Рiвненська Єпархiя Українська Православна Церква
Наша кнопка
Хочеш допомогти сайту? постав нашу кнопку Свято-Михайлiвський храм села Зоря
Нашi партнери

Оставить новую запись в гостевой книге

 
 
 
 
 
Поля, помеченные звёздочкой, обязательны для заполнения.
Ваш адрес e-mail опубликован не будет.
По соображениям безопасности мы запишем IP-адрес 54.221.9.6.
Ваша запись в гостевой книге может быть показана не сразу, а только после предварительной проверки администрацией сайта.
Мы оставляем за собой право редактировать, удалять или не публиковать записи в гостевой книге.
Любовь написал(а) 27/01/2016 в 15:56:
Слава Ісусу Христу! Я в недію була в церкві де проводилось хрещення моєї племінниці, після закінчення служби всі присутні стали разом,щоб зробити фото на пам'ять. Я стояла ззаду Св.Миколая і не побачила що стою близько біля свічок в в мене загорівся шарф яким я була покрита. Скажіть будь-ласка, що це означає. Дякую
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! Любов, це означає вашу необережність або неуважність і більше нічого.
Лілія написал(а) 24/01/2016 в 11:52:
Христос Хрищається!Скажіть будь ласка:чи можна справляти день народження скоріше або пізніше.?У мене склалась суперечка з ріднею щодо цього питання,адже вони переконюють що пізніше краще....а як до цього ставиться церква? У мому випадку хотілося б зробити свято для дитини "перший рочок",але мене стримує те що її день народження припадає підчас великого посту 20 березня..а піст у нас цього року настає 14 березня....мене переконюють"що то має до того?не всі постять?тай зрештую гуляти не будемо". Т а зваживши всі за і проти я немаю жодного бажання збирати гучне свято і святкувати....так як мені совість не позволяє..день народження я планую відзначити 8 березня,чи правильно це?"ваша думка для мене дуже важлива"Дякую зазделегідь
Ответ от администратора: Отець Валерій
На річці Іордан! Лія, по православному день народження святкується так: батьки, хресні батьки, дідусі з бабунями говіють, тобто постяться і приходять до сповіді та причащаються за літургією разом з дитинкою-іменинником. За бажанням вдома накривається святковий, але пісний стіл незалежно від того чи всі постяться чи ні. Це найкращий дарунок для вашої дитинки. В народі існує повір'я, щоб наперед не справляти День народження, а краще пізніше. З церковної точки зору різниці немає, але якщо наперед то 6 березня (неділя м'ясопусна) це останній день в цьому році перед постом, коли дозволяється вкушати м'ясо, або на Великдень.
Володимир написал(а) 21/01/2016 в 17:01:
Скажіть,будь ласка, чи можна слухати аудіозаписи Планчака,Осипова.Або що ще можете порадити для кращого розуміння християнства і утвердження у вірі?
Ответ от администратора: Отець Валерій
Слава Богу! Для кращого розуміння християнства та утвердження у вірі особисто я радив би читати Святе Письмо і толковання святих отців Православної Церкви, а також ходити в храм канонічної Православної Церкви та регулярно причащатись Святих Христових Таїн.
Євгенія написал(а) 20/01/2016 в 19:44:
Слава Ісусу Христу. Скажіть будь ласка, чула що якщо дитинка родилась у день святого то так і потрібно називати. Я родила донечку на Ольги але назвали Веронікою . кажуть неможна бо лишаю дитину ангела охоронця, чи правда це?
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! Православна Церква має традицію називати дітей іменами святих, в день яких вони народилися, але 70 років атеїзму і сьогодення ламає традиції Церкви і часто на зауваження священика або поради не реагують і називають дітей як хочуть. Тому нам священикам приходиться хрестити як бажають батьки, але іменами святих. Святі на відміну від нас не ревнують один одному, тому сказати, що ваша дитина немає ангела-охоронця я не можу, бо він дається кожній хрещеній людині. Тому навчіть свою дитину любити і молитись не тільки до святої Вероніки, але й до рівноапостольної Ольги, в день якої вона народилась.
