающе». Отже, закрите лице священика це знак пошани Богу.

 • Слава Богу!
  Вперше заглянув сюди.
  Досить цікаво читати відповіді священника,почерпнув багато нового.
  Я приємно вражений чіткістю та глибиною відповідей,а також рівнем терпимості священника.
  Спаси Господи Вас о.Валерій та о.Петро! І щире мирське дякую!

 • Добрий вечір!!..скажіть будь-ласка, чи можна повінчатися, якщо разом хрестили одну дитину..??..дякую!

  • Слава Богу! В Православній Церкві є таке розуміння як духовне родство. В духовному родстві перебувають батьки дитини з хресними своєї дитини. Духовного родства між хресними батьками однієї дитини немає, тому що хресним вважається один із них: для хлопчика — хресний батько, для дівчинки — хресна мати. Тому ви можете повінчатися, але для цього потрібно взяти благословіння у правлячого архієрея.

 • Слава Богу скажіть будь-ласка чьому УПЦ московського патриархату а не РУСЬКОГО. РУСЬ була тоді коли ще в москві жаби квакали?

  • Навіки слава Богу! Русь — це земля, на якій тепер проживають народи України, Білорусії та Росії. Міста ж із назвою Русь не існує. А всі патріархії носять назви існуючих міст, в яких знаходиться патріарший престол (місце, де служить, живе та керує Церквою патріарх). В місті Київ за всю його історію канонічного патріарха не було. Бо нажаль історичні події (напади монголо-татар, князівські міжусобиці та розділення нашого народу) послужили тому, що київські митрополити змушені були іти на північ Русі і звідти керувати Церквою. Святий митрополит Петро (родом із Галичини, а монашеський послух ніс в монастирі на Волині) переніс митрополію з Володимира-на-Клязмі до Москви. Тому нічиєї вини в цьому ні росіян, ні білорусів, ні українців немає, такий промисел Божий. Пізніше на землях Київської Русі утворилося три митрополії: Київська, Московська та Галицька, але тільки одна з них Московська здобула статус патріархії і об’єднала навколо себе Православну Київську Русь.
   Наша канонічна Православна Церква на Україні має юридичну назву «Українська Православна Церква», а клеймо «Московський патріархат» — політичне. Через патріарха Московського і всієї Русі наша Церква молитовно єднається із всією Вселенською Православною канонічною Церквою.

 • Слава Ісусу Христу! Підкажіть, будь ласка, чи можна вінчатися у п’ятницю 01.08.2014 р.?

  • Навіки Богу слава! Згідно уставу Православної Церкви вінчатись дозволяється в понеділок, середу, п’ятницю, неділю крім постів і святків. Неможна вінчати напередодні храмових та двунадесятих свят. Тому якщо храм, в якому ви маєте вінчатися, не посвячений в честь пророка Іллі, то у вказаний день заборони на вінчання немає.

 • Приснилося шо мене поблагословив патриарх Алексий 2 . що це може означати?

  • Слава Богу! Поганого в тому, що ви уві сні брали благословіння у патріарха Олексія ІІ нема нічого і нехай вам Бог посилає Своє благословіння. Але вірити у сни або тлумачити їх православні християни неповинні.

 • Як церква відноситься до криймації

  • Слава Богу! Кремація- це процес, під час якого тіло відправляється до вогню в піч вогненну, прямий образ в Євангелії — «будуть кинуті в піч вогненну, де буде плач і скрегіт зубів». Але це, звичайно, не означає, що люди креміровані потраплять у пекло. Кремація знаходиться поза православною традицією. Ми віримо, що в кінці світу відбудеться воскресіння мертвих за образом Воскресіння Христа Спасителя, тобто не тільки душею, а й тілом. Якщо ми допускаємо кремацію, то тим самим як би символічно відмовлямось від цієї віри. Звичайно, для Господа можливо все, адже Він створив з нічого увесь світ. Значить, зможе воскресити людське тіло з найдрібніших атомів. Але для християнина людське тіло — це храм душі, який буде при воскресінні відновлений. Абсолютно інше ставлення до тіла у буддизмі, індуізмі та інших східних релігіях, звідки і прийшла традиція спалювати тіла. Для них тіло це в’язниця душі, яку треба після виходу душі якнайшвидше спалити і викинути як стару непотрібну ганчірку. Тому поховання в землі є більш людяне, більш насичене біблійною символікою і взагалі більш повчальне і втішне для близьких. Церква рекомендує ухилятись від кремації тіл через те, що вона залишає шрами в душі тих, хто проводжає людину в її останню земну обитель.

 • Слава Богу чьому цекрва забороняє дивитись гарі потера, який в порівнянні з сучасними фільмами (детский лепет)?

