Рiвненська Єпархiя Українська Православна Церква
Наша кнопка
Хочеш допомогти сайту? постав нашу кнопку Свято-Михайлiвський храм села Зоря
Нашi партнери

Оставить новую запись в гостевой книге

 
 
 
 
 
Поля, помеченные звёздочкой, обязательны для заполнения.
Ваш адрес e-mail опубликован не будет.
По соображениям безопасности мы запишем IP-адрес 52.204.98.217.
Ваша запись в гостевой книге может быть показана не сразу, а только после предварительной проверки администрацией сайта.
Мы оставляем за собой право редактировать, удалять или не публиковать записи в гостевой книге.
Богдана написал(а) 07/02/2016 в 13:11:
Христос Рождається! Скажіть будь ласка,в який саме день понеділок, середа поститься за прощення гріхів. В пятницю матері постять за своїх дітей якщо я не помиляюся. Постити не під час посту а весь час. Дякую!!!
Ответ от администратора: Отець Валерій
Слава Богу! За уставом Православної Церкви впродовж року християни повинні нести обов'язковий піст 4 багатоденні пости, а також крім святок та сплошних седмиць кожну середу (день зради Іудою Господа) і п'ятницю (день розп'яття і смерті Спасителя на хресті). Понеділок посвячений Церквою ангелам, а тому багато хто несе піст в цей день за благополуччя своїх дітей, а також за гріх дітовбивства. Отже, в понеділок, вівторок чи четвер ви можете нести добровільний додатковий піст за прощення ваших гріхів
789456diana написал(а) 03/02/2016 в 09:31:
Слава Ісусу Христу! Скажіть будь ласка, що саме потрібно робити якщо в особистому житті не складуються відносини і напротязі тривалого часу не получаєся створити сім,ю? Що краще в таких ситуаціях робити, які саме молитви молитися, до яких ікон молитися, чи може спеціальна служба є що можна заказувати? Чи може є батюшка ясновидящий до якого можна звернутися і він підскаже. Допоможіть і підскажіть будь ласка, вибачте, якщо неправильно думаю щодо ясновидіння. Але я вже не знаю, що робити і до кого звертатися, здається, вже все випробувано і нічого не допомагає, опускаються руки, я у відчаї
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! Найперше побажання вам це привести в порядок своє життя через Таїнство сповіді і Святе Причастя. З ваших питань я зрозумів, що ви будуєте сім'ю по сучасному не по-християнськи, а "по-американськи". Очистивши себе від скверни гріховної, моліться до Божої Матері, просіть в неї допомоги, щоб створити сім'ю. Молитов до Божої Матері багато, тому моліться будь-які і додавайте прохання своїми словами. Саме основне майте постійний намір жити в Бозі, ходити в храм Божий, приймати Таїнства Церковні і все, що потрібно вам для спасіння душі і для земного щастя пошлеться Богом.
789456 diana написал(а) 02/02/2016 в 11:07:
Слава Ісусу Христу! Скажіть,скільки раз можна давати на рік сорокоуст?І ще таке питання:на 3 день сорокоусту, знову з,явилась в мене людина з якою в нас давно закінчились відносини,але з,явилась і пропала.Чи можна вважати, що це знак і не доля?
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! Сорокоуст можна заказувати впродовж року через кожних 40 літургій в приходських храмах і через кожних 40 днів в монастирях або соборних храмах, де літургія звершується кожного дня. У Великий піст сорокоуст у монастирях не приймається, тому що повна літургія звершується тільки в суботу і неділю. При бажанні і можливості подати на молитву можна зразу на цілий рік. Коментувати явлення і пропажу людини не можу. Моліться і нехай вам підкаже ваше серце.
Інна написал(а) 01/02/2016 в 10:06:
Слава Богу! Отче скажіть будь ласка чи можна мені ходити у греко католицьку церкву? Якщо я хрещена у православній!?
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! Інна, ви хрещені в Православній Церкві і якщо хочете мати спасіння, то повинні ходити в канонічний православний храм і бути учасником Таїнств Православної Церкви. Богуслужіння в греко-католицькій церкві умисно звершують на зразок православного обряду для обману людей, при цьому дотримуються католицьких догматів, які відділили їх від Православної Церкви у 1054 році. Тому не обманюйтесь, УГКЦ не має нічого спільного із світовим Православ'ям.