Аліна написал(а) 18/01/2016 в 10:14:
Слава Ісусу Хресту! У нас нехрещена 2 міс. дитинка, а помер дідусь і обов'язково потрібно йти на похорон. Підкажіть будь ласка отче, що робити в такому випадку і чи можна взагалі йти. Дякую наперед!
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! На похорон дідуся можна іти і потрібно, але якщо чин поховання буде відбуватися в церкві, то мама дитини хоч і очистилася, але поскільки не введена, то в храм не заходить, а стоїть в притворі. А з хрещенням дитини не зволікайте, бо всі ходимо під Богом.
Ангелина написал(а) 13/01/2016 в 15:17:
Слава Богу! В мене до Вас таке запитання. Мені 18 років є брат 17 років. Але в нас тато і мама дуже далекі від Бога вони в церкву неходять, дуже пють горілку, а мама ще і гуляє місяцями вдома її небуває. Ми незнаємо що вже робить, я прошу Бога щоб він їм допоміг, але в мене щось невиходить. Мама зі мною навіть добре неможе говорити ми як чужі все життя, на роботі теж вони не роблять. Лежать і дивляться телевізор їм нічого нецікаве. Порадьте , будь ласка, яку молитву читати як їм допомогти?
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! Ангелина, дуже добре, що ви переймаєтеся долею своїх батьків. Дуже хотілося б, щоб їхнє життя вас не зламало, а тому ходіть постійно в храм, старайтеся говіти, сповідатися та причащатися Тіла і Крові Господньої і самі ведіть християський образ життя. Батьків не осуджуйте, а моліться до Божої Матері. Є ікона Неупиваємая Чаша і акафіст до неї, а також моліться до мученика Воніфатія, йому теж є акафіст. Головне віруйте і моліться і Бог заступництвом Божої Матері і молитвами мученика Воніфатія вам допоможе.
ірина написал(а) 10/01/2016 в 20:03:
Христос народився! Отче скажіть будь-ласка, чи можна між Різдвяними святами вишивати, це з 11.01 по 13.01, 15.01-17.01&
Ответ от администратора: Отець Валерій
Славимо Його! Ірина, в ці дні вишивати можна, але тільки в день, бо за традицією нашої Церкви вечори під час Святок звуться святими. Наші предки збиралися вечорами в храмах або домівках славили Бога в колядках.
Марія написал(а) 05/01/2016 в 01:24:
Слава Богу! чи можна одружуватись у високосний рік 2016 році???
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! У Бога всі роки і дні однакові, Бог кожного року посилає своє благословіння милості і щедроти свойому творінню. Отже, для шлюбу (Вінчання) у високосний рік немає ніяких перешкод.
Сергій написал(а) 03/01/2016 в 20:34:
Слава Богу! Підкажіть в які дні крім прощеної неділі можно прощати кривдників та просити самим пробачення.
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! У Євангелії ми чуємо, як апостол Петро запитує у Спасителя, скільки разів прощати кривдників і вказує межу "До семи разів?" Спаситель відповів: "Сімдесят разів по сім." Отже, математично це 490 разів на добу, тому поки ви живете і потребуєте прощення гріхів від Бога, то не чекайте прощеної неділі, а поспішайте примирятися і прощати.
Ірина написал(а) 02/01/2016 в 23:12:
Слава Ісусу Христу. Отче, в мене до Вас таке запитання. Мені 36 років, за декілька днів я з Божою поміччю стану мамою, це моя перша, довгоочікувана дитина. Та почну з того, що в 20 березня цього року помер мій близький друг, коли було 9-ть днів по його смерті мені привидилась дитина і я, сама того не усвідомлюючи, сказала вголос "Якщо Бог нагородить мене сином, то назву його Андрієм"(таке ім'я мав мій померлий друг). Перед Великоднем Андрій наснився мені, і сказав , що скоро повернеться до мене, а через декілька днів я зрозуміла, що Бог почув мою молитву і послав на мене свою Благодать - я стану мамою. За підрахунками лікарів я завагітніла десь в період Сороковин по Андрію. Так маю до Вас запитання - чи можна називати дитину в честь померлого, чи не нашкодить це моєму малюку?
