Рiвненська Єпархiя Українська Православна Церква
Наша кнопка
Хочеш допомогти сайту? постав нашу кнопку Свято-Михайлiвський храм села Зоря
Нашi партнери

Оставить новую запись в гостевой книге

 
 
 
 
 
Поля, помеченные звёздочкой, обязательны для заполнения.
Ваш адрес e-mail опубликован не будет.
По соображениям безопасности мы запишем IP-адрес 54.242.236.164.
Ваша запись в гостевой книге может быть показана не сразу, а только после предварительной проверки администрацией сайта.
Мы оставляем за собой право редактировать, удалять или не публиковать записи в гостевой книге.
Вікторія написал(а) 17/06/2016 в 22:02:
Слава Богу! Отець Валерій, дайте, будь-ласка, пораду як правильно молитись до Господа, матері Божої і всіх його Святих? Я розумію, що заочно все розказати важко, але все ж спробую. Отже я і моя рідна сестра маємо проблему із заміжжям. Вік не радує — уже під 30 років, а в особистому житті все ніяк не складається. Хотілося б звісно створити православні сім'ї. Тому ми стараємося ходити на сповіді, причастя, читаємо Євангеліє, інколи Псалтирь. Також звертаємося до Богородиці, читаємо акафіст «призри на смирение», але все щось без результатно. Я знаю, що на відстані радити тяжко, але, можливо, наштовхне нас на якусь слушну думку...
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! Вікторія, ціль нашого життя на землі це спасіння нашої безсмертної душі, а люди спасалися і заміжні, і незаміжні, і монахи, і князі. І ми не знаємо ніхто Божого промисла над нами, Бог краще знає, де нам легше спасатись. Отже, наберіться терпіння і покладіться на волю Божу в несінні свого хреста, але не переставайте і далі молитися і просити в Бога і Богородиці, як сказано в Євангелії: "Просіть і дасться вам." Також можу порадити звертатись у молитвах до святителя Миколая, із життя якого ми знаємо, що він влаштував заміжжя трьох дівчат, батько яких збанкрутів і готовий був продати целомудріє своїх дітей і штовхнути їх на гріховне життя.
Ольга написал(а) 15/06/2016 в 12:28:
Слава Богу! Отче, поясніть будь-ласка, я знаю, що є церковні правила, наприклад як себе вести в храмі. Я як іду в храм маю своє місце- з правої сторони, а кажуть, що чоловіки стоять зправа , а жінки зліва(я ніде такого не читала). Чи не порушую я церковні правила? Спаси Вас Господи.
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки слава Богу! Для Бога не існує статі, але оскільки ми люди,то щоб не відволікатись від молитви у Православній Церкві встановили таку традицію, щоб в храмі чоловіча стать молилася справа, жіноча ліворуч. Це допомагає людям зосередитись і оберігає від спокуси. Таким чином полегшується несіння поста очей.
Марія написал(а) 24/04/2016 в 23:49:
Слава Богу! Отче, підкажіть, будьласка, чи варто пов"язувати своє життя з людиною яка не ходить в Православну церкву і впринципі вважає, що всеодно в яку церкву ходити і що можна помолитися вдома? Із-за цього в нас великі суперечки.
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! Апостол Павел в одному із своїх послань наголошував християнам, які оставили язичество і прийняли хрещення не розводитися, якщо друга сторона залишалася невіруючою, але хотіла мати сім'ю і поважала віру дружини чи чоловіка. Але якщо були сварки і непорозуміння, то Апостол радив оставляти невіруючих. А ви ще навіть не подружжя, а вже сваритеся на релігійному грунті. Це не є добре, а тому якщо ви любите один одного, то маєте домовитися, що він не втручається у ваше релігійне життя, а ви потихеньку молитеся, щоб Бог його вразумив, бо Апостол Павел каже: "Біля благочестивої жінки і чоловік спасеться". Але сімейне життя обов'язково освячуєте Таїнством Вінчання у канонічній Православній Церкві. А якщо він на такі умови не погоджується і вперто нав'язує свої погляди, то втікайте від нього поки не пізно.