Альона написал(а) 30/01/2016 в 10:39:
Слава Богу! Будь ласка дайте відповіді: 1. Чи можна вінчатись чотириюріднім брату та сестрі? 2. Дівчинку назвали Валерія народженна 5 грудня, чи хрестять дитину ім"ям Валерія? 3. Як Ви прокомунтуєте шлюб між кумами, що стояли в парі? Я дуже переживаю з цього приводу адже читала, що душа дитини буде неспокійна, а я мама і хочу свому Андрюшику всього самаго кращого. Дякую за розуміння!!!
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! 1. Перешкод на вінчання чотириюрідним брату і сестрі немає. 2. Хрестити ім'ям Валерія можна, день Ангела 20 червня мучениці Калерії (Валерії) Кесарійської ( Палестинської) 3. Згідно канонічного правила Православної Церкви для хрещення дитини потрібний один восприємник для хлопчика - хресний, для дівчинки - хресна. Брати пару для хрещення дитини-це традиція . Духовного родства між восприємниками (хресними) однієї дитини немає. Духовне родство є між батьками дитини та хресними згідно статі дитини. Отже, між кумами, що хрестили вашу дитину духовного родства немає. Тому їхній шлюб не приносить шкоди вашій дитині, а тільки користь, якщо вони вінчані в канонічній церкві і сімейно моляться за вашу дитину.
Юлія написал(а) 29/01/2016 в 18:43:
Доброго вечора! Отче, підкажіть, будь ласка, як мені поступити правильно. У квітні буде рік , як помер мій тато. Він став приходити в мій сон , хоче їсти( борщ, вареники, хліб), або пропонує мені з"їсти те, що у нього є( в кульочку були вафлі)-це не перший раз. Почуваюся занепокоєною, дивне відчуття . Вже сама собі думаю, може їжу треба роздати , цукерки? Що робити в такому випадку? Дякую.
Ответ от администратора: Отець Валерій
Слава Богу! Юлія, святитель Іоан Златоуст сказав: "Милостиня від смерті ізбавляє." Тому дуже добре роздавати милостиню нужденним від лиця померлого та робити приношеніє (панахиди) у церкві. Я не знаю до якої церкви ви належите і ваш покійний тато, але в моїй священницькій практиці спостерігається, що померлі приходять і просять їжі, коли їх хоронять в розколі, а також не носять за них панахиди або носять в неканонічні церкви. Тому не чекайте річниці, а по можливості творіть милостиню, жертву та приношеніє за померлого
Аліна написал(а) 28/01/2016 в 17:18:
Слава Ісусу Христу! Скажіть будь ласка чи можна похрестити дитину якшо 2 тижні перед цим помер дідусь дитини?
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! Хрестити можна і дуже потрібно не відкладаючи. Інша справа святкове застілля, його або не робити або робити скромно - пообідали і все.
Любовь написал(а) 27/01/2016 в 15:56:
Слава Ісусу Христу! Я в недію була в церкві де проводилось хрещення моєї племінниці, після закінчення служби всі присутні стали разом,щоб зробити фото на пам'ять. Я стояла ззаду Св.Миколая і не побачила що стою близько біля свічок в в мене загорівся шарф яким я була покрита. Скажіть будь-ласка, що це означає. Дякую
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! Любов, це означає вашу необережність або неуважність і більше нічого.
Лілія написал(а) 24/01/2016 в 11:52:
Христос Хрищається!Скажіть будь ласка:чи можна справляти день народження скоріше або пізніше.?У мене склалась суперечка з ріднею щодо цього питання,адже вони переконюють що пізніше краще....а як до цього ставиться церква? У мому випадку хотілося б зробити свято для дитини "перший рочок",але мене стримує те що її день народження припадає підчас великого посту 20 березня..а піст у нас цього року настає 14 березня....мене переконюють"що то має до того?не всі постять?тай зрештую гуляти не будемо". Т а зваживши всі за і проти я немаю жодного бажання збирати гучне свято і святкувати....так як мені совість не позволяє..день народження я планую відзначити 8 березня,чи правильно це?"ваша думка для мене дуже важлива"Дякую зазделегідь
Ответ от администратора: Отець Валерій
На річці Іордан! Лія, по православному день народження святкується так: батьки, хресні батьки, дідусі з бабунями говіють, тобто постяться і приходять до сповіді та причащаються за літургією разом з дитинкою-іменинником. За бажанням вдома накривається святковий, але пісний стіл незалежно від того чи всі постяться чи ні. Це найкращий дарунок для вашої дитинки. В народі існує повір'я, щоб наперед не справляти День народження, а краще пізніше. З церковної точки зору різниці немає, але якщо наперед то 6 березня (неділя м'ясопусна) це останній день в цьому році перед постом, коли дозволяється вкушати м'ясо, або на Великдень.
