Рiвненська Єпархiя Українська Православна Церква
Наша кнопка
Хочеш допомогти сайту? постав нашу кнопку Свято-Михайлiвський храм села Зоря
Нашi партнери

Оставить новую запись в гостевой книге

 
 
 
 
 
Поля, помеченные звёздочкой, обязательны для заполнения.
Ваш адрес e-mail опубликован не будет.
По соображениям безопасности мы запишем IP-адрес 3.227.235.71.
Ваша запись в гостевой книге может быть показана не сразу, а только после предварительной проверки администрацией сайта.
Мы оставляем за собой право редактировать, удалять или не публиковать записи в гостевой книге.
Сергій написал(а) 03/01/2016 в 20:34:
Слава Богу! Підкажіть в які дні крім прощеної неділі можно прощати кривдників та просити самим пробачення.
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! У Євангелії ми чуємо, як апостол Петро запитує у Спасителя, скільки разів прощати кривдників і вказує межу "До семи разів?" Спаситель відповів: "Сімдесят разів по сім." Отже, математично це 490 разів на добу, тому поки ви живете і потребуєте прощення гріхів від Бога, то не чекайте прощеної неділі, а поспішайте примирятися і прощати.
Ірина написал(а) 02/01/2016 в 23:12:
Слава Ісусу Христу. Отче, в мене до Вас таке запитання. Мені 36 років, за декілька днів я з Божою поміччю стану мамою, це моя перша, довгоочікувана дитина. Та почну з того, що в 20 березня цього року помер мій близький друг, коли було 9-ть днів по його смерті мені привидилась дитина і я, сама того не усвідомлюючи, сказала вголос "Якщо Бог нагородить мене сином, то назву його Андрієм"(таке ім'я мав мій померлий друг). Перед Великоднем Андрій наснився мені, і сказав , що скоро повернеться до мене, а через декілька днів я зрозуміла, що Бог почув мою молитву і послав на мене свою Благодать - я стану мамою. За підрахунками лікарів я завагітніла десь в період Сороковин по Андрію. Так маю до Вас запитання - чи можна називати дитину в честь померлого, чи не нашкодить це моєму малюку?
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! Ірина, у Православній Церкві дитині при Хрещенні дають ім'я в честь того чи іншого святого, в день якого дитина народжується, або як вже забажають батьки. Кожна людина має на землі свою долю написану Богом, а тому не хвилюйтеся, що доля вашого друга вплине на долю вашого сина. Якщо ви не суєвірні, то ваша дитина буде жити своїм життям, яке залижатиме від того на який шлях ви її наставите і як навчите виконувати Божі заповіді.
аноним написал(а) 28/12/2015 в 19:12:
Слава Богу отець Валерій! чи обов'язково просити в Бога, те що дуже хочеш? чи можна просто молитися, читати Євангліє та псалтир, адже Богу краще видно що потрібно мені для спасіння душі чи як? скажіть будь ласка!
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! Бог дійсно знає, що нам потрібно для спасіння і знає все про нас. Тому краще Бога славословити так як ангели Його постійно славлять на небі. Але ми не ангели, а люди і коли в нас виникають життєві потреби ми можемо просити в Бога і конкретної допомоги, але при цьому молячись: «Нехай буде Твоя свята воля». І Бог пошле нам просиме, якщо воно корисне для спасіння нашої душі.
I написал(а) 28/12/2015 в 19:06:
Слава Богу! скажіть будь ласка, 3 дні душа проходить митарства, що вона робить на 9 та на 40 день? Спаси вас Господи!
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! За вченням преподобного Макарія Александрійського впродовж 3 днів душа знаходиться на землі, проходячи по місцях, де народилася, жила, працювала і т.д. В третій день з душею відбувається найбільша тайна у житті людини це зустріч із Творцем. У 9 день душа вдруге являється на поклін Богові і тоді до 40 дня вона проходить митарства. На 40 день звершується особистий суд над душею, але він ще не є остаточний, бо до Страшного Суда через молитви Церкви можна змінити гнів Божий на милість, якщо душею покладено при житті хоча б початок покаяння.
Доминика написал(а) 28/12/2015 в 19:03:
Слава Богу! Отець Валерій, а чому не можна слухати в домашніх умовах (по інтернету) Милость Мира,та Иже Херувими!
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! Тому що під час співу «Милость Мира» та «Иже Херувими» здійснюються найважливіші моменти літургії, де ангели сходять невидимо на землю і являються учасниками цих дій. Піснеспівом «Милость Мира» розпочинається Євхаристичний канон, на якому хліб і вино преосуществляються в Тіло і Кров Господню.
Наталя написал(а) 27/12/2015 в 20:44:
Cлава Ісусу Христу! маю питання, моєму синові 9 місяців, він не приймав таїнство хрещення, оскільки сім!я постійно в роз`їздах, нема кого взяти за хресних, та й церкви в яку б постфйно ходили- нема, ходимо в найближчі, чи як вийде. порадьте, можна окрестити малюка в храмі, де ми не є прихожанами, та чи можна брати хресних, які знаходяться далеко, чи краще людей, що будуть поруч з малям.дякую и хай береже вас Господь.
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! Хрещення – це друге народження, тільки в духовний світ. Коли ви народжували напевно обрали заздалегідь пологовий будинок, лікаря і придбали все необхідне для пологів. Тому знайдіть час для духовного народження своєї дитини. Звершити Таїнство Хрещення можна в будь-якому Православному канонічному храмі, а хресних батьків потрібно брати обов’язково віруючих православних християн, які не тільки в день хрещення оголосять духовну війну сатані і слугам його, але й впродовж всього життя, особливо до повноліття будуть молитися за вашу дитину та допомагати виховувати її в Православній вірі.
Оксана написал(а) 20/12/2015 в 13:47:
Слава Ісусу Христу! Превелебний отче, сьогодні натрапила на цей сайт, шукаючи відповіді на своє запитання. Зранку 30 листопада цього року помер мій коханий чоловік Василько у віці 48 років. Я не можу ніяк заспокоїтись, як радять люди, від цієї важкої втрати. Багато плачу, багато молюсь, відвідую усі Богослужіння, щодня ходжу на могилу, але полегшення не відчуваю. Особливо важко стає після обіду і аж до самого сну. На ніч переважко випиваю заспокійливе, тому, слава Богу, сплю. Не пам'ятаю, чи щось сниться. Дуже хочу, щоб мій любий Василько розказав мені, як йому там. Якби я точно знала, що йому там добре, то, можливо, мені відлягло б від душі. Так само важко і нашому синові (26 років, ще не одружений, має дівчину), але він повністю поринає у роботу - і так йому легше. У мене ж появився страх за нього. Він (страх) був і раніше, та зараз я ще більше боюся за нього. Порадьте мені, будь ласка, щось. Можливо, є якісь спеціальні молитви, які допоможуть вберегти мого синочка від усього злого і додадуть мені хоча б трохи душевного спокою. І ще маю запитання. 40-ий день припадає на 8 січня. Цього дня священик не служитиме Служби Божої за упокій душі. Колись давно мені сказали, що краще відслужити службу Божу раніше, але не пізніше 40-ого дня. Якщо раніше, то, мабуть, потрібно замовляти Службу Божу на 5 січня? Чекаю на Вашу відповідь та пораду. Хай береже Вас Господь.
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! Дуже добре, що ви ходите в храм і молитеся, але ще обов’язково найчастіше сповідатись та причащатись Тіла і Крові Господньої. За померлого чоловіка було б добре, якби ви самі особисто читали псалтир і якщо маєте можливість давайте милостиню за померлого та замовляйте панахиди. А для вашого сина потрібно не тільки занурення в працю, а також сповідь, причастя, відвідування богослужінь. У повних молитвословах є особливі молитви матері за дітей, щоб Господь оберігав їх від усього злого, а також звертайтесь до Божої Матері в акафістах до різних ікон Богородиці. По відношенню до 40 дня вам правильно підказали, (що не пізніше 40 дня), проте перепитайте у священика наперед тому, що у багатьох храмах на 2 день Різдва служать панахиди.
Арсеній написал(а) 07/12/2015 в 19:21:
Слава Ісусу Христу! Підкажіть як називається хресне знамення яке наносить священник на людей зі словами "Мир всім"?
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! Благословіння хресним знаменням з виголошенням слів «Мир всім» - це преподання священиком миру Божого всім присутнім на богослужінні.
Наталя написал(а) 02/12/2015 в 10:01:
Слава Ісусу Христу.Скажіть будь-ласка,чи є Різниця як молитися,чи можна сидячи,чи приймлено тільки на колінах?
Ответ от администратора: Отець Валерій
Навіки Богу слава! У Православній Церкві перед Богом моляться стоячи і в більш посиленій молитві навколішки, а сидячи моляться люди, які не можуть стояти, бо страдають хворобою ніг. Для того, щоб думати про Бога, а не про свої хворі ноги.
Неонила написал(а) 29/11/2015 в 22:44:
Чи можна іти до храму поснідавши?
Ответ от администратора: Отець Валерій
Слава Богу! Православний християнин на літургію повинен приходити не поснідавши, тому що після літургії роздається антідор і свята просфора, які споживаються вірними натощак. Але якщо це по хворобі (цукровий діабет, виразка та ін.), тоді вдома перед споживанням їжі вкусити святу воду та просфору (тільки в тому випадку, якщо ви не маєте приступати до Таїнства Причастя).
Православний календар