Оксана написал(а) 23/03/2016 в 18:28:
Слава Богу! Ми з чоловіком і маленьким сином думаємо придбати квартиру. Звісно ж, хочемо її освятити. Підкажіть, будь ласка, коли правильно запросити священника - коли трохи обживемся чи краще відразу - незважаючи на ремонти чи інші побутові справи? Дякую.
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! Якщо ви плануєте жити в новій квартирі і поступово робити ремонт, то потрібно відразу запросити священика, звершити освячення дому та молебень на початок доброго діла. А коли завершите повністю ремонт, тоді ще раз освятити і подякувати Богу. Освячувати будинок можна після кожного ремонту, тому що різні працюють люди, різної віри і з різними побажаннями, що потім негативно впливає на сім'ю. Якщо не плануєте жити до завершення ремонту, то замовляйте в храмі молебень перед початком доброї справи і робіть ремонт, і тоді перед поселенням освятите дім.
Олена написал(а) 19/03/2016 в 21:24:
Слава Ісусу Христу ! Скажіть, якщо я все життя сповідалась у православному храмі, то чи не буде гріхом,якщо я висповідаюсь в костелі чи греко-католицькій церкві?
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! Буде гріхом. За атеїстичних часів дозволялося сповідатися Церквою взаїмно православним і католикам, якщо не знаходилось у тій місцевості православного храму чи костелу. Сьогодні я думаю, якщо храми навіть за 100 км, то при сучасних засобах пересування для користі спасіння вашої душі варто і таку відстань подолати. Адже покаяння це очищення душі від гріхів, а де очищення там спасіння.
Наталія написал(а) 17/02/2016 в 18:34:
Cлава Ісусу Христу! Підкажіть, будь ласка, чи можна зараз святити ікони для вінчання, якщо воно відбудеться тільки після Пасхи?
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! Наталія, ікони можна освятити, але тоді їх потрібно поставити або повісити в молитовному куточку для звершення ранкової та вечірньої молитви, щоб ваша мрія здійснилася. Якщо збираєтеся покласти ікони десь на поличку, тоді краще освятити їх перед вінчанням, коли будете іти до сповіді та причастя.
Татьяна написал(а) 17/02/2016 в 15:00:
Слава Богу! Підкажіть будь-ласка цього року у чоловіка на піст припадає 30 років. Ми хочемо відсвяткувати 16 квітня. ЧИ можна у піст? Як правильно зробити?
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! По православному день народження (ювілей) святкується так: ви з вашим чоловіком, а ще краще і з його батьками говієте, тобто постите і приходите до сповіді та причащаєтесь за літургією. Також закажіть в цей день подячний молебень. За бажанням вдома накривається святковий, але пісний стіл незалежно від того чи всі постяться чи ні. Якщо хочете відсвяткувати гучно, то після Пасхи. Тому що навіть коли попадають у пісні дні Дні народження Божої Матері, Іоанна Хрестителя, то піст Церква не відміняє, тому і ви, якщо хочете отримати Боже благословіння не дєрзайте поступати як невіруючі.
Олена написал(а) 16/02/2016 в 12:44:
Слава Ісусу Христу! Підскажіть, будь ласка,чи можна гуляти весілля, якщо пів року назад помер хрищений батько нареченого?! Чи можна вінчатися, або хоча б розписуватись?!
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! Олена, повінчатися можна і потрібно (попередньо розписавшись), щоб бути перед Богом і людьми законними чоловіком і дружиною. А от гуляти весілля до роковин не по-християнськи та напевно і не по-людськи, адже хресний як духовний батько в очах Божих стоїть вище за рідного батька.