Володимир написал(а) 21/01/2016 в 17:01:
Скажіть,будь ласка, чи можна слухати аудіозаписи Планчака,Осипова.Або що ще можете порадити для кращого розуміння християнства і утвердження у вірі?
Ответ от администратора: Отець Валерій
Слава Богу! Для кращого розуміння християнства та утвердження у вірі особисто я радив би читати Святе Письмо і толковання святих отців Православної Церкви, а також ходити в храм канонічної Православної Церкви та регулярно причащатись Святих Христових Таїн.
Євгенія написал(а) 20/01/2016 в 19:44:
Слава Ісусу Христу. Скажіть будь ласка, чула що якщо дитинка родилась у день святого то так і потрібно називати. Я родила донечку на Ольги але назвали Веронікою . кажуть неможна бо лишаю дитину ангела охоронця, чи правда це?
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! Православна Церква має традицію називати дітей іменами святих, в день яких вони народилися, але 70 років атеїзму і сьогодення ламає традиції Церкви і часто на зауваження священика або поради не реагують і називають дітей як хочуть. Тому нам священикам приходиться хрестити як бажають батьки, але іменами святих. Святі на відміну від нас не ревнують один одному, тому сказати, що ваша дитина немає ангела-охоронця я не можу, бо він дається кожній хрещеній людині. Тому навчіть свою дитину любити і молитись не тільки до святої Вероніки, але й до рівноапостольної Ольги, в день якої вона народилась.
Аліна написал(а) 18/01/2016 в 10:14:
Слава Ісусу Хресту! У нас нехрещена 2 міс. дитинка, а помер дідусь і обов'язково потрібно йти на похорон. Підкажіть будь ласка отче, що робити в такому випадку і чи можна взагалі йти. Дякую наперед!
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! На похорон дідуся можна іти і потрібно, але якщо чин поховання буде відбуватися в церкві, то мама дитини хоч і очистилася, але поскільки не введена, то в храм не заходить, а стоїть в притворі. А з хрещенням дитини не зволікайте, бо всі ходимо під Богом.
Ангелина написал(а) 13/01/2016 в 15:17:
Слава Богу! В мене до Вас таке запитання. Мені 18 років є брат 17 років. Але в нас тато і мама дуже далекі від Бога вони в церкву неходять, дуже пють горілку, а мама ще і гуляє місяцями вдома її небуває. Ми незнаємо що вже робить, я прошу Бога щоб він їм допоміг, але в мене щось невиходить. Мама зі мною навіть добре неможе говорити ми як чужі все життя, на роботі теж вони не роблять. Лежать і дивляться телевізор їм нічого нецікаве. Порадьте , будь ласка, яку молитву читати як їм допомогти?
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! Ангелина, дуже добре, що ви переймаєтеся долею своїх батьків. Дуже хотілося б, щоб їхнє життя вас не зламало, а тому ходіть постійно в храм, старайтеся говіти, сповідатися та причащатися Тіла і Крові Господньої і самі ведіть християський образ життя. Батьків не осуджуйте, а моліться до Божої Матері. Є ікона Неупиваємая Чаша і акафіст до неї, а також моліться до мученика Воніфатія, йому теж є акафіст. Головне віруйте і моліться і Бог заступництвом Божої Матері і молитвами мученика Воніфатія вам допоможе.
ірина написал(а) 10/01/2016 в 20:03:
Христос народився! Отче скажіть будь-ласка, чи можна між Різдвяними святами вишивати, це з 11.01 по 13.01, 15.01-17.01&
Ответ от администратора: Отець Валерій
Славимо Його! Ірина, в ці дні вишивати можна, але тільки в день, бо за традицією нашої Церкви вечори під час Святок звуться святими. Наші предки збиралися вечорами в храмах або домівках славили Бога в колядках.