  • Навіки Богу слава! Православна Церква так само відноситься до сучасних фільмів, або щей з більшою відразою як до «Гарі Потера». Взагалі хвороба «сидіти у фільмах» це марна трата часу, яким Господь каже дорожити і сам показує приклад, як Він дорожив часом життя на землі: «Мне подобает делати дела Пославшаго Мя, дондеже день есть: приидет нощь, егда никтоже может делати» (Ін:9,4). Також захоплення фільмами є згубним для душі, особливо дитячої. Саме тому Православна Церква особливо зреагувала на цей фільм, бо ним і його героєм чародієм масово захопилися діти. Цей фільм навчає дітей не страху Божому, як початку всякої премудрості, а бєсовщині.

 • Чому на трійцю все прикрашають зеленню?

  • Слава Богу!
   Звичай прикрашати зеленіючими гілками, травами і квітами веде свій початок до часів апостольських. Про це свідчить блаженний Августин в V ст. Отже, має за собою глибоку древність і освячений прикладом святих мужів перших часів християнства.
   Перш за все звичай прикрашати на свято П’ятидесятниці храми і наші домівки взятий із прикладу церкви патріархальної. Так Авраам у дуба Маврійського побачив трьох подорожуючих, запросив їх до себе для відпочинку і запропонував їм привітну трапезу. В лиці трьох подорожуючих явився Аврааму сам Господь в трьох лицях. Тому і на святих іконах ми три лиця Пресвятої Трійці зображуємо у вигляді трьох подорожуючих, яких Авраам пригощає під покровом одного із дерев Маврійської дубрави. В наслідок цього звичай на свято П’ятидесятниці прикрашати храми листяним гіллям і квітами явився як згадка явленння Аврааму Пресвятої Трійці у дуба Маврійського.
   Цей звичай ми також бачимо на другому прикладі старозавітньої церкви. Іудеї на свято П’ятидесятниці прикрашали синагоги і свої домівки зеленню на згадку того, що закон, даний Богом на горі Сінай, був даний в таку пору року, коли все зеленіло в природі.(Ісх. ХХХIV, 3) При цьому увесь час мандрування євреїв по пустелі вони жили в шатрах дрєвєсних гілок.
   Також ці квіти і гілки дрєвєсния указують нам на нас самих, на наш духовний і моральний стан, який ми повинні мати в житті. Квіти зеленіють, цвітуть і прекрасно благоухають, таким повинно бути і життя християнина: благоукрашаться, цвісти ділами добрими і благочестивими.

 • Чи можна робити татуировки?

  • Слава Богу!
   Левит 19:28 «Ради умершего не делайте нарезов на теле вашем и не накалывайте на себе письмен. Я Господь».
   За язичницьким звичаєм наколки і нарізи на тілі робилися або на честь померлих (як пам’ять або нагадування про померлих), або з метою увійти в транс під час окультних сеансів і вступити в спілкування з померлими (викликання занепалих духів).
   Господь Бог попереджав Свій обраний народ про те, щоб вони не займалися окультизмом ні в якій формі, називаючи це — «мерзотою», тому що членоушкодження має язичницьке окультне коріння. Отже, православний християнин із уст самого Бога застерігається від осквернення свого тіла, як храму Духа Святаго, татуюванням.

 • Чи можна брати рідну сестру хрещеною матір’ю для своєї дитини?

  • Слава Богу!
   Так, рідну сестру можна брати хрещеною матір’ю для своєї дитини. У дітей хресними батьками не можуть бути тільки рідні батьки.

 • Слава Ісусу Христу! Ми з чоловіком повінчані, чекаємо дитину, думаємо над іменем. Десь читала, що не можна називати дитину так само, як чоловіка, бабусю чи дідуся, бо дитина понесе їхню долю, карму, що це їй нашкодить. Чи справді це так? І чи важливо називати дитину іменем святого, якщо народиться в такий день? (Наприклад, на Успіння Пресвятої Богородиці обов язково називати дівчинку Марією?)

  • Христос Воскрес!
   В честь Господа і Божої Матері православні християни не називаються. Якщо ми зустрічаємо Марій, то вони хрещені вчесть рівноапостольної Марії Магдалини, преподобної Марії Єгипетської та інших святих.
   Якщо ми називаємо дітей іменами наших рідних, то ми хрестимо їх не на честь рідних, а в пам’ять святих Православної Церкви. Отже, це ніяк не впливає на долю дитини.
   Дуже добре називати дітей тим ім’ям, яке вони собі обрали, тобто родились в той день. Коли ж ми наперекір волі Божій називаємо так як нам подобається, ми ображаємо святого, в день пам’яті якого родилася дитина. Отже, коріться волі Божій, і Бог благословить долю вашого немовляти.
   Воістину Воскрес Христос!