Діана написал(а) 12/02/2016 в 12:44:
Слава Ісусу Христу! Тоді підскажіть, ті частиці просфори,які в кінці літургії християнам роздають,це які саме просфори?(ці просфори можна вживати лише натощяк?) І друге таке питання: що краще за здравіе подавати сорокоуст чи псалтир, псалтир потрібно подавати окремо на кожне ім,я?(псалтир читається лише 1 день?) Заздалегідь дуже вдячна за Вашу увагу за,те, що знаходите час та поучаєте і даєте корисні поради. Дякую. Нехай Господь Вас береже!!!
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! Ті просфори, з яких було вийнято частиці за здоров'я або за упокій, роздаються після Літургії вірним для споживання натощак в цілому або подрібленому вигляді. Сорокоуст є найважливішим поминанням Православної Церкви, як живих, так і померлих. Адже найбільшою нашою святинею є Тіло і Кров Христові, які по невимовному милосердю, до роду людського сотворяє Господь на кожній Літургії з простих речовин (вина, води і просфор). Тому одне соприкасання з такою страшною і могутньою святинею є рятівним для душі людської. Адже недарма священнослужитель молиться, висипаючи частинки, вийняті з просфор, з поминанням імені, щоб Господь заради пречистих Тіла і Крові Своїх омив, тобто пробачив гріхи людей, які поминалися. Тому замовляйте один за одного Сорокоусти і тим самим рятуйте з Божою поміччю душі близьких. Адже в Господній чаші відбувається велика таємниця Божественного милосердя, любові і всепрощення. І там душа людська з'єднується з Христом. На Неусипаєму Псалтир подають в монастирях. Вона прочитується вся за сутки і на кожній Славі кожної з 20 кафізм поминаються ті імена, які були подані вірними. Можна подавати на місяць або декілька, або на рік. Відносно кількості імен запитувати там, де подаєте.
Діана написал(а) 11/02/2016 в 11:39:
Слава Ісусу Христу! Підскажіть будь ласка, сорокосут за здравие: "частицы из просфоры", яке після закінчення літургії цих частиць кінцеве призначення, їх роздають присутнім християнам на літургії?
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! В кінці літургії, після причастя часточки, вийняті з просфор за згаданих живих і покійних християн, священик занурює в Чашу зі Святими Дарами, як ходатайство про прощення і спасіння людей, що поминалися, із словами: «Отмый Господи грехи поминавшихся здесь Кровью Твоею честною и молитвами святых Твоих, аминь». Це ходатайство має для живих і покійних велику силу і значення, тому дуже важливо подавати записки за живих і померлих на Літургію. Після Літургії совершитель таїнств (священик) або диякон споживає Святі Дари із омитими в Святій Крові Господній часточками.
Богдана написал(а) 07/02/2016 в 13:11:
Христос Рождається! Скажіть будь ласка,в який саме день понеділок, середа поститься за прощення гріхів. В пятницю матері постять за своїх дітей якщо я не помиляюся. Постити не під час посту а весь час. Дякую!!!
