Рiвненська Єпархiя Українська Православна Церква
Наша кнопка
Хочеш допомогти сайту? постав нашу кнопку Свято-Михайлiвський храм села Зоря
Нашi партнери

24126898280_999eef8a98_oЗима, яка прекрасна пора року, яка вона гарна мила і ніжна. Зимою найбільше веселих і радісних свят. Але найбільше і найвеличніше свято – Свято Різдва Ісуса  Христа. Народився в бідних яслах Cпаситель всього людства. Весь світ приносить йому в  дари все найдорожче, що в кого є. І мабуть Різдво можна віднести до найспівочішого свята. Коли, як не на Різдво співає весь люд, вся вселенна. Здається все єство, що є на нашій планеті вітає новонародженого в яслах і співає колядок.

Різдво – найдивовижніше і найулюбленіше свято в усьому світі. Ми, українці, найбільше очікуємо його приходу. Це свято приносить нам тепло і радість у кожну родину. Радість, яка триває вже понад два тисячоліття і пригадує нам втілення Господнє – Його Різдво.

Різдво вважають святом сім’ї, його традиційно святкують у родинному колі. Можна сказати, що період приготування до Різдва — це Богом благословенний час для того, щоб забути старі образи, перепросити тих, кого ми могли образити, подякувати тим, хто зробив нам добро чи просто був поруч з нами протягом цього року.

Цього року наша зорянська, дружна, Святомихайлівська родина як завжди гарно приготувалася до свята. Встановили красуню – ялинку, вертеп, прикрасили яскравими прикрасами, пахучим сіном. До вертепу прихожани принесли Богу дари  — солодощі, квіти. Майже щодня проходили святкові богослужіння, в церкві лунали колядки, щедрівки. Гурти колядників обійшли майже всі оселі Зорі, прославляючи Богомладенця.

На підведення підсумку 16 січня цього року в Районному будинку культури нашого села відбувся різдвяний концерт. Зал був переповнений глядачами і маленькими, і дорослими, запрошеними гостями. Незмінна ведуча  Ірина Оборонова  своєю мелодійною мовою сповістила про початок свята. І всі ніби зачаровані полинули у Різдвяне дійство .

Розпочали  концерт дитячо-юнацький хор. І, як гарно, душевно звучали колядки у їхньому виконанні. Вони, як справжні професіонали виконували твори під керуванням Олени Капітанюк. З дитячих вуст молодшої групи недільної школи лунали  вірші і також мелодійні колядки.  Гарне театральне  дійство — казку «Дванадцять місяців» у християнській обробці  продемонстрували  учні недільної школи. Керівником невеличкої театральної церковної студії є наша незрівнянна матушка Алла.  Приємно що в нас така гарна молодь, це  наше майбутнє.

Звучали колядки і у виконанні двох юних братів Юрія та Макарія Капітанюків.

Гарним співом порадували нас і гурт хлопців під керівництвом Юрія  Капітанюка. Професійне виконання колядок зігріло душі і серця присутніх.

Всім відомою декламатором — Жаною Василівною Фалко був прочитаний вірш – молитва  до Божої Матері за сина. Яка своїм виконання пробудила кожну душу і серце.

Гарно було почути виступ  і самого досвідченого хору нашого храму. Це виступ правого старшого хору під диригуванням  майстерної Катерини Михайлівни Буток. Учасники цього хору «наймолодші», за їхніми плечима вже не один десяток років життя і не один десяток заспіваних колядок.

Приємно вразили присутніх співаки ансамблю «Акцент». Керівник цього ансамблю – чарівна директор палацу культури Олена Петрівна Шкіндер.

Не можливо не сказати про молодіжний хор нашого храму. В його складі співаки різного віку. Багато років диригує цим хором Тетяна  Конончук.

А на закінчення концерту на сцену вийшов найгучніший, наймогутніший хор. Хор в складі якого найсильніша частина людства. Це наш чоловічий хор.  Керує цим хором настоятель храму, благочинний Рівненського району о.Валерій Капітанюк. На кінець свята співали Многоліття  головним у цьому співі, як завжди був голова парафіяльної ради батюшка Петро Капітанюк.

Під гарним враженням слова подяки висловили запрошені на свято сільський голова Михайло Михайлович Олійник, керівник кампанії «Вітагро» Петро Петрович Лобазюк. Від кампанії «Вітагро» наймолодшим учасникам було вручено новорічні подарунки, та піднесені кошик квітів до Божої Матері, Матері Спасителя людства. Також на святі були присутні керівники інших господарств групи кампанії «Вітагро». Пан Лобазюк П.П. сказав, що він такого свята ще не бачив і не чув.

В знак поваги отець Валерій і отець Петро Капітанюки, вручили гостям ікони Божої Матері, а всім присутнім було роздано ювілейні календарики.

В цей святковий вечір здригалися небо і земля. Спів лунав до небес. Душі людей сповнилися чистотою і світлістю. Серця запалилися іскрою життя вічного. Слава в вишніх Богу і на землі мир в людях благовоління. Нехай мир завжди панує в наших оселях. Нехай святі молитви не сходять з наших вуст. Нехай Божа благодать панує поміж нас. Свята закінчуються і настають будні. Але без буднів не має свята. Нехай Зоря буде багата. Дівчата й хлопці чорноброві нехай завжди будуть здорові. Нехай батьки будуть щасливі. Заколосяться  гарні ниви. Нехай Різдво і Пасха й Спас… завжди об’єднує всіх нас.

У зимову світлу днину
Народилася дитина.
Чиста-чиста, мов сльозина,
Божий Син, свята зернина.
І донині нам сія
Вифлиємськая зоря.

Ніч Різдвяна світла й чиста,
Небо — в зорянім намисті.
Щастя й радості багато
Нам несе Різдвяне свято.
І щоразу воно нове —
Свято свят — Різдво Христове!

Спаси Господи всіх нас. До нових зустрічей.

Наталія Савчук

 

Православний календар