 • Как доказать другу что нужно ходить в церковь.?Я покажу часть нашего диалога:—«И что ты в ней не одобряешь?»
  —«Охх. Против самой церкви я ничего не имею. Просто сейчас почти все священные храмы превратились в бюрократические финансовые учреждения».Бабушки, которые сидят и просят милостыню, друг друга обсуждают со злобой, кому больше заплатили и пр.Но даже и не в этом суть.Я просто не убежден, что в церковь люди ходить обязаны,я читал Закон Божий.Там сказано, что церкви — священные места, в которых связь с Богом увеличивается.
  —-На что я ему ответил:—А Господь говорил о Единой Церкви, Господь сказал апостолу Петру: Ты еси Петр, и на сем камени созижду Церковь Мою, и врата адова не одолеют ей (Мф. 16,18). Он не говорил «созижду Церкви Мои», Он сказал: созижду Церковь Мою — значит, одну, единую Церковь. Господь Иисус Христос говорит нам о Единой Лозе, корнями которой питается Церковь Его, и эта Виноградная есть Он Сам. Он говорил о едином дворе овчем.
  Он говорит: ——Вот смотри, я тем летом листал учебник, Закон Божий. Книга датирована 1930-и годами. Вот там говорится примерно о том, что каждый верующий человек обязан постоянно молиться. Утром молиться за то, что Бог во сне тебя уберёг. За едой за то, что у тебя есть съестное. Перед каким-нибудь делом молиться за благословением Божьим. После дела — благодарить Бога за помощь (Слава Богу — один из вариантов этой молитвы). Перед сном молиться за то, чтобы Бог тебя во сне уберег. А про церкви говорится лишь то, что в них Бог твои молитвы лучше слышит.И по этой книге учились дети.—
  Что в таких случаях нужно отвечать?Я так подразумиваю что он считает что церковь это просто работа.Как его поставить на путь истинный?

  • Христос Воскрес!
   В Законі Божому, якого б року видання він не був, є багато більше написано ніж помітив ваш товариш. По-перше, в ньому розповідається про перший храм-«скінію», яку Господь наказав збудувати Мойсеєві, навіть вказавши точні розміри і як прикрасити. Коли Ісус Христос прийшов на землю, в 40 день Він був внесений в Єрусалимський храм, а у 12 років Він відвідав Дім Отця Свого, котрий не хотів покидати. Впродовж трьох з половиною років служіння спасіння роду людського Христос при всякій можливості відвідував Єрусалимський храм. То якщо Син Божий вважав за необхідне кожен раз бути в храмі, тим паче кожна людина має хоча б в сьомий день ходити в храм Божий. Потрібно пам’ятати, що Христос по дорозі в храм зустрічав різних людей, які також просили і вимагали милостині в Нього, але Він не зважав на недоліки людські, а йшов до храму, допомагаючи тим, хто вірив в Нього. Він не судив їх і нам заповідував: не судіть і судимі не будете, а якщо можете чимось допомогти, то допоможіть.
   Кожен християнин іде не в «бюрократические финансовые учреждения», а в Дім Божий, де зв’язок з Богом не просто збільшується, а де людина безпосередньо розмовляє з Богом, як Адам в раю.
   Найкращий же зразок дружби знаходимо у Євангелії від Іоанна (гл.1, 45-49). Тут розповідається, як апостол Филип своєму невіруючому другові Нафанаєлові сказав: «Прийди і переконайся.»
   Воістину Воскрес Христос!

 • Слава Богу скажіть будьласка це правдиве відео чи це брехня

  • Христос Воскрес!
   Діти батька не судять! І хочу нагадати, що Судія всім Бог. У святих отців розповідається, що якщо ти навіть власними очима побачив гріх брата, то покрий його мантією і не вір своїм очам. А ця розповідь домисли і плітки ображеного ченця, який знаходиться поза межами Православної Церкви. І замість того, щоб молитися поливає всіх брудом.
   Воістину Христос Воскрес!

 • Відповідь на питання про чесні мощі.
  «Господь наш Иисус Христос даровал нам мощи святых, как спасительные источники, многообразно изливающие благодеяния на немощных. Итак, дерзнувшие отвергать… мощи мучеников, о которых знали, что они подлинные и истинные, — если это епископы или клирики, — да низложатся; а если иноки и миряне, да лишатся приобщения» (Постановление VІІ Всел. соб.)
  Святыми мощами называются честные останки св. угодников Божиих, будут ли то более или менее целые тела их или одни кости. Одно нетление тел без чудотворений Церковь православная не признавала и не признает за доказательство святости усопших, а главнейшим признаком святости и прославления их на небе считает чудеса, которые совершаются при их гробах или от их мощей. Мощи святых, если они нетленны, составляют чудо, но лишь дополнительное к тем чудесам, которые творятся через посредство их.
  Сохранение останков святых в нетлении и совершение при посредстве их чудес служит для Церкви православной основанием и побуждением к чествованию мощей святых угодников и вместе с тем уверением, что такое чествование есть дело богоугодное. Это чествование выражается в установлении праздников в дни обретения и перенесения святых мощей, в благоговейном хранении их, в поставлении их в святых храмах, в сооружении гробниц, в возжигании пред ними свечей и лампад, каждении фимиамом, лобзании и поклонении.
  Свидетельства Писания о святых мощах
  Господь хранит останки святых и творит чудеса через них: «Много скорбей у праведного, и от всех их избавит его Господь. Он хранит все кости его; ни одна из них не сокрушится» (Пс. 33:20-21). «Гробы отверзлись; и многие тела усопших святых воскресли» (Мф. 27:52). «И было, что когда погребали одного человека, то, увидев это полчище, погребавшие бросили того человека в гроб Елисеев, и он при падении своем коснулся костей Елисея и ожил и встал на ноги свои» (4 Цар. 13:21).
  Останки святых почитали
  «И сказал Иосия: что это за памятник, который я вижу? и сказали ему жители города: это могила человека Божия… И сказал он: оставьте его в покое, никто не трогай костей его. И сохранили кости его и кости пророка, который приходил из Самарии» (4 Цар. 23:17-18). «Иаков поставил над гробом ее (Рахили) памятник. Это надгробный памятник Рахили до сего дня» (Быт. 35:20; ср. Мф. 23:29).