Ответ от администратора: Отець Валерій
Слава Богу! За уставом Православної Церкви впродовж року християни повинні нести обов'язковий піст 4 багатоденні пости, а також крім святок та сплошних седмиць кожну середу (день зради Іудою Господа) і п'ятницю (день розп'яття і смерті Спасителя на хресті). Понеділок посвячений Церквою ангелам, а тому багато хто несе піст в цей день за благополуччя своїх дітей, а також за гріх дітовбивства. Отже, в понеділок, вівторок чи четвер ви можете нести добровільний додатковий піст за прощення ваших гріхів
789456diana написал(а) 03/02/2016 в 09:31:
Слава Ісусу Христу! Скажіть будь ласка, що саме потрібно робити якщо в особистому житті не складуються відносини і напротязі тривалого часу не получаєся створити сім,ю? Що краще в таких ситуаціях робити, які саме молитви молитися, до яких ікон молитися, чи може спеціальна служба є що можна заказувати? Чи може є батюшка ясновидящий до якого можна звернутися і він підскаже. Допоможіть і підскажіть будь ласка, вибачте, якщо неправильно думаю щодо ясновидіння. Але я вже не знаю, що робити і до кого звертатися, здається, вже все випробувано і нічого не допомагає, опускаються руки, я у відчаї
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! Найперше побажання вам це привести в порядок своє життя через Таїнство сповіді і Святе Причастя. З ваших питань я зрозумів, що ви будуєте сім'ю по сучасному не по-християнськи, а "по-американськи". Очистивши себе від скверни гріховної, моліться до Божої Матері, просіть в неї допомоги, щоб створити сім'ю. Молитов до Божої Матері багато, тому моліться будь-які і додавайте прохання своїми словами. Саме основне майте постійний намір жити в Бозі, ходити в храм Божий, приймати Таїнства Церковні і все, що потрібно вам для спасіння душі і для земного щастя пошлеться Богом.
789456 diana написал(а) 02/02/2016 в 11:07:
Слава Ісусу Христу! Скажіть,скільки раз можна давати на рік сорокоуст?І ще таке питання:на 3 день сорокоусту, знову з,явилась в мене людина з якою в нас давно закінчились відносини,але з,явилась і пропала.Чи можна вважати, що це знак і не доля?
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! Сорокоуст можна заказувати впродовж року через кожних 40 літургій в приходських храмах і через кожних 40 днів в монастирях або соборних храмах, де літургія звершується кожного дня. У Великий піст сорокоуст у монастирях не приймається, тому що повна літургія звершується тільки в суботу і неділю. При бажанні і можливості подати на молитву можна зразу на цілий рік. Коментувати явлення і пропажу людини не можу. Моліться і нехай вам підкаже ваше серце.
Інна написал(а) 01/02/2016 в 10:06:
Слава Богу! Отче скажіть будь ласка чи можна мені ходити у греко католицьку церкву? Якщо я хрещена у православній!?
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! Інна, ви хрещені в Православній Церкві і якщо хочете мати спасіння, то повинні ходити в канонічний православний храм і бути учасником Таїнств Православної Церкви. Богуслужіння в греко-католицькій церкві умисно звершують на зразок православного обряду для обману людей, при цьому дотримуються католицьких догматів, які відділили їх від Православної Церкви у 1054 році. Тому не обманюйтесь, УГКЦ не має нічого спільного із світовим Православ'ям.
Альона написал(а) 30/01/2016 в 10:39:
Слава Богу! Будь ласка дайте відповіді: 1. Чи можна вінчатись чотириюріднім брату та сестрі? 2. Дівчинку назвали Валерія народженна 5 грудня, чи хрестять дитину ім"ям Валерія? 3. Як Ви прокомунтуєте шлюб між кумами, що стояли в парі? Я дуже переживаю з цього приводу адже читала, що душа дитини буде неспокійна, а я мама і хочу свому Андрюшику всього самаго кращого. Дякую за розуміння!!!
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! 1. Перешкод на вінчання чотириюрідним брату і сестрі немає. 2. Хрестити ім'ям Валерія можна, день Ангела 20 червня мучениці Калерії (Валерії) Кесарійської ( Палестинської) 3. Згідно канонічного правила Православної Церкви для хрещення дитини потрібний один восприємник для хлопчика - хресний, для дівчинки - хресна. Брати пару для хрещення дитини-це традиція . Духовного родства між восприємниками (хресними) однієї дитини немає. Духовне родство є між батьками дитини та хресними згідно статі дитини. Отже, між кумами, що хрестили вашу дитину духовного родства немає. Тому їхній шлюб не приносить шкоди вашій дитині, а тільки користь, якщо вони вінчані в канонічній церкві і сімейно моляться за вашу дитину.