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! Ірина, у Православній Церкві дитині при Хрещенні дають ім'я в честь того чи іншого святого, в день якого дитина народжується, або як вже забажають батьки. Кожна людина має на землі свою долю написану Богом, а тому не хвилюйтеся, що доля вашого друга вплине на долю вашого сина. Якщо ви не суєвірні, то ваша дитина буде жити своїм життям, яке залижатиме від того на який шлях ви її наставите і як навчите виконувати Божі заповіді.
аноним написал(а) 28/12/2015 в 19:12:
Слава Богу отець Валерій! чи обов'язково просити в Бога, те що дуже хочеш? чи можна просто молитися, читати Євангліє та псалтир, адже Богу краще видно що потрібно мені для спасіння душі чи як? скажіть будь ласка!
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! Бог дійсно знає, що нам потрібно для спасіння і знає все про нас. Тому краще Бога славословити так як ангели Його постійно славлять на небі. Але ми не ангели, а люди і коли в нас виникають життєві потреби ми можемо просити в Бога і конкретної допомоги, але при цьому молячись: «Нехай буде Твоя свята воля». І Бог пошле нам просиме, якщо воно корисне для спасіння нашої душі.
I написал(а) 28/12/2015 в 19:06:
Слава Богу! скажіть будь ласка, 3 дні душа проходить митарства, що вона робить на 9 та на 40 день? Спаси вас Господи!
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! За вченням преподобного Макарія Александрійського впродовж 3 днів душа знаходиться на землі, проходячи по місцях, де народилася, жила, працювала і т.д. В третій день з душею відбувається найбільша тайна у житті людини це зустріч із Творцем. У 9 день душа вдруге являється на поклін Богові і тоді до 40 дня вона проходить митарства. На 40 день звершується особистий суд над душею, але він ще не є остаточний, бо до Страшного Суда через молитви Церкви можна змінити гнів Божий на милість, якщо душею покладено при житті хоча б початок покаяння.
Доминика написал(а) 28/12/2015 в 19:03:
Слава Богу! Отець Валерій, а чому не можна слухати в домашніх умовах (по інтернету) Милость Мира,та Иже Херувими!
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! Тому що під час співу «Милость Мира» та «Иже Херувими» здійснюються найважливіші моменти літургії, де ангели сходять невидимо на землю і являються учасниками цих дій. Піснеспівом «Милость Мира» розпочинається Євхаристичний канон, на якому хліб і вино преосуществляються в Тіло і Кров Господню.
Наталя написал(а) 27/12/2015 в 20:44:
Cлава Ісусу Христу! маю питання, моєму синові 9 місяців, він не приймав таїнство хрещення, оскільки сім!я постійно в роз`їздах, нема кого взяти за хресних, та й церкви в яку б постфйно ходили- нема, ходимо в найближчі, чи як вийде. порадьте, можна окрестити малюка в храмі, де ми не є прихожанами, та чи можна брати хресних, які знаходяться далеко, чи краще людей, що будуть поруч з малям.дякую и хай береже вас Господь.
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! Хрещення – це друге народження, тільки в духовний світ. Коли ви народжували напевно обрали заздалегідь пологовий будинок, лікаря і придбали все необхідне для пологів. Тому знайдіть час для духовного народження своєї дитини. Звершити Таїнство Хрещення можна в будь-якому Православному канонічному храмі, а хресних батьків потрібно брати обов’язково віруючих православних християн, які не тільки в день хрещення оголосять духовну війну сатані і слугам його, але й впродовж всього життя, особливо до повноліття будуть молитися за вашу дитину та допомагати виховувати її в Православній вірі.