  Свидетельства древних отцов Церкви

  Евсевия, епископа Кесарийского: «смирнские христиане в своем послании писали: сотник, видя враждебную настойчивость иудеев, положил тело (святого Поликарпа) в огонь, как они обыкновенно это делают, и сжег. Α мы потом собрали его кости, сокровище драгоценнее дорогих камней и чище золота, и положили их, где следовало. Туда, как только можно будет, мы станем собираться с весельем и радостью, — и Господь соизволит нам праздновать день его мученического рождения (т.е. в жизнь вечную) в научение и утверждение будущих подвижников».
  Святого Ефрема Сирина: «по смерти мученики действуют, как живые: исцеляют больных, изгоняют бесов и силою Господа отражают всякое лукавое влияние их мучительского владычества. Ибо святым мощам всегда присуща чудодействующая благодать Святого Духа. Поелику мученики мужественно, с великим терпением исповедали Христа пред человеками, то и Он провозгласил их пред Отцом и ангелами Своими и обетовал им блага (1 Кор. 2:9). Они (христиане) поют псалмы, и, радуясь, славословят Бога, увенчавшего главы вашего мужества, в великой радости окружают святые останки вашего страдальчества, желая принять благословение и взять с собою врачевства для души и тела».
  Святого Василия Великого: «честное тело мученицы Иулитты, почивая в прекраснейшем предместье города, освящает место, освящает и сходящихся на оное. Земля же, благословенная пришествием блаженной, из недр своих источает самого приятного вкуса воду… Вода сия служит предохранительным средством для здоровых… подает облегчение больным; потому что, какую благодать явил Елисей иерихонянам (4 Цар. 2:19-20), такую же и нам явила мученица; соленость, вообще, свойственную водам сего места, переменив благословением в ощущение сладкое и мягкое, и всем приятное».
  Святого Григория Богослова: «они (святые мученики) прославляются великими почестями и празднествами, они прогоняют демонов, врачуют болезни, являются, прорекают; самые тела их, когда к ним прикасаются и чтут их, столько же действуют, как святые души их; даже капли крови и все, что носит на себе следы их страданий, так же действительны, как их тела».
  Святого Иоанна Златоуста: «не на то гляди, что лежит пред тобою нагое тело мученика (святого Вавилы), лишенное душевной деятельности, а рассмотри то, что в нем присутствует иная, высшая самой души сила, благодать Святого Духа, которая через свои чудотворения всем говорит в защиту воскресения… Итак, не сегодня только, но и каждый день будем приходить к нему (ко гробу святого Игнатия Богоносца) для получения от него духовных плодов. Может, поистине может приходящий сюда с верою получить великие блага, потому что не только тела, но и самые гробницы святых исполнены духовной благодати. Если при Елисее случилось, что мертвый, прикоснувшись только к гробнице его, расторг узы смерти и снова возвратился к жизни, то гораздо более ныне, когда благодать обильнее, когда действие Духа сильнее, прикасающийся к этой гробнице с верою может получить от нее великую силу. Поэтому Бог и оставил нам мощи святых, желая привести нас к одинаковой с ними ревности и дать нам надежное прибежище и утешение в бедствиях, постоянно постигающих нас. Подлинно после силы слова второе место занимают гробы святых в деле возбуждения взирающих на них душ к такой же ревности; и когда кто предстанет где-нибудь пред такой гробницей, он тотчас начинает ясно чувствовать ее действие. Вид гробницы, проникая в душу, и поражает ее и возбуждает и приводит в такое состояние, как будто сам лежащий стоит пред нами, и мы видим его; и таким образом человек, испытывающий это, исполняется великой ревности и уходит отсюда, сделавшись иным человеком… Поэтому Бог и оставил нам мощи святых. Α что я теперь, вовсе не хвастая, говорю это, то сделал это для нашей пользы, в этом достаточно удостоверяют как чудеса, каждодневно совершаемые мучениками, так и множество стекающихся к ним людей; не менее же того и доблестные дела этого блаженного (Вавилы), совершенные по смерти».
  Святого Исидора Пелусиота: «если соблазняет тебя, что ради любви мучеников к Богу и за их постоянство чествуется нами прах мученических тел, то спроси тех, которые получили от них исцеление и дознайся, в каких страданиях подают они врачевания. Тогда не только не будешь смеяться над тем, что делается, но, конечно, и сам поревнуешь исполняемому».