Юлія написал(а) 29/01/2016 в 18:43:
Доброго вечора! Отче, підкажіть, будь ласка, як мені поступити правильно. У квітні буде рік , як помер мій тато. Він став приходити в мій сон , хоче їсти( борщ, вареники, хліб), або пропонує мені з"їсти те, що у нього є( в кульочку були вафлі)-це не перший раз. Почуваюся занепокоєною, дивне відчуття . Вже сама собі думаю, може їжу треба роздати , цукерки? Що робити в такому випадку? Дякую.
Ответ от администратора: Отець Валерій
Слава Богу! Юлія, святитель Іоан Златоуст сказав: "Милостиня від смерті ізбавляє." Тому дуже добре роздавати милостиню нужденним від лиця померлого та робити приношеніє (панахиди) у церкві. Я не знаю до якої церкви ви належите і ваш покійний тато, але в моїй священницькій практиці спостерігається, що померлі приходять і просять їжі, коли їх хоронять в розколі, а також не носять за них панахиди або носять в неканонічні церкви. Тому не чекайте річниці, а по можливості творіть милостиню, жертву та приношеніє за померлого
Аліна написал(а) 28/01/2016 в 17:18:
Слава Ісусу Христу! Скажіть будь ласка чи можна похрестити дитину якшо 2 тижні перед цим помер дідусь дитини?
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! Хрестити можна і дуже потрібно не відкладаючи. Інша справа святкове застілля, його або не робити або робити скромно - пообідали і все.
Любовь написал(а) 27/01/2016 в 15:56:
Слава Ісусу Христу! Я в недію була в церкві де проводилось хрещення моєї племінниці, після закінчення служби всі присутні стали разом,щоб зробити фото на пам'ять. Я стояла ззаду Св.Миколая і не побачила що стою близько біля свічок в в мене загорівся шарф яким я була покрита. Скажіть будь-ласка, що це означає. Дякую
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! Любов, це означає вашу необережність або неуважність і більше нічого.
Лілія написал(а) 24/01/2016 в 11:52:
Христос Хрищається!Скажіть будь ласка:чи можна справляти день народження скоріше або пізніше.?У мене склалась суперечка з ріднею щодо цього питання,адже вони переконюють що пізніше краще....а як до цього ставиться церква? У мому випадку хотілося б зробити свято для дитини "перший рочок",але мене стримує те що її день народження припадає підчас великого посту 20 березня..а піст у нас цього року настає 14 березня....мене переконюють"що то має до того?не всі постять?тай зрештую гуляти не будемо". Т а зваживши всі за і проти я немаю жодного бажання збирати гучне свято і святкувати....так як мені совість не позволяє..день народження я планую відзначити 8 березня,чи правильно це?"ваша думка для мене дуже важлива"Дякую зазделегідь
Ответ от администратора: Отець Валерій
На річці Іордан! Лія, по православному день народження святкується так: батьки, хресні батьки, дідусі з бабунями говіють, тобто постяться і приходять до сповіді та причащаються за літургією разом з дитинкою-іменинником. За бажанням вдома накривається святковий, але пісний стіл незалежно від того чи всі постяться чи ні. Це найкращий дарунок для вашої дитинки. В народі існує повір'я, щоб наперед не справляти День народження, а краще пізніше. З церковної точки зору різниці немає, але якщо наперед то 6 березня (неділя м'ясопусна) це останній день в цьому році перед постом, коли дозволяється вкушати м'ясо, або на Великдень.
Володимир написал(а) 21/01/2016 в 17:01:
Скажіть,будь ласка, чи можна слухати аудіозаписи Планчака,Осипова.Або що ще можете порадити для кращого розуміння християнства і утвердження у вірі?
Ответ от администратора: Отець Валерій
Слава Богу! Для кращого розуміння християнства та утвердження у вірі особисто я радив би читати Святе Письмо і толковання святих отців Православної Церкви, а також ходити в храм канонічної Православної Церкви та регулярно причащатись Святих Христових Таїн.
Православний календар