Оксана написал(а) 20/12/2015 в 13:47:
Слава Ісусу Христу! Превелебний отче, сьогодні натрапила на цей сайт, шукаючи відповіді на своє запитання. Зранку 30 листопада цього року помер мій коханий чоловік Василько у віці 48 років. Я не можу ніяк заспокоїтись, як радять люди, від цієї важкої втрати. Багато плачу, багато молюсь, відвідую усі Богослужіння, щодня ходжу на могилу, але полегшення не відчуваю. Особливо важко стає після обіду і аж до самого сну. На ніч переважко випиваю заспокійливе, тому, слава Богу, сплю. Не пам'ятаю, чи щось сниться. Дуже хочу, щоб мій любий Василько розказав мені, як йому там. Якби я точно знала, що йому там добре, то, можливо, мені відлягло б від душі. Так само важко і нашому синові (26 років, ще не одружений, має дівчину), але він повністю поринає у роботу - і так йому легше. У мене ж появився страх за нього. Він (страх) був і раніше, та зараз я ще більше боюся за нього. Порадьте мені, будь ласка, щось. Можливо, є якісь спеціальні молитви, які допоможуть вберегти мого синочка від усього злого і додадуть мені хоча б трохи душевного спокою. І ще маю запитання. 40-ий день припадає на 8 січня. Цього дня священик не служитиме Служби Божої за упокій душі. Колись давно мені сказали, що краще відслужити службу Божу раніше, але не пізніше 40-ого дня. Якщо раніше, то, мабуть, потрібно замовляти Службу Божу на 5 січня? Чекаю на Вашу відповідь та пораду. Хай береже Вас Господь.
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! Дуже добре, що ви ходите в храм і молитеся, але ще обов’язково найчастіше сповідатись та причащатись Тіла і Крові Господньої. За померлого чоловіка було б добре, якби ви самі особисто читали псалтир і якщо маєте можливість давайте милостиню за померлого та замовляйте панахиди. А для вашого сина потрібно не тільки занурення в працю, а також сповідь, причастя, відвідування богослужінь. У повних молитвословах є особливі молитви матері за дітей, щоб Господь оберігав їх від усього злого, а також звертайтесь до Божої Матері в акафістах до різних ікон Богородиці. По відношенню до 40 дня вам правильно підказали, (що не пізніше 40 дня), проте перепитайте у священика наперед тому, що у багатьох храмах на 2 день Різдва служать панахиди.
Арсеній написал(а) 07/12/2015 в 19:21:
Слава Ісусу Христу! Підкажіть як називається хресне знамення яке наносить священник на людей зі словами "Мир всім"?
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! Благословіння хресним знаменням з виголошенням слів «Мир всім» - це преподання священиком миру Божого всім присутнім на богослужінні.
Наталя написал(а) 02/12/2015 в 10:01:
Слава Ісусу Христу.Скажіть будь-ласка,чи є Різниця як молитися,чи можна сидячи,чи приймлено тільки на колінах?
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! У Православній Церкві перед Богом моляться стоячи і в більш посиленій молитві навколішки, а сидячи моляться люди, які не можуть стояти, бо страдають хворобою ніг. Для того, щоб думати про Бога, а не про свої хворі ноги.
Неонила написал(а) 29/11/2015 в 22:44:
Чи можна іти до храму поснідавши?
Ответ от администратора: Отець Валерій
Слава Богу! Православний християнин на літургію повинен приходити не поснідавши, тому що після літургії роздається антідор і свята просфора, які споживаються вірними натощак. Але якщо це по хворобі (цукровий діабет, виразка та ін.), тоді вдома перед споживанням їжі вкусити святу воду та просфору (тільки в тому випадку, якщо ви не маєте приступати до Таїнства Причастя).
Православний календар