  Христос Воскрес!
  Указані вами ссилки на Старий заповіт стосуються святості життя старозавітніх священиків і способи очищення від доторкання до мертвого тіла людини на момент самої смерті. Всі мощі, тобто тіла святих, захоронюються в землю (прах віддається праху), як і тіло указаного вами першомученика Стефана. Коли ж Господь через роки або десятки років творить через мощі святих чудеса, тіла яких лишаються нетлінними, то це вже не прах, а святиня. згадані вами перші християни, якраз і звершували Літургію (Євхаристію) на мощах святих і навіть до сьогоднішнього дня Літургія звершується на престолах (антимінсах, в яких покояться часточки святих мощей). Церква не «розчленяє» мощі святих, а розділяє при потребі на частинки для можливості мати святині в різних кінцях світу. І тому святі не мають 11 пальців чи 6 голів, як ви сказали, а це часточки членів тіла святого (подрібнені). Отже, Православна Церква не підмінює Бога на Його святих, тому що вони являються Його друзями. Зарахування ж до лику святих у Православній Церкві — це зовсім не форма заохочення (навіть посмертного), це навіть не визнання заслуг церковного діяча. Прославлення у лику святих — це в першу чергу покликання до служіння нам саме тих, хто найбільше може своїм духовним прикладом і подвигом у Христі подати допомогу нашій земній Церкві і засвідчити єдність з Небесною Церквою. Із Діянь Святих Апостолів ви привели приклдад про апостола Петра, але не сказали, що навіть тінь апостола зцілювала. Не прийняли ж поклону від людей апостол Павел і Варнава, яких язичники прийняли за своїх богів, де вони дійсно сказали, що ми просто люди як і ви. Одяг апостола Павла, його пояс, зцілювали хворих, про це пише апостол Лука у Діяннях Святих Апостолів, тому слава Божа не умаляється через шанування тих, хто угодив Йому, а навпаки прославляється.
  Воістину Воскрес Хритос!

 • Чьому ніколи непривозите у храм благодатний вогонь?

  • Христос Воскрес! Благодатний вогонь привозив і не один раз, але тоді вам мабуть було байдуже. Для того щоб привезти благодатний вогонь на саму Пасху, мені потрібно не служити в Пасхальну ніч і не святити вам паски. Тому ініціатива доставки благодатного вогню має ісходити від самих прихожан,а настоятель скаже де взяти і благословить доставити. Воістину Воскрес Христос!

 • Чи можна хрестити дитину під час природнього очищення хрещеної мами?

  • Слава Богу! Ні в якому разі. Брати безпосередню участь в хрещенні так само як і в інших церковних таїнствах можна тільки після природнього очищення.

 • Слава Богу!
  Чи правда що розпочато діалог між 2 церквамиУПЦ МП І УПЦ КП про об єднання

  • Навіки Богу слава! Цей діалог ведеться із самих початків розколу і вже було багато створено комісій по об’єднанню. Але покищо немає результату, тому що немає покаяння у чад, які самовільно покинули Церкву. Детальніша інформація у відповідях на попередні запитання.

 • Пророцтва священника Германа читала ще 6 років тому і зараз все збувається

  • Слава Богу! Я не можу вам заборонити вірити в те, що ви самі хочете вірити. Це ваше право

 • Як ви відноситесь до пророцтва священника Германа?

  • Слава Богу! Я як православний священик пророцтвом вважаю тільки пророкування святих мужів Православної Церкви. Тим паче все кимось описане як пророцтво вже є реальністю, тому це більше подібне на передвиборчу агітацію.

 • Слава Богу! Багато хто говорить, що не можна спати після того як приняв Святе Причастя, це правда?

  • Навіки Богу слава! Після Святого Причастя Церква вчить вести себе достойно, перебуваючи в молитовному єднанні з Господом, Тіло і Кров якого ви прийняли в даний день. Також добре читати Святе письмо, життя святих і творити милостиню. Але якщо ви перетомлені і будете йти на лавочку попліткувати, або будете сидіти в телевізорі чи комп’ютері, щоб не заснути, то краще відпочиньте і прийдіть ввечері на акафіст або пассію помолитись.

 • Так буде об єднання?

  • Слава Богу! Об’єднання канонічної Православної Церкви в Україні (УПЦ МП) з релігійними структурами, що іменують себе православними, можливе і дуже потрібне для православного народу України. Але для цього потрібно, щоб наші православні брати і сестри, що знаходяться в розколі повернулися в батьківський дім як блудний син. А блудний син положив до ніг батька своє синовство і просив милості бути хоча б наймитом в його домі. Отже, він розіп’яв не тільки свої страсті і похоті, а й своє достоїнство і свою гордість. В свою чергу батько з самого початку вже простив сина і серце його вже було давно відкрите, аби тільки син повернувся. Але як видно з надісланих відеороликів (дивіться нижче) «Патріарх» Філарет не збирається повернутися як блудний син, який розстрижений Матір’ю Церквою до звичайного монаха, до того ж анафематствований, тому не може претендувати навіть на священне служіння, не те що на Патріарше. Отже, ті, хто знаходиться в розколі самі не хочуть об’єднуватися та ще й звинувачують в цьому нашу канонічну Церкву,так як Церква для них стала партійною структурою, в яку можна заганяти за політичною доцільністю. А Церква це не партія і вона живе не за світськими законами, а за апостольськими правилами.