Марія написал(а) 05/01/2016 в 01:24:
Слава Богу! чи можна одружуватись у високосний рік 2016 році???
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! У Бога всі роки і дні однакові, Бог кожного року посилає своє благословіння милості і щедроти свойому творінню. Отже, для шлюбу (Вінчання) у високосний рік немає ніяких перешкод.
Сергій написал(а) 03/01/2016 в 20:34:
Слава Богу! Підкажіть в які дні крім прощеної неділі можно прощати кривдників та просити самим пробачення.
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! У Євангелії ми чуємо, як апостол Петро запитує у Спасителя, скільки разів прощати кривдників і вказує межу "До семи разів?" Спаситель відповів: "Сімдесят разів по сім." Отже, математично це 490 разів на добу, тому поки ви живете і потребуєте прощення гріхів від Бога, то не чекайте прощеної неділі, а поспішайте примирятися і прощати.
Ірина написал(а) 02/01/2016 в 23:12:
Слава Ісусу Христу. Отче, в мене до Вас таке запитання. Мені 36 років, за декілька днів я з Божою поміччю стану мамою, це моя перша, довгоочікувана дитина. Та почну з того, що в 20 березня цього року помер мій близький друг, коли було 9-ть днів по його смерті мені привидилась дитина і я, сама того не усвідомлюючи, сказала вголос "Якщо Бог нагородить мене сином, то назву його Андрієм"(таке ім'я мав мій померлий друг). Перед Великоднем Андрій наснився мені, і сказав , що скоро повернеться до мене, а через декілька днів я зрозуміла, що Бог почув мою молитву і послав на мене свою Благодать - я стану мамою. За підрахунками лікарів я завагітніла десь в період Сороковин по Андрію. Так маю до Вас запитання - чи можна називати дитину в честь померлого, чи не нашкодить це моєму малюку?
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! Ірина, у Православній Церкві дитині при Хрещенні дають ім'я в честь того чи іншого святого, в день якого дитина народжується, або як вже забажають батьки. Кожна людина має на землі свою долю написану Богом, а тому не хвилюйтеся, що доля вашого друга вплине на долю вашого сина. Якщо ви не суєвірні, то ваша дитина буде жити своїм життям, яке залижатиме від того на який шлях ви її наставите і як навчите виконувати Божі заповіді.
аноним написал(а) 28/12/2015 в 19:12:
Слава Богу отець Валерій! чи обов'язково просити в Бога, те що дуже хочеш? чи можна просто молитися, читати Євангліє та псалтир, адже Богу краще видно що потрібно мені для спасіння душі чи як? скажіть будь ласка!
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! Бог дійсно знає, що нам потрібно для спасіння і знає все про нас. Тому краще Бога славословити так як ангели Його постійно славлять на небі. Але ми не ангели, а люди і коли в нас виникають життєві потреби ми можемо просити в Бога і конкретної допомоги, але при цьому молячись: «Нехай буде Твоя свята воля». І Бог пошле нам просиме, якщо воно корисне для спасіння нашої душі.
I написал(а) 28/12/2015 в 19:06:
Слава Богу! скажіть будь ласка, 3 дні душа проходить митарства, що вона робить на 9 та на 40 день? Спаси вас Господи!
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! За вченням преподобного Макарія Александрійського впродовж 3 днів душа знаходиться на землі, проходячи по місцях, де народилася, жила, працювала і т.д. В третій день з душею відбувається найбільша тайна у житті людини це зустріч із Творцем. У 9 день душа вдруге являється на поклін Богові і тоді до 40 дня вона проходить митарства. На 40 день звершується особистий суд над душею, але він ще не є остаточний, бо до Страшного Суда через молитви Церкви можна змінити гнів Божий на милість, якщо душею покладено при житті хоча б початок покаяння.
Доминика написал(а) 28/12/2015 в 19:03:
Слава Богу! Отець Валерій, а чому не можна слухати в домашніх умовах (по інтернету) Милость Мира,та Иже Херувими!
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! Тому що під час співу «Милость Мира» та «Иже Херувими» здійснюються найважливіші моменти літургії, де ангели сходять невидимо на землю і являються учасниками цих дій. Піснеспівом «Милость Мира» розпочинається Євхаристичний канон, на якому хліб і вино преосуществляються в Тіло і Кров Господню.
Православний календар