 • Афонские старцы наложили анафему на Путина , патриарха Кирилла и некоторых ураинских священников. Или это вымысел?

  • Відповідь після наступних двох запитань

  • Відповідь після наступного запитання

 • http://tsn.ua/video/video-novini/afonski-starci-naklali-anafemu-na-putina-za-pragnennya-do-viyni.html
  Чьому Кирилу Володимеру и Онуфрию АНАФИМА?

  • «Обережно — ІНФОРМАЦІЙНА ВІЙНА!!!»
   Слава Богу! Православні, будьте обережні, бо сьогодні брехню видають за правду.
   Афон — древня монашеська республіка, в якому монастирі, скіти та храми в них мають більш як тисячолітню історію. Так само як іконостаси, їх оздоблення, святі ікони, утвар, даровані православними царями та меценатами усіх народів, монахи яких знаходяться на Афоні. А відео, яке ви дивилися знімалося десь в глубинці Росії, в сучасному молитовному будинку, зробленому під храм і оздобленому сучасними літографічними іконами.
   Також у відео згадується «владика Корнілій», який склав так звані анафематствування, а на Афоні немає владик, тому що керівництво здійснюється Священним Кинотом, який складається з представників монашества всіх великих монастирів.
   Хочу нагадати, що на Афон жіноча нога не ступає, тому маленькі діти не можуть плакати під час відеозйомки.
   Отже, ображений «ієромонах Антоній» ніякого відношення не має до старців святої гори Афон, як і до всієї повноти Православної Церкви.
   Анафема – це не просто спосіб прокляття, а навернення до покаяння заблудшої «вівці». Тому, якщо вона і накладається то з великою скорботою і любов’ю до погибаючої людини, а не з єхидним задоволенням. Так як не може проклинати глина горщечника, так не може простий «ієромонах» віддавати прокляттю патріархів, митрополитів, єпископів.
   До того ж відео зняте приблизно років 2 назад, так як митрополит Олександр Драбинко названий ще єпископом.
   Отже, дане відео це звичайний «ЛОХОТРОН», розрахований на православних неофітів.
   Навіки Слава Богу!
   о. Валерій

  • Слава Богу! Місцелюблюститель Київської митрополичої кафедри владика Онуфрій коментує, що Церкву неможливо об’єднати просто звівши всіх до купи, тому що Церква займається цінностями вічності. Він наголошує, що потрібно подолати канонічне та моральне розходження між канонічною Церквою і розколом. А так званому «патріарху» Філарету, який учинив розкол у Церкві і знаходиться по за межами Вселенського Православ’я нажаль всерівно чи визнають Церкву чи ні. Це говорить тільки про його байдужість до спасіння душ людських, які спасаються, тільки перебуваючи в Євхаристичному єднанні з Вселенською (Апостольською) Церквою.

 • Існує велика ймовірність того, що Українська Православна Церква (Київського патріархату) та Українська Православна Церква (Московського патріархату) об’єднаються!

  22 лютого УПЦ (КП) звернулася до синоду УПЦ (МП) про об’єднання, з метою припинення розділення Православ’я в Україні.
  І УПЦ (МП) це звернення прийняла, і зараз працюють у спільній комісії з цього питання.
  Церкви показують, що Україна стає дійсно Незалежною, Соборною Державою, і, що головне — вона Єдина!
  ПРАВДА ЦЕ ЧИ НІ?

  • Слава Богу! Дійсно 22 лютого 2014 року до нашої Церкви надійшло чергове звернення «УПЦ КП» із закликом про подалання розділення Православ’я в Україні. За 22 роки існування розколу наша Церква постійно закликає повернутися в лоно Матері-Церкви наших братів і сестер, що знаходяться в розколі. Разом з тим Українська Православна Церква вважає, що справа подолання розколу має вирішуватися шляхом виваженого та фахового діалогу, який повинен вестися на фундаменті Православного канонічного права. Також вважає небезпечним використовувати складну політичну ситуацію в країні задля прийняття непродуманих рішень в сфері церковного життя. Церква засвідчує свою готовність до діалогу, але вважає можливим обговорювати це питання в спокійній атмосфері без будь-якого тиску з боку суспільно-політичних сил.
   Наша Церква з 1991 року є незалежною в управлінні церковним життям, тобто має свій Синод та Предстоятеля, сама поставляє єпископів і обирає Предстоятеля і є незалежною фінансово.
   Тому вважаю, що відновлення єдності в Українському Православ’ї — це виключно церковна справа. Бо політичне втручання в процес подолання церковних розколів є неприпустимим.

 • зняли митрополита це ,що церковний переворот?

  • Слава Богу! Згідно рапорту відповідального перед Священним Синодом УПЦ за лікування Предстоятеля нашої Церкви про стан його здоров’я на підставі пункту 14 розділу V Статуту про Управіління УПЦ, а саме про наявність причин, які унеможливлюють виконання Митрополитом Київським і всієї України Володимиром обовязків Предстоятеля УПЦ, Священний Синод таємним голосуванням обрав Місцеблюстителя. Але Блаженніший Володимир залишається Предстоятелем УПЦ і за нього і на далі молиться вся повнота нашої Церкви.

  • тоді як люди почнуть довіряти церкві, любити її і шанувати,як матір а не шукати до чого придертись, то буде мир і спокій в державі у сім»ях у кожному серці. просто багато хто ще не оприділився істинна вона чи може ні, може краще до «красивих та розумних», а не до цих «темних та обмежених». я ніхто але я вам кажу пора оприділитись, пора…і об»єднуючись у молитві бути твердими у вірі православній і незходити з істиної дороги, бути підтримкою один одному та іти ВПЕРЕД до ЦАРСТВА НЕБЕСНОГО РАЗОМ!!!!!!! І запам»ятайте в церкві БЛАГОДАТЬ, а не «переворот».

 • ЧЬОМУ ВІДСТОРОНИЛИ ВІД ОБОВ ЯЗКІВ БЛАЖЕНІШОГО

  • Слава Богу! У зв’язку з неможливістю виконання Митрополитом Київським і всієї України Володимиром обов’язків Предстоятеля УПЦ за станом здоров’я, Священний Синод Української Православної Церкви вирішив обрати Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри. Шляхом таємного голосування Місцеблюстителем обрано Преосвященного митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія.

 • Люди які загинули на Майдані за свободу України ідуть автоматично в Рай чи ні?

  • Слава Богу! Це відомо тільки одному Господу Богу.

 • Чьому в храмі дуже довгі служби, що деколи не можна вистояти?

  • Слава Богу! Богослужіння, яке звершується ввечері напередодні свят та воскресного дня, називається Всеношне бдєніє. Ця назва залишилася від часів перших хритиян, які дійсно молилися всю ніч, а потім зранку звершувалась ще Божественна літургія. Тепер же залишилася тільки назва, а саме богослужіння заради немочі людської набагато скорочене. Тому чи варто сучасним християнам нарікати на довгі богослужіння.
   На жаль для нас є дуже великим трудом перебування у храмі Божому. Але це якось незрозуміло, бо ми ж знаходимося у домі Того, Кого любимо і Хто любить нас. Потрібно старатися не вистоювати богослужіння, а, користуючись силою спільної церковної молитви, возвеличувати свого Творця, дякувати за Його промисел у нашому житті і благати все, що корисне для нашого спасіння. Звичайно напочатку це дається дуже важко. Але якщо Бог побачить наше бажання, то з Його допомогою нам в радість будуть найдовші богослужіння. Тому що ми не будемо під час них думати ні про те, що нам болить, ні куди ми поспішаємо, ми будемо насолоджуватись спілкуванням зі своїм Творцем. Для люблячої душі це не каторга, а потреба.

 • Слава Богу. На Стрітння існує звичай підпалювати хрестообразно волосся на голові. Чи є якесь обгрунтування цьому звичаю?

  • Навіки слава Богу!
   Цьому звичаю немає ніякого обгрунтування, тому що він нецерковний. Не придавайте Стрітенській свічці магічного змісту, а запалюйте її під час домашньої молитви.

 • Що робити з старою і потрьопаною духовною літературою?

  • Слава Богу! Якщо неможна покращити її стан, то спалити в чистому місці. Попіл, що залишився, прикопати під деревом або кинути в проточну воду. Проте Біблію, Євангеліє, Апостол та Псалтир видавництва канонічної Православної Церкви добре було б привести в належний вигляд і положити в красному куточку.

 • Що робити з вицвівшими та старими іконами?

  • Слава Богу! Багато стареньких ікон мають властивість обновлятися, якщо на те є воля Божа, тому не поспішайте позбавлятися їх, а тримайте в красному куточку. Якщо ж це літографія, яка вже не розпізнається, то спаліть в чистому місці. Попіл, що залишився, прикопайте під деревом або киньте в проточну воду.

 • Чьому церква забороняє обливатися по програмі Іванова?

  • Слава Богу! Церква не виступає ні проти здорового способу життя, ні проти обливання. Це було відомо ще до Іванова і він нічого нового не відкрив. Так само як нічого нового немає у більшості його порад морального змісту, які запозичені із євангельського вчення.
   Але Церква виступає проти системи Іванова, бо це не просто оздоровча система, це нова релігія, яка обожествляє тіло, відкидає Бога Творця. Іванов пропагував, що тільки через єднання з природою за його методикою людство може здобути безсмертя. «Я буду признан всеми людьми мира. А когда заговорят об этом люди всего мира, то тогда станет на арену для всех нас бессмертие».
   Церква ж навчає, що гріхи, хвороби і смерть перемагаються тільки Богом. «Я умерщвляю и оживляю, Я поражаю и Я исцеляю, и никто не избавит от руки Моей.» (Втор.32:39)
   Іванов вчить не думати про хвороби і смерть. Церква ж вчить кожного дня згадувати час смертний і дякувати Богу за хвороби, які послані для очищення душі.
   Послідовників Іванова (івановців) можна назвати тоталітарною сектою деструктивного та окультного характеру, бо вони обожествляють не тільки природу, тіло, а й свого «вчителя», який називав себе «Победитель Природы, Учитель народа, Бог Земли». Тому у послідовників Христа (християн) не може бути з ними нічого спільного.
   (за бажанням детальнішу інформацію можете прочитати у статті «Ивановцы — ересь Порфирия Иванова» http://svttroica.prihod.ru/antisectant/view/id/10817)

 • Чьому в храмі не проводяться молебні на серед храму за мир в нашій країні?

  • Слава Богу! 24 години на добу Православна Церква молиться за мир у нашій країні, особливо в монастирях. Багато православних християн читають за мир і спокій Псалтир і акафісти по благословінню своїх священиків. З 1 грудня 2013 року по благословінню Предстоятеля УПЦ Блаженнішого митрополита Володимира звершується молитва за мир в Україні за наданим на офіційному сайті зразком. Центром або «серцем» добового кругу богослужінь є Божественна літургія, тому дане «Последование о умножении любви и о искоренении ненависти и всякой злобы» в нашому храмі звершується саме впродовж літургії. Приходьте, помолимося разом.
   Якщо ви небайдужа людина і хочете усугубити домашню молитву, беріть благословіння на читання Псалтирі або акафістів.

 • Чи можна на 40 день по покійному ставити на стіл вино?

  • Слава Богу! Поминальні обіди це роздача милостині в пам’ять про спочилих для того, щоб за них молились. Тому не варто поминати померлих спиртними напоями, бо це не приносить ніякої користі для їх душі, а тільки шкоду.

 • Як продовжився рід Адама та Єви, якщо на світі не було більше людей, а брат з сестрою не може продовжувати рід?

  • Слава Богу! На початку існування світу не було заборони одруження брата і сестри заради продовження роду. Така заборона вперше була дана єврейському народу у Сінайському законодавстві через Мойсея: «Проклят, кто ляжет с сестрою своею, с дочерью отца своего, или дочерью матери своей!» (Второзаконие 27:22)

 • Коли в Україні буде легітивний український Патриарх

  • Слава Богу! В Україні буде канонічний Патріарх тільки після покаяння розкольників і тоді, коли на це буде Божа воля

 • Чи підтримує церква революцію яка почалася в Україні?
  Церка на боці народу чи влади?
  Янукович як Месія і треба йти за ним, московський патриархат підтримує владу про це сказав настоятель лаври Павло підтримує владу яка уже пролила людську кров?
  І чи ви підтримуєте вступ до євросуюзу?

  • Слава Богу! Православна Церква має одну позицію: вона молиться за мир і любов між усіма та призиває своїх чад до миру, любові, молитви та покаяння
   Питання про євроінтеграцію є політичним, а не церковним. А ціль Церкви привести народ до союзу з Богом і з небожителями

 • Чому батюшки беруть гроші за хрещення дітей і за поховання? Хіба Іоан Хреститель брав за це гроші? Це повинно робитись по вірі напевно, а гроші заробляти як і всі — працею

  • Слава Богу! Іоан Хреститель це виняток, а не правило, тому що за нього Христос сказав, що він є найбільшим із народжених жінками. Іоанове Хрещення – це хрещення в покаяння, тобто це приготування єврейського народу до зустрічі Месії. Апостоли ж хрестили в ім’я Отця і Сина і Святого Духа, навчаючи народи берегти заповідане Христом. Апостольська община, яка ходила з Господом мала скарбничку, в яку люди давали свої добровільні пожертви, і так кормилася перша християнська община. Серед язичників апостоли кормилися трудами рук своїх, щоб не сказали, що вони проповідують за плату. А в Церкві вірні забезпечували їх усім потрібним, щоб вони вільно могли служити Богу. В Старому Заповіті Господь вибрав для служіння Собі одне із 12 колін Ізраїлю – Левіт. Цей священицький рід зобов’язані були утримувати інші 11 колін, віддаючи на це 10 частину своїх доходів. Десятої частини в Новому Заповіті Господь не відміняв, тому якщо ви постійно віддаєте 10 частину своїх доходів на храм та утримання священнослужителів, то ви вільні від сплати за треби. А священницьке служіння це не «хобі», а це постійний і важкий труд – служіння Богу і людям.

Добавить комментарий

